Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Agáta a Matěj vyrážejí na cyklovýlet

Agáta a Matěj vyrážejí na cyklovýlet

S dětmi do přírody 8. 8. 2023 3 minuty
Tereza Kotilová
Ahoj všichni, tady Agáta a Matěj. Jak se máte o prázdninách? My si je parádně užíváme a snažíme se nepromarnit ani jeden den. Počasí nám přeje, a tak jsme se s rodiči rozhodli příští týden vyrazit na kola a objet si nějaké ty krásy naší republiky. Chystáte se taky? Tak to se vám budou hodit naše tipy, co si s sebou na takový cyklovýlet zabalit. Pojďte se mrknout.

Agáta a Matěj vyrážejí na cyklovýlet

Kvalitní batoh je základ každého výletu

Ať už vyjedete na celodenní cyklovýlet nebo se chystáte na kola na vícero dní, vždycky budete potřebovat pořádný batůžek, který bude dobře držet na vašich zádech, i když budete uhánět s větrem o závod. Taky je dobrý, když se do něj vejde sváča, náhradní fusekle a pláštěnka, kdyby zapršelo a další nezbytnosti, které na výletě budete potřebovat. My doporučujeme turistický batoh Boll, který už máme oba vyzkoušený a nemáme k němu žádné výhrady. Je moc hezký, pohodlný a vejde se nám do něj všechno. Agátka teď začala pokukovat po novém batohu od značky Deuter. Mají totiž super krásné designy, a co se týče pohodlí a funkčnosti, tak splňují vše, co by batoh pro zdravá záda splňovat měl. Tím si můžete být v Agátině světě jistí, že tu najdete jen takové batohy, které podporují přirozený a zdravý vývoj dětských zad.

Vybavte se na dobrodružství

Kam se chystáte na kola vy, to nevíme. Ale my máme v plánu dojet na nějakou hradní zříceninu a pečlivě ji prozkoumat. Taky bychom se rádi podívali do jeskyně a na pořádně vysokou rozhlednu, abychom se rozhlédli pěkně po okolí a vyčíhli si další místo k objevení. Pokud máte podobné úmysly, vybavte se kvalitní čelovkou, kterou si posvítíte na cestu i v té největší tmě, dobrým dalekohledem, ať vidíte do pořádné dálky. Co přijde ještě vhod, je kompas, kdybyste se náhodou ztratili, zorientujete se raz dva. Na to je u nás dobrý Matěj, vždy sleduje, na jakou světovou stranu jedeme, takže s ním se nikdy neztratíme. 

S dětmi do přírody

Na každém výletě je vždy co pozorovat i třeba při pauze na svačinu. Vždyť příroda je tak rozmanitá. Takže pokud máte místo, což my vždycky máme, tak si vezměte nějakou vychytávku do přírody, která vám usnadní pozorování hmyzu, nebo vás naučí poznávat zvířata, které cestou potkáte. To moc baví Agátku. Má své kartičky s motýli, a vždy si zapisuje, které okřídlence po cestě spatřila. Když si není jistá, co za motýla to bylo, vytáhne své kartičky a snadno si to ověří. Zkusíte to na dalším výletu taky? Můžete to vyzkoušet s jakýmikoliv zvířaty.

Přejeme vám příjemný výlet na kolech a ahóóój v cíli! 

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.