Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Testujeme všestrannou pastelku Stabilo - 1. část

Testujeme všestrannou pastelku Stabilo - 1. část

Tipy pro výběr her a hraček 6. 10. 2018 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Není pastelka jako pastelka. Některá kreslí lépe, jiná hůře. Agátin svět pro vás vybírá ty nejkvalitnější pastelky, se kterými bude malování opravdu radostí. Osvědčenou značkou v našem sortimentu je STABILO, kterou není nutné zdlouhavě představovat. Pro testování jsme vybrali všestrannou pastelku woody 3v1. Jaká kouzla umí tahle pastelka?


Všestranná pastelka woody 3v1

Malování a kreslení je oblíbenou činností dětí všech věkových kategorií. Přenášejí svůj báječný svět dětské fantazie do krásných obrázků pomocí pastelek, voskovek a vodovek. STABILO přináší všestranné pastelky, které slouží zároveň jako pastelky, vodovky a voskovky. Zkrátka 3v1. 


Co všechno umí?

S pastelkami dokážete přímo kouzlit. Umí kreslit na papír, na tmavý podklad, karton, sklo, kov, dřevo nebo třeba i holinky. Přináší malým umělcům mnoho radosti z vlastní tvorby. Díky své tloušťce je vhodná i pro menší děti. Další výhodou je silná tuha, která obsahuje osmkrát více barvy než běžná pastelka a nelze ji zlomit.

Nevýhodou je její vyšší pořizovací cena. Právě proto jsme ji vybrali na testování. Zajímá nás, zda cena opravdu odpovídá kvalitě a zda pastelka opravdu umí nahradit běžné voskovky a vodovky.
 
 

Jak jsme testovali pastelky?

Oslovili jsme mateřskou školku Zahrádka v Říčanech, aby nám děti pomohly otestovat pastelky a paní učitelky s námi sdílely svůj názor. Modrá třída se ujala svého úkolu a děti se pustily přímo do uměleckých děl. 

"Ve třídě jsou děti ve věku od 3 do 6 let, snažíme se s nimi intenzivně rozvíjet grafomotoriku. Po pastelkách woody 3v1 jsme sáhli s nadšením, protože vede ke správnému úchopu. Silná pastelka je ideální pro předškolní děti, protože se dětem lépe drží.", říká Šárka Čížková z MŠ Zahrádka. 


Pastelky prošly opravdu zátěžovou zkouškou. Nejvíce nás zajímalo, jak se pastelka drží v ruce, zda je potřeba na ni tlačit či zda kreslí lehce. Zkoušeli jsme kreslit jak obrysy či linie, tak i vybarvit větší plochu. Krytost barvy a její jas byly faktory rozhodující o kvalitě pastelky. 

Nejdříve jsme vyzkoušeli samotné pastelky. Zajímavých výtvorů lze dosáhnout použitím méně obvyklých podkladů jako např. talíř, dřevo, CD či plastovou krabičku. Velmi se nám líbil podklad dřevo: děti obdržely dřevěné zvířátka, která si mohly vymalovat podle vlastní fantazie. Barvy byly krásně syté a nebylo potřeba vynakládat příliš velký tlak k dosažení takového výsledku.
Když byla zvířátka hotová, pustili jsme se do malování talířů. Děti byly nadšené, jejich výtvory byly originální. Pastelky opravdu mají jasné a syté barvy.

Naše obavy začaly mít jiný směr. Nebude tuha rychle ubývat, když každý tah září silnými a jasnými tóny? Ještě potřebujeme vyzkoušet na další techniky, které tahle všestranná pastelka umí. 
 
 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-