Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Moje první hry od HABA: Skvělá příprava do života

Moje první hry od HABA: Skvělá příprava do života

Tipy pro výběr her a hraček 25. 2. 2022 2 minuty
Tereza Kotilová
Hledáte první společenskou hru, kterou si zahrajete i s těmi nejmenšími dětmi? Jak již víme, společnost HABA je výrobcem dřevěných hraček v pověstné německé kvalitě. Pojďme se ale ponořit dál do kategorie společenských her pro nejmenší od této značky. Hry od značky HABA jsou totiž skvělou průpravou do praktického života. Navíc pomohou s rozvojem schopností a dovedností dětí včetně kooperace v týmu.
Moje první hry od HABA: Skvělá příprava do života
 
Filozofie společnosti HABA je založena na jednom jednoduchém principu: Děti jsou to nejdůležitější v životě. Vkládání základních hodnot, pomáhání jim osamostatňovat se a rozvíjet se v kreativní osobnosti není výlučnou prací rodičů. Kromě lidí v jejich životě hraje od prvního dne v jejich vývoji důležitou roli také prostředí a objekty kolem nich.

Proto se značka HABA snaží vytvořit takové prostředí, aby i ty nejmenší povinnosti dětí byly pokládány za hru. Ať už jde o návštěvu doktora, úklid, poznávání barev či nákup, HABA dokáže vaše dítě na tyto situace skvěle připravit.

Stolní dětské hry ze série "Moje první hry" umožní vašemu dítěti vyvíjet se v hravém prostředí. Deskové hry stimulují různé schopnosti a dovednosti dítěte: jemnou motoriku, koordinaci ruka-oko, rozvoj řeči, rozpoznávání předmětů či smysl pro pořádek. Pravidla jsou vytvořena tak, aby děti co nejrychleji pochopily herní pokyny a udržely pozornost. Proto taky každá hra trvá kolem 10 minut.
 

Ovocný sad

Tato hra se dá nazvat hitem, nejen že zvítězila v soutěži Dobrá hračka 2020, ale řadí se také mezi nejprodávanějšími hry od značky HABA. 

Hra Ovocný sad je velmi jednoduchá – jste majitelem ovocného sadu a musíte co nejrychleji sesbírat ovoce, které v něm roste. Pozor však na škodolibého havrana, který spěchá k vašemu ovoci a snaží se vám ho sníst dřív, než vy ho stihnete sklidit. Důležité je, že jde o kooperativní hru, tedy nehrajete s ostatními hráči proti sobě, ale všichni společně proti havranovi. Hra tak podporuje týmového ducha. Mimo jiné v ní můžete krásně trénovat druhy ovoce či barvy.

Moje první hry od HABA jsou skvělá příprava do života: Ovocný sad@kreativnarodina

Uklízíme hračky

Jak název sám napovídá, hra Uklízíme hračky učí děti zábavným způsobem uklízet hračky v pokojíčku.

Malý kocourek Ťapík si rád celý den hraje. Nyní však přichází večer a je čas hračky uložit na svá místa. Kam patří kostky a kam hasičské auto? Kam plyšáci? Pomozte kocourkovi hračky uklidit. Tato hra je velkou inspirací a zároveň tréninkem pro úklid vlastního pokojíčku.

Moje první hry od HABA jsou skvělá příprava do života: Uklízíme hračky
@veronica.agatka
 

U lékaře

Připravte své děti na návštěvu doktora. Tato hra seznamuje děti s nástroji v ordinaci a tím přetváří tak nemilé prostředí jako je ordinace v něco, čeho se děti nemusí obávat. Hra je ideální k vysvětlení, že doktor je někdo, kdo pomáhá.

Ve hře U lékaře hráči pomáhají panu doktorovi léčit malé pacienty a seznamují se s nástroji. Dítě, které si nejlépe zapamatuje, kde se nachází náplast, teploměr a další nástroje, získá nejvíce medvídků. 

Moje první hry od HABA jsou skvělá příprava do života: U lékaře
@lujzi_kobrtek
Zajímají vás další hry značky HABA pro trochu větší děti? Přečtěte si naše recenze na některé z nich.
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.