Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog RECENZE: Věž čarodějnic - MINDOK

RECENZE: Věž čarodějnic - MINDOK

Recenze 20. 7. 2020 1 minuta
Monika Domincová
Pokud u vás doma „frčí“ kouzlení, čarodějnice s košťaty i bez nich, kostýmy se špičatými klobouky nebo vaše děti láká dobrodružství pod rouškou noci třeba ve formě noční bojovky s kmitajícími světýlky, jistě vás bude bavit tato jednoduchá, ale přitom velmi nápaditá hra s létajícím koštětem, které doslova dělá kouzla.

Hráli jsme hru Věž čarodějnic, kde stoupáme do čarodějnické věže pomocí házení kostkou a přenášení pomocí kouzelného koštěte, s dětmi mezi čtyřmi a osmi lety. Nečekala jsem, že by větší děti hra pro čtyřleťáky zaujala, nicméně po prvním kole přišla nečekaná reakce se zvoláním „Ještěéééé!“.

Ano, je to opravdu zábava, která spojuje různé generace dětí i dospělých. A to i ty, kteří se často u jednoduchých her s figurkami a kostkou rychle nudí.
 
Znáte oblíbenou hru, kde se pomocí žebříků a hadů můžete přenést na své trase o velký kus dopředu či zpět? Nevím, jak u vás, ale děti, které znám, tento princip milují. Chtějí hrát pořád dokola a baví je to napětí, kdy hra nečekaně dostane úplně jiný spád.
 
Ve hře s kouzelným koštětem můžete pouze popolétnout dopředu, ale opravdu a doslova na koštěti! Že nevěříte? Je to záhada! A představte si, že někdy máte to štěstí, kdy vás koště poponese, a jindy  zase ne.
 

Magnetické koště

Čím to je? Voilá! Seznamte se! Já jsem magnet. A funguji tak, že z jedné strany tě přitáhnu a z druhé ne!

Naše dítko pochopilo princip magnetu a máme zas o zkušenost víc!

Ve hře totiž nádherně (až kouzelně) funguje takový trik. Když házíte kostkou, padne vám buď číslo 1 či 2 se šipkou, a to znamená, že se posunete svým žetonem o příslušný počet políček, ale zároveň žeton s obrázkem kouzelnických rošťáků otočíte. Pokud padne číslo 3, neotáčíte žeton a jen postupujete. Zdá se to jednoduché, ale po pátém hození kostkou už nevíte, která strana je zrovna nahoře. A tak přijde chvíle pravdy, když vezmete do ruky právě zmiňované kouzelné koště (s magnetem) a přiblížíte jej k svému žetonu. Pozor! Pouze ve chvíli, kdy vám na kostce padne koště!


Přitáhlo koště žeton k sobě? Parádá! Jupí! Fičíme! Koště vás přenese na nejbližší políčko s obrázkem koštěte. Pokud však magnet nezafungoval, zůstáváte stát na místě a hrajete zase v příštím tahu. Kdo první dolétne až k zářící magické kouli na vrcholu věže, je vítěz.

Tak co, dáme to znovu? No jasně! Je to fakt zábava. Tak přineste si košťata a jdeme závodit!


 
Internetový obchod
Sdílet
Monika Domincová Monika je naší externí posilou, autorkou mnoha recenzí a hodnocení společenských her a stavebnic na blogu Agátina světa. Její zálibou je hledat edukativní rozměry napříč hrami a rozvíjet hrou svou dceru Karolínu.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-