Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Nová série Agáta TV 2021 - sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Proč aktovka Hama Step by Step vyhrála dTest?

Proč aktovka Hama Step by Step vyhrála dTest?

Tipy pro rodiče školáků 18. 6. 2016 2 minuty
Kristýna Křížová
Časopis dTest zveřejnil v srpnu 2015 výsledky testu 15 školních aktovek. Absolutním vítězem se stala aktovka Hama Step by step "Touch" Černý pavouk, který samozřejmě najdete v Agátině světě. Čím přesvědčila odbornou porotu?

školní aktovky Hama

Jak testování aktovek probíhá

Nezávislá nezisková organizace dTest provádí od r. 1992 spotřebitelské testy kvality, v nichž se pravidelně věnuje i školním aktovkám. Aktovky hodnotí v praktických zkouškách (komfort nošení, stabilita, možnost nastavit popruhy atp.), v otázce odolnosti, bezpečnosti, kvality provedení, vybavenosti a návodu k použití. Ověřuje také jejich soulad s českými i evropskými normami.

Školní aktovka HAMA    

Jak uspěla značka HAMA Step by step Touch?

Uspěla skvěle! Jsme rádi, že se potvrdilo, že na výběr z Agátina světa se můžete spolehnout! Školní aktovky Hama Step by step Touch získaly nejlepší celkové hodnocení - 88%. V kategoriích Odolnost, Bezpečnost a Vybavenost tyto aktovky obdržely dokonce 96 - 100%. Překvapilo nás, že na českém trhu najdete i aktovky, které v testu bezpečnosti dosáhly na pouhých 30 - 48%!

Stejné kvality jako oceněná aktovka s červeným pavoukem mají samozřejmě i ostatní varianty této aktovky pro kluky i holky:

   

Hama testuje ve svých laboratořích v Německu

Aktovky Step by Step (všechny modely: Touch, Light i Flexline) procházejí vlastním přísným testováním v německých laboratořích. Jedním z těchto tstů je zkouška odolůnosti dna školní aktovky. Důvod je jasný, stačí se podívat, jak začíná každý školní den. Přicházíte se svým školákem ke škole. Zahlédne své kamarády a v rychlosti se s vámi rozloučí. Rozběhne se, za běhu sundá aktovku ze zad a upustí ji na zem, aby co nejrychleji doběhl ke spolužákům a mohl si začít s nimi hrát či povídat. Během dne takto aktovka padá z větší či menší výšky několikrát. Aktovka sama tuto zátěž musí vydržet a musí také dokázat ochránit svůj obsah.

Společnost Hama tedy ve své zkušebně nechala aktovky tento test podstoupit. Aktovka se zátěží 6 kg (to je váha, kterou bychom žádnému školákovi "nepřáli" - běžně děti na zádech nosí okolo 4 kg, toto je tedy o 50% více) se otestuje na 10 pádů z výšky 1 m a na 100 pádů z výšky 10 cm. Pokud by aktovka tento test nezvládla, pak celá výrobní várka, ze které byla vybraná, se zablokuje a nepustí do prodeje.

Dlouhodobá sázka na kvalitu

Značka HAMA díky své péči o kvalitu získala také německou certifikaci AGR - "Akce zdravá záda"

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500,-