Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Adventní tvoření: Vyrobte s dětmi originální adventní kalendář

Adventní tvoření: Vyrobte s dětmi originální adventní kalendář

Tipy na vánoční dárky pro děti 18. 11. 2017 3 minuty
Kateřina Hrubešová
Do adventu zbývá už jen pár týdnů. Tento čas je spojen s tradicí adventního kalendáře, ze kterého se těší především děti. Radost, že jistě najdou něco sladkého a zpříjemní si čas „dlouhého“ čekání na Ježíška. V obchodech je velký výběr adventních kalendářů, ale není nic hezčího, než vyrobit společně s dětmi vlastní kalendář. A když mu vymyslíte příběh, udělá dětem ještě větší radost. Čekání na Vánoce může začít!

„Podstatou adventu je být s blízkými lidmi, abychom se na chvíli v tom uhoněném světě zastavili a zklidnili se. I s dětmi si ostatně to dlouhé čekání na Ježíška můžete hezky užít. Malé děti nemají pojem o čase, nevědí, jak dlouho trvá měsíc, a adventní kalendář jim to ukáže – každý den otevřou jedno okýnko, vysunou jeden šuplíček, nebo rozbalí jeden sáček s dárečkem – a čas je pro ně hned uchopitelnější. Vidí, kolik času do Štědrého dne jim zbývá, a o to víc se těší,“ říká Martina Linková z portálu Aladine.cz, kde najdete spoustu tipů na zábavné tvoření od známých českých výtvarnic a designérek. Včetně razítek a samolepek vhodných právě na výrobu adventního kalendáře. 

Martina Linková doporučuje rodičům vyrobit si adventní kalendář společně s dětmi, protože je to jednoduchý a zaručený způsob, jak je vytáhnou od televizí a počítačů… „Nazdobit čtyřiadvacet krabiček, to už je projekt, a rozhodně se při tom spolu dobře pobavíte. Pěkné společné chvíle navíc můžete strávit i při otevírání šuplíčků, do nichž nemusíte dávat jen sladkosti, ale jakékoliv drobnosti – třeba malinké panenky proti strachům, kouzelný oříšek, školní gumu, sponku do vlasů, čajovou svíčku či zábavné úkoly. Já svým dětem ráda dávám ozdobičky na stromeček. Každá má nějaký příběh a děti jim rády naslouchají. Je to krásný adventní rituál,“ dodává Martina Linková.

K výrobě adventního kalendáře budete potřebovat:

Postup výroby adventního kalendáře:

Krok 1: Nejdříve si ze čtvrtky vyrobíme šablonu. Vyndáme jeden šuplík z kalendáře, přiložíme na čtvrtku a obkreslíme jeho přední stranu. Poté pečlivě vystřihneme. 

Krok 2: Nyní si vyrobíme podklad pro zdobení na první zásuvku. Vezmeme šablonu a přiložíme ji na barevný papír. Tužkou obkreslíme tvar a pečlivě vystřihneme. Postup opakujeme s různými barevnými papíry, až do doby, dokud nebudeme mít všech 24 předních stran šuplíky.

TIP: Obkreslíme dle šablony všechny šuplíky a pak je vystřihneme najednou. Na Štědrý den, tj. 24 šuplík, vyberte nějaký hezký papír. Můžeme například použít barevný celofán, hezký balící papír, scrapbookový papír, nebo nějaký slavnostní vzor.

Krok 3: Nyní nás čeká kreativní část. Připravíme si razítka a všech 24 dílků ozdobíme dle vlastní fantazie. 

Krok 4: Nezapomeňte razítka po použití otřít vlhkým dětským ubrouskem či umýt pod tekoucí vodou. Doporučujeme vysušit inkoust pomocí kuchyňských utěrek. 

TIP: Chcete-li používat více inkoustových barev, je nutné po každé barvě razítka důkladně otřít. Pokud je neumyjete, inkousty si ušpiníte a nedocílíte krásných barev.

Krok 5: Šuplíku můžeme dodat ještě větší šmrnc ozdobením hrany. Postačí nám k tomu kuchyňská houbička nebo aplikátor s inkoustem a hrany šuplíku nabarvíme. Stejný efekt udělají i fixy fixem. 

Krok 6: Postupně popíšeme šuplíky čísly od 1 do 24, ve kterých se bude skrývat každý den čekání malé překvapení. 

Krok 7: Můžeme si také vyrobit 3D ozdoby. Použijeme razítka Aladine s vánočními motivy a natiskneme je na barevný papír. Vystřihneme.

Krok 8: Na spodní stranu vystřiženého obrázku nalepíme čtverečky lepicí hmoty nebo oboustranně lepicí pásku.

Krok 9: Vystřiženými obrázky můžeme potom libovolně podle chuti zdobit šuplíky a pokud použijeme lepicí čtverečky, lze je libovolně přendávat a měnit.

Krok 10: Ozdobené dílky natřeme lepidlem na jejich spodní straně.

Krok 11: Pečlivě přilepte na přední stranu šuplíku.

Krok 12: Vložte šuplíky zpět na svoje místo a máme hotovo.

Teď už jen šuplíky naplnit. Do šuplíku o rozměrech 5x7x11 cm se vejde řada miniaturních drobností. Už jen stačí vymyslet, jaké dárečky do nich ukryjete.

Adventní kalendář můžete vyrobit podle vlastní fantazie. Podívejte se na další možné způsoby zdobení zásuvek.

Autorky: Iva Dolečková, Viola Benešová
Zdroj: www.aladine.cz

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 3000,-