Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak vybrat vánoční dárky pro dvouleté děti?

Jak vybrat vánoční dárky pro dvouleté děti?

Tipy na vánoční dárky pro děti 19. 10. 2019 3 minuty
Kristýna Křížová
Jak nejšikovněji zabavit energické dvouleté průzkumníky a neposedy? Vyzkoušejte, co zafungovalo nám: nesnažili jsme se zakázat dětem montování a šroubování, ale právě naopak. Část energie se také podařilo usměrnit tvořením s modelínou. A dokonce jsme je vtáhli do světa společenských her, kde na ně čeká mnoho objevů.

Stavíme, tvoříme

Dvouleťáci, to je většinou velcí koumáci. Všechno musí vyzkoušet, prozkoumat, rozebrat... Někdy je to s nimi těžké, že... Pro děti je ale toto období velmi důležité a my bychom jim neměli bránit v tom, aby ho prožili naplno. Řešením je nabídnout dětem vhodnou hračku či stavebnici. Mezi nejoblíbenější patří například velká mozaika Fantacolor Junior od italské rodinné firmy Quercetti či dřevěný montážní kufřík německé značky Hape, obsahující nářadí i jednotlivé šroubovací díly. 
 

 
S některými stavebnicemi, třeba s magnetickým SmartMaxem, si vyhrají nejen děti, ale i rodiče :-) SmartMax je zcela bezpečná magnetická stavebnice, dimenzovaná pro malé dětské ručičky. Dětem se s magnetickými dílky snadno staví, a to je motivuje k dalším a dalším pokusům.


 


Hrajeme si společně

Dvouleté děti si již dokáží chvíli hrát samy. Neměli bychom však na to spoléhat. Některé podněty potřebují získat od nás. My rodiče jsme také ti, kdo jim může ukázat něco nového, co zatím nevyzkoušeli. Je tomu tak například při tvoření s modelínou, kdy děti můžeme inspirovat k novým postupům.
 

Zvláštní pozornost si zaslouží společenské a didaktické hry. Můžete je vyzkoušet již s dětmi od cca. 2,5 roku. Nečekejte, že děti hned pochopí princip hraní her, že se hned přizpůsobí pravidlům a budou mít dost trpělivosti. Vydržte, hraním her se děti učí velmi důležité dovednosti. Navíc tak společně prožijete hezké chvíle a vybudujete si v rodině příjemný zvyk hraní her, které postupně oceníte tím víc, čím budou děti větší.
 


 

Hledáte tipy na vánoční dárky pro menší či větší děti? Tady jsou:

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 1000,-