Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Nová série Agáta TV 2021 - sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Adventní tvoření: Vyrobte s dětmi originální adventní kalendář

Adventní tvoření: Vyrobte s dětmi originální adventní kalendář

Tipy na vánoční dárky pro děti 4. 11. 2020 3 minuty
Kateřina Hrubešová
Do adventu zbývá už jen pár týdnů. Tento čas je spojen s tradicí adventního kalendáře, ze kterého se těší především děti. Radost, že jistě najdou něco sladkého a zpříjemní si čas „dlouhého“ čekání na Ježíška. V obchodech je velký výběr adventních kalendářů, ale není nic hezčího, než vyrobit společně s dětmi vlastní kalendář. A když mu vymyslíte příběh, udělá dětem ještě větší radost. Čekání na Vánoce může začít!

„Podstatou adventu je být s blízkými lidmi, abychom se na chvíli v tom uhoněném světě zastavili a zklidnili se. I s dětmi si ostatně to dlouhé čekání na Ježíška můžete hezky užít. Malé děti nemají pojem o čase, nevědí, jak dlouho trvá měsíc, a adventní kalendář jim to ukáže – každý den otevřou jedno okýnko, vysunou jeden šuplíček, nebo rozbalí jeden sáček s dárečkem – a čas je pro ně hned uchopitelnější. Vidí, kolik času do Štědrého dne jim zbývá, a o to víc se těší,“ říká Martina Linková z portálu Aladine.cz, kde najdete spoustu tipů na zábavné tvoření od známých českých výtvarnic a designérek. Včetně razítek a samolepek vhodných právě na výrobu adventního kalendáře. 

Martina Linková doporučuje rodičům vyrobit si adventní kalendář společně s dětmi, protože je to jednoduchý a zaručený způsob, jak je vytáhnou od televizí a počítačů… „Nazdobit čtyřiadvacet krabiček, to už je projekt, a rozhodně se při tom spolu dobře pobavíte. Pěkné společné chvíle navíc můžete strávit i při otevírání šuplíčků, do nichž nemusíte dávat jen sladkosti, ale jakékoliv drobnosti – třeba malinké panenky proti strachům, kouzelný oříšek, školní gumu, sponku do vlasů, čajovou svíčku či zábavné úkoly. Já svým dětem ráda dávám ozdobičky na stromeček. Každá má nějaký příběh a děti jim rády naslouchají. Je to krásný adventní rituál,“ dodává Martina Linková.

K výrobě adventního kalendáře budete potřebovat:

Postup výroby adventního kalendáře:

Letošní adventní kalendář má vychytávku, díky které se vám budou zdobit šuplíčky snadněji. Ke kalendáři je přiložen arch s předními stranami šuplíčků, které můžete nazdobit celé nebo si jednotlivé šuplíčky vystříháte a pohrajete si s každým šuplíčkem zvlášť.

Krok 1: Připravíme si arch s předkreslenými šuplíčky a razítka Aladine s vánočními motivy. Ve fantazii se meze nekladou. Můžete na šuplíčky ozdobit jednotlivě nebo vymyslet příběh, který znázorníte po celé ploše archu.  

Krok 2: Ještě si připravte obyčejnou tužku, pastelky, samolepky a další dekorační samolepky. 

TIP 1: Na Štědrý den, tj. 24 šuplík, vyberte nějaký hezký papír. Udělejte tento den výraznější, můžette například použít barevný celofán, hezký balící papír, scrapbookový papír, nebo nějaký slavnostní vzor.Krok 3: Kreativní část začíná. Razítky ozdobíme celý arch dle vlastní fantazie. 

Krok 4: Nezapomeňte razítka po použití otřít vlhkým dětským ubrouskem či umýt pod tekoucí vodou. Doporučujeme vysušit inkoust pomocí kuchyňských utěrek. Narazítkované obrázky můžeme pastelkami dobarvit. Velmi dobře vypadají akvarelové pastelky (nutné použít vodostálý inkoust).

Šuplíku můžeme dodat ještě větší šmrnc ozdobením hrany. Postačí nám k tomu kuchyňská houbička nebo aplikátor s inkoustem a hrany šuplíku nabarvíme. Stejný efekt udělají i fixy fixem. 

TIP 2: Chcete-li používat více inkoustových barev, je nutné po každé barvě razítka důkladně otřít. Pokud je neumyjete, inkousty si ušpiníte a nedocílíte krásných barev.

Krok 5: Arch rozstříháme na jednotlivé šuplíčky. 

Krok 6: Postupně popíšeme šuplíky čísly od 1 do 24, ve kterých se bude skrývat každý den čekání malé překvapení. Nebojte se přitlačit na pastelku a zvýraznit den.

TIP 3: Čísla můžete narazítkovat některou ze sad adventních číslic.

Krok 7: Vystříhané přední strany opatrně nalepíme na šuplíčky pomocí lepidla nebo oboustranně lepicí pásky.

Krok 8: K dokonalému kalendáři už chybí kousek. Velmi hezký efekt dodají obrázky z tvrdého kartonu, které si natisknete a poté vystřihnete. 

Krok 9: Vystřiženými obrázky můžeme potom libovolně podle chuti zdobit šuplíky a pokud použijeme lepicí čtverečky, lze je libovolně přendávat a měnit.

Teď už jen šuplíky naplnit. Do šuplíku o rozměrech 5x7x11 cm se vejde řada miniaturních drobností. Už jen stačí vymyslet, jaké dárečky do nich ukryjete.

TIP 4: Ozdobit můžete také boční strany kalendáře. Můžete využít pastelky, barvy, razítka apod.
TIP 5: Kalendář můžete použít i během roku díky oboustranným šuplíčkům. Otočte šuplíček a vyrobte si variantu na běžné dny. Děti si pak do šuplíčků mohou uložit jejich tajnosti. 


Adventní kalendář můžete vyrobit podle vlastní fantazie. Podívejte se na další možné způsoby zdobení zásuvek.

Zdroj: www.aladine.cz
 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500,-