Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tipy na hračky pro kojence a batolata

Tipy na hračky pro kojence a batolata

Tipy pro výběr her a hraček 16. 2. 2022 3 minuty
Tereza Kotilová
Vybrat ideální hračku pro ty nejmenší děti není jednoduché. Děti v tomto období - kojenci a batolata - se velmi rychle mění a rozvíjejí a každé jede úplně jiným tempem. Jako rodiče však chceme vybrat takovou hračku, která je nejen v daný moment potěší, ale která je bude provázet a rozvíjet po delší dobu. Inspirujte se našimi osvědčenými tipy na kreativní a zábavné hračky pro ty nejmenší.

Hrajeme si se zvířátky

Děti zvířátka od malička milují a hra s nimi je motivuje k dalšímu objevování. Skvěle se k tomu hodí textilní knížka Lilliputiens o pejskovi Jefovi a zvířátkách ze statku. Učte se společně všechna zvířátka a později i činnosti na statku. S větším dítětem se pusťte do vymýšlení jednoduchých příběhů. Knížka navíc perfektně rozvíjí jemnou motoriku dítěte a skvěle se díky své lehké gramáži hodí na cesty.
 
Tipy na hračky pro nejmenší děti

Všechny textilní hračky z dílny Lilliputiens jsou ideální pro nejmenší děti a jejich malé ručičky. Vyznačují se nápaditým designem, příjemným materiálem a především bezpečností. Každá hračka znázorňuje nějaké zvířátko a hrou s nimi děti procvičují jemnou i hrubou motoriku, fantazii, koordinaci rukou, obratnost i prostorovou orientaci. Mezi nejnovější členy party patří mlsný dráček Joe a přátelská srnečka Stella. Objevte všechny tváře značky Lilliputiens a nechte se vtáhnout do hry se zvířátky.


Podobně variabilní jsou skládací domečky s gumovými zvířátky od francouzské značky Djeco. Děti mohou domečky stavět na sebe jako komín nebo pyramidu, pojmenovávat jednotlivá zvířátka a stavět jim z kostek obydlí. Časem můžete se zvířátky vymýšlet všemožné příběhy. A výhodou je, že při oblíbeném bourání komínů nepřijde nikdo k bouli na hlavě, protože kostky jsou z kartonu.

Skládací domečky s gumovými zvířátky
 
V neposlední řadě myslíme i na rozvoj kreativity. Začít malovat můžete s dětmi ještě než dovrší první rok svého života. Máme pro vás k tomu vychytávku, se kterou to zvládnou i ti nejmenší. Kreslící korálky na šňůrce zvládnou držet i děti, které ještě nezvládají správný úchop tužky. Navíc stimulují kreativitu, fantazii a rozvíjí motorické dovednosti. Další možností jak ty nejmenší seznámit s výtvarným uměním, jsou velice oblíbené prstové barvy. Díte si namočí prstíky do vybrané barvy a maluje, jak mu fantazie dovolí.
 

 

Rozvíjíme jemnou motoriku hrou

Malé děti objevují svět velmi aktivně. Vše potřebují vyzkoušet vlastníma rukama. Je to jen dobře, protože si tak rozvíjejí jemnou motoriku, kterou budou potřebovat později, třeba až se budou učit psát. Velkým zdrojem zábavy pro ně je třeba aktivní kostka s motorickým labyrintem, která má z každé strany aktivní prvek. Díky tomu se k ní děti často vracejí a v období, kdy se rychle rozvíjejí, si pokaždé najdou aktivitu, která je nejvíc osloví.
 
Rozvíjíme jemnou motoriku hrou

Chlapečci i některé holčičky již od malinka tíhnou k vláčkům. Magnetická stavebnice SmartMax pro ně proto přichystala sadu s vláčkem a zvířátky, kterou se děti učí sestavovat samy. Mohou si tak nejen hrát se zvířátky a vlakem, ale procvičovat svou šikovnost a postupně objevovat svět magnetů, který jim později nabídne mnoho zajímavých podnětů. Mezi stavebnicemi SmartMax najdete kromě vláčku se zvířátky i jiné sestavy, jako třeba indiánský totem nebo třeba traktor, takže si bez problémů vyberou jak kluci, tak i holky.
 
SmartMax stavebnice pro kluky i holky

Mnoho podnětů pro dětské ručičky skýtá i velmi oblíbená dřevěná skládačka s motivem želvičky od francouzské značky Janod. Děti zkouší navlékat a stavět komíny z dřevěných dílků, zapojovat želvičky za sebe a později se učit pojmenovávat tvary a barvy. Nemusíte se bát, pokud vaše děti stále vše strkají do pusinky: želvičky jsou napuštěné zdravotně nezávadnými, vodou ředitelnými barvami.


 

Agáta TV: Jak rozvíjet nejmenší děti

Podívejte se, jak správně rozvíjet nejmenší děti. Speciální pedagožka, Kristýna Horníková, vám poradí, jaké jsou vhodné hračky ke stimulaci smyslového vnímání. 
Vybírejte další hry a hračky pro kojence a batolata z nabídky Agátina světa.
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč