Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Frotáž a jiné výtvarné techniky pro nejmenší

Frotáž a jiné výtvarné techniky pro nejmenší

Tvoření a vyrábění 4. 7. 2022 3 minuty
Tereza Kotilová
Objevte zajímavé výtvarné techniky, které budou bavit i ty nejmenší děti už od 3 let. Užijete si společně veselé tvoření a spoustu zábavy.

Pamatujete si, jak jste položili pětikorunu pod papír, ten jste poté tužkou počmárali a objevila se struktura mince? Pojďte to zkusit s dětmi v této zvířecí výtvarné sadě, která funguje na podobném principu zvaném frotáž. Pod vybraný tvar položíte destičku se vzorkem a ten voskovkou vybarvíte. Na papíře se pak objeví vzorek. 

V další kreativní sadě se děti naučí techniku koláže. Nejprve si děti pomocí molitanového štětce nabarví ozdobné kartonové tvary. Ty pak dolepí přes sebe na podkladový kartón a nakonec nahoru umístí kartu se zvířátkem. Vznikne tak krásný plastický obrázek. 

Nebo si společně ozdobte hravé pejsky koláží z barevných bambulek. Výtvarná hra pro nejmenší děti je ideální pro rozvoj jemné motoriky a tvořivostiPojďte společně tvořit!
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.