Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tipy na hry a hračky pro děti od 2 let

Tipy na hry a hračky pro děti od 2 let

Tipy pro výběr her a hraček 11. 3. 2022 4 minuty
Tereza Kotilová
Jak nejšikovněji zabavit energické dvouleté průzkumníky a neposedy? Vyzkoušejte, co zafungovalo nám. V tomhle věku se děti rádi podílejí na všem, co děláte vy. Takže je nechte zapojit se a zkuste k tomu použít třeba i kreativní hry a hračky, které mohou všední činnosti obohatit hravější formou. Taková modelína skvěle zastane těsto na pečení a každá malá kuchařka bude šťastná, že může válet a vykrajovat s vámi. Náš dřevěný montážní kufřík, ten zase rozjasní oči každému malému montérovi. Nebojte se už vyzkoušet první společenské hry určené pro ty nejmenší – přinášíme vám několik tipů.

Kreativní magnetická stavebnice SmartMax

Kreativní hračky a stavebnice

Dvouleťáci, to jsou většinou velcí koumáci. Všechno musí vyzkoušet, prozkoumat, rozebrat. Někdy je to s nimi těžké, protože ne vždy je můžete zapojit do činností, které zrovna děláte. Ale zkuste to, protože tohle období je pro ně velmi důležité a my bychom jim neměli bránit v tom, aby ho prožily naplno. Kompromisním řešením by mohlo být nabídnutí vhodné kreativní hračky či stavebnice. Mezi ty nejoblíbenější patří například Mozaika Fantacolor Junior od italské rodinné firmy Quercetti či Dřevěný montážní kufřík s nářadím od německé značky Hape, který kromě nářadí obsahuje také různé šroubovací díly.
 
Kreativní hračky a stavebnice pro dvouleté děti
 
S některými stavebnicemi, třeba s magnetickou stavebnicí SmartMax, si dozajista vyhrají nejen děti, ale i vy, rodiče. SmartMax je zcela bezpečná magnetická stavebnice, dimenzovaná pro malé dětské ručičky. Dětem se s magnetickými dílky snadno staví, a to je motivuje k dalším a dalším pokusům.

Magnetická stavebnice z přírodních materiálů

Při výběru hraček pro malé děti klademe důraz na bezpečnost. V současné době stoupá popularita hraček z přírodního materiálu. Magnetická stavebnice Tegu je vyráběna z ekologických materiálů a netoxických barev ve férových podmínkách ve státě Honduras ve Střední Americe. Tahle stavebnice vypadá na první pohled velmi obyčejně, ale opak je pravdou. Dřevěné magnetické destičky stejného tvaru rozvíjí kreativitu a představivost našich dětí. Budete velmi překvapeni, co děti dokáží vymyslet a následně převést do 2D a 3D staveb.

Magnetická stavebnice z přírodních materiálů

Stavebnice Tegu patří mezi návykové, takže určitě nic nezkazíte pořízením základní sady Sunset či Blossom, které obsahují 24 dílů. Kdyby se vám však i tohle zdálo moc velké, tak vyzkoušejte variantu TEGU Sunset se 14 díly nebo TEGU Tints o 14 dílech. Hru můžete také zpestřit doplňky jako například letadlem nebo třeba koťátkem.

Kreativní tvoření s modelínou

Dvouleté děti si již dokážou chvílemi hrát samy. Není to pravidlem, ale když už na to přijde, nechme proudit jejich fantazii. Stačí jim dát správnou pomůcku, ukázat jim jak na to, a oni už ukážou co v nich je. Zkuste třeba naši hravou modelínu. Set obsahuje jak několik barev modelíny, tak různá tvořítka a vykrajovátka, která budou děti bavit.
 
Kreativní tvoření s modelínou
 

První společenské hry pro nejmenší hráče

Zvláštní pozornost si zaslouží společenské a didaktické hry, o které se děti v tomto věku mohou začít zajímat. Některé si v nich zálibu najdou dříve, jiné později. Kolem 2,5 let už první společenské hry budou zvládat všechny děti. Nečekejte však, že hned perfektně pochopí princip hraní, že se přizpůsobí všem nastaveným pravidlům a budou mít dost trpělivosti dohrát hru do konce. Musíte na ně pomalu. Zprvu to bude spíše o trpělivosti vaší. Avšak vydržte, protože hraním her se děti učí velmi důležité dovednosti. Navíc tak společně prožijete hezké chvíle a vybudujete si v rodině příjemný zvyk hraní her, které postupně oceníte tím víc, čím budou děti větší.
 
První společenské hry pro nejmenší hráče

Ideální první hrou je za nás hra kooperativní. V takovém typu hry totiž nehraje jeden proti druhému, ale hrajete všichni společně proti potenciálnímu nepříteli. Doporučujeme hru Ovocný sad – Moje první hra, kde je jasným nepřítelem havran, který vám chce sezobat všechno nesklizené ovoce z vašeho sadu. Dokážete společnými silami přemoct havrana a sklidit všechno ovoce dříve, než vám uškodí?


 

Agáta TV: Jak a proč s dětmi hrát hry?

Společně strávený čas rodičů s dětmi má zásadní význam pro budování vzájemných vztahů a důvěry. Podívejte se, kdy je vhodné začít hrát společenské hry s dětmi a jaké mají kulturní, sociální a psychologické aspekty. Více vám už ve videu poví psychlog, Josef Regner. Najdete v něm také doporučení na první společenské hry.  

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč