Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Recenze hry HABA: Duhoví kamarádi

Recenze hry HABA: Duhoví kamarádi

Recenze 30. 1. 2022 3 minuty
Daniela Dušek
Pojďte zažít fantastické dobrodružství při společenské hře Duhoví kamarádi od značky HABA. Budete se náramně bavit u sbírání pokladů pod barevnou duhou a zároveň si procvičovat odhad vzdálenosti a velikosti.
Recenze hry HABA: Duhoví kamarádi

Pokud zrovna nehrajeme kooperativní hru Karuba Junior nebo vzdělávací hru Logic! CASE, pak vytahujeme další oblíbený kousek od značky HABA – Duhoví kamarádi. Tato hra již není kooperativní, každý tu hraje sám jednu ze 4 postav, které jsou k výběru. Na první pohled hra vypadá velmi jednoduše, nemá náročná pravidla, ale úplně to tak není.


 

Co obsahuje hra Duhoví kamarádi?

Na začátku je potřeba složit si herní desku. Jedna část zobrazuje zem a druhá část obsahující různé otvory složené jako puzzle ze 4 kusů představuje mraky. Hráči si mohou vybrat ze 4 barevných figurek, se kterou budou hru hrát – koala Kody, chameleon Cammy, tučňák Penny či lenochod Lazy Lou. K figurkám patří také malé obláčky na získané poklady. Každá má své vlastní – jeden na modré krystaly a jeden na zlaté krystaly. Hra také obsahuje tři duhy v různých velikostech. Jsou pro všechny hráče a je jen na nich, se kterou velikostí budou hrát. Musí si však vybrat obezřetně.

Co obsahuje hra Duhoví kamarádi?
 

Jak se hraje hra Duhoví kamarádi?

Hra Duhoví kamarádi začíná tím, že na všech místech, kde je kruh a vy vidíte zem, položíte jeden modrý krystal. Každý hráč si vybere místo pro svou figurku, vždy se však musí jednat o kulatou sekci. Hráč, který začne hru, hodí kostkou a v závislosti na barvě, kterou mu kostka ukáže, umístí krystaly na stejná barevná místa. Pak se musí rozhodnout, do kterého barevného kruhu stejné barvy se přesune pomocí jedné z duh. Duha musí mít oba konce v kruzích, aby hráč mohl posunout figurku a vzít krystaly. A tady přichází ta nejtěžší část. Hra je určena pro děti od 4 let, alespoň jak je uvedeno výrobcem. Ne každé čtyřleté dítě bude mít tak dobrý odhad, jak velkou duhu pro hru zvolit. Koneckonců, někdy jsem i já špatně odhadla hrací plochu a vybrala špatnou duhu, která se nevešla do druhé jamky. Ale od toho je to hra, aby si děti hrály a zkoušely to. Třeba překvapí.

Recenze hry HABA: Duhoví kamarádi

Často jsem při hře měla pocit, že jdu ve hře na jistotu, ale byl to omyl. Proto mě hra přitahuje o to víc, že není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Dceři při hře s odhadem pomáháme, nebo ji nabádáme, aby se pokusila vybrat duhu, která by byla vhodná pro získání modrých krystalů. Na druhou stranu jí musíme vysvětlit, že je také v pořádku, pokud neuspěje. Těším se, až nebude potřebovat naši pomoc a dokáže odhadnout vzdálenost sama.

Jak se hraje hra Duhoví kamarádi?

Vítězem se stává ten, kdo první získá tři zlaté drahokamy.  A jak je získat? Když hráč dostane 5 modrých krystalů, může je vyměnit za jeden zlatý. Hra může být velmi dynamická a pokud se zadaří, tak může být i velmi rychlá.

Jak se hraje hra Duhoví kamarádi?

Díky kostce v podstatě neexistuje způsob, jak naplánovat jednotlivé tahy ve hře. Kostka určuje, jakou barvu kruhu si hráči musí vybrat, aby získali krystaly, a to je na tom to nejzábavnější. Dokonce i samotná obloha, která se skládá ze 4 kusů, se při každé další hře může poskládat v různém pořadí, čímž vzniká nový herní plán, který neznáte.
 
Jak se hraje hra Duhoví kamarádi?
 
Pokud hledáte neobvykle zábavnou hru, která by děti naučila něco nového, mám pro vás dobrou zprávu. Právě jste ji našli.
 
Internetový obchod
Sdílet
Daniela Dušek Daniela, marketérka, která se ocitla ve světě hraček odkdy se jí narodila dcerka. Píše blog, tvoří podcasty a nejen na Instagramu ukazuje tipy na zajímavé dětské hračky, které mají u dětí úspěch.