Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak vybrat vánoční dárky pro děti od 12 let?

Jak vybrat vánoční dárky pro děti od 12 let?

Tipy na vánoční dárky pro děti 9. 12. 2020 3 minuty
Kateřina Hrubešová
Bavit se s kamarády, přijímat a zvládat výzvy a hledat si svůj styl - tak by se dal ve zkratce popsat životní styl našich náctiletých. Zkusme my rodiče vyjít průsečík mezi těmito zájmy dětí a tím, že jim chceme nabídnout co nejvíc aktivit off-line. Podívejte se na naše tipy a najděte mezi nimi inspiraci pro své teenagery.

Bavíme se off-line

Puberta se blíží mílovými kroky a lákadla internetu jsou mocná... "Společenským hrám jsem velmi vděčná za to, že mi pomáhají udržet děti co nejvíce off-line. Když spolu hrajeme hru, všechny telefony jdou stranou a jsme spolu tady a teď. Velkou radost mám také z toho, že i bez přítomnosti dospělých se velké děti dokáží hraním klasických her dobře zabavit. Na každý víkend či dovolenou s kamarády vozíme speciální tašku plnou her, které si naši puberťáci s kamarády pak po večerech hrají," nabízí svou zkušenost Kristýna, zakladatelka Agátina světa a maminka tří odrůstajících dětí (11, 13 a 15 let).
 

Mezi hry, které může společně se svými dětmi s klidným srdcem doporučit, patří netradiční hra na komiksové téma či oblíbená deduktivní party hra Krycí jména. Když hraje Kristýna jen se svými dvěma dcerami, užívají si elegantní hru Azul s motivy portugalských dekorativních dlaždic. Že jde o dobrou hru, dokazuje i německé prestižní ocenění Hra roku 2018, které Azul získal.
 

Krásná je i hra Sagrada, v níž však nádherně malované portugalské dlaždice vyměníme za barevné vitráže katedrály Sagrada Familia v Barceloně.


 

Tvořím si svůj styl

Hledání svého stylu a experimentování s ním je v tomto věku důležité - všichni jsme si tím sami prošli. Zkusme proto dětem nabídnout tvořivou aktivitu, v níž mohou svou chuť být osobití uplatnit a současně rozvíjet své kreativní dovednosti.

Jednou z nich může být tvorba vlastního diáře, což je dnes mezi mladými lidmi velmi oblíbená zábava. Skvěle k tomu poslouží diářová razítka, která děti samozřejmě využijí i pro jiné aktivity, jako například tvorbu přání, originálních fotoalb apod.


Zajímá-li vaši dceru móda, doporučujeme sadu od francouzského Djeco, v níž si budoucí módní návrhářky mohou vyzkoušet navrhování historických kostýmů. Další možností je vyzkoušet si malování na hedvábí v některé z dokonale zpracovaných sad opět od Djeco. Najdete v ní skutečně vše, co pro tvorbu nádherného šátku potřebujete. 
 

 

Přijímám výzvy

Někdy se nám rodičům zdá, že teenageři žijí jen pro výzvy. Chtějí všechno vyzkoušet, všemu se postavit. Jsou šikovní, mají spoustu znalostí. Zkusme jim tedy výzvu nabídnout my, rodiče. Skvěle k tomu poslouží atraktivní znalostní hry, například hra Fauna, ve které si děti otestují znalosti z přírodovědy. Obsahuje více než 300 otázek a odpovědí, v nichž děti správně určují a odhadují znalosti o zvířatech. Například jejich váhu, délku, délku jejich ocasu a výskyt na mapě světa. 

Pokud bychom měli jmenovat hru, která patří mezi naše nejoblíbenější, pak určitě nebude chybět Ticket to Ride. Je to skvěle zpracovaná hra, která má velmi jednoduchá pravidla a krásné provedení. Skvěle se hodí jako rodinný dárek. Zabaví a stmelí rodinu a skvěle se u nich pobaví i vyspělejší děti od 6 let. Moderní způsob hraní nabízí také hra Desítka. Celkem až osm hráčů může tipovat správné odpovědi na 2000 otázek. Způsob hraní je docela zábavný. Originální oranžovo-černá krabička obsahuje otázky i možné odpovědi a počítadla bodů pro jednotlivé hráče. Hru si tak můžete velmi snadno vzít s sebou na cesty.
 
 

Pokud by vaši puberťáci ocenili spíše výzvu logickou, zkuste si zahrát Polyssimo Challenge. Hráči se snaží na hrací desku umístit co nejšikovněji různorodé dílky. Předtím si však pro ně musí takticky vytvořit prostor a současně neumožnit soupeřům, aby tento jejich prostor zneužili. Tato hra z dílny osvědčené francouzského autora abstraktních her se ihned po svém uvedení setkala s velkým ohlasem. Věříme, že se tedy může líbit i vašim dětem.

Hledáte tipy na vánoční dárky pro menší děti? Tady jsou:

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-