Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak tvořivě zabalit dárky pro děti?

Jak tvořivě zabalit dárky pro děti?

Tipy na vánoční dárky pro děti 6. 12. 2017 3 minuty
Kristýna Křížová
Do Štědrého dne nám zbývá opravdu už jen pár dní. Vánoční dárky máte pravděpodobně už nakoupené nebo sháníte ještě pár drobností na poslední chvíli. Zdá se, že je po starostech, jenže čeká nás nekonečné balení. Nejlépe v noci před Štědrým dnem... Hledáte zoufale všechny dárky schované ve skříních, uprostřed balení vám dojde balící papír nebo jste ho dokonce zapomněli koupit? Také to znáte? Nezoufejte. Chce to jen ten správný nápad a i bez balícího papíru si poradíte. Důležité je, aby byl zabalen s láskou!

Poradíme vám společně s majitelkou obchodu Animadecor, Petrou Gernerovou, jak nápaditě a levně zabalit vánoční dárek. "Není potřeba utrácet za drahé balící papíry, lesklé stužky či jmenovky. Jednoduchý barevný nebo přírodní papír můžete dozdobit malou figurkou, skořicí, ořechovou skořápkou, šiško nebo vámi upečenými perníčky. Je to velmi jednoduché a vypadá to prostě úchvatně. Místo po plastové stuze sáhněte po saténové nebo po přírodním provázku. V barvě khaki či hnědé bude působit velmi elegantně. " říká Petra Gernerová. 

Není dobrý nápad nechávat balení dárků na poslední chvíli. Spěch není nejlepší rádce a výsledek tomu jasně odpovídá. Hezky zabalený dárek je poloviční úspěch, a proto věnujte balení dárků trochu trpělivosti a pozornosti. Balení dárků nemusí být pouze povinností, udělejte si příjemnou atmosféru. Nalejte si sklenku vína nebo si dejte dobrý čaj, pusťte si romantický film a dejte se do práce. Uvidíte, jak vám to půjde, a ještě se u toho budete bavit.

V jednoduchosti je krása

Šetřete a recyklujte. Vsaďte na jednoduchost a použijte to, co máte doma po ruce. Jako základ skvěle poslouží klasický bílý nebo pečící papír. Pokud nemáte, určitě najdete staré noviny, které také vypadají skvěle. "Doporučuji zkontrolovat, co se v nich píše, abyste předešli nepříjemné situaci.", říká Petra. My jsme použili bílý papír a dodali mu půvab jednoduchým motivem hvězdičky. Připravte si šablonu, kterou poté obkreslíte vámi zvolenou barevnou tužkou na balící papír.

Neradi obkreslujete? Použijte razítka! Aladine nabízí razítka s vánočními motivy a dokonce i inkoustové polštářky v tradičních vánočních barvách. Na balící papír otiskněte motivy podle vaší fantazie. Vytvoříte tak originální balící papír, který nikdo jiný mít nebude. Dárek tak udělá dvojnásobnou radost. Budete-li inkoustové polštářky střídat, otřete důkladně razítko po každé barvě, ať docílíte čistých a jasných odstínů barev a neušpiníte si tak materiál. Po ukončení razítkování otřete razítka vlhkým dětským ubrouskem nebo je umyjte pod tekoucí vodou. 

Stuha nebo něco originálního

Stuha vypadá na dárku krásně, ale potěšte své nejmilejší osobitým a vtipným designem. Při balení se nebojte do dekorace zakombinovat různé materiály a přidat přízdobu. Skvěle vypadá dřevěná hvězdička připevněná stuhou nebo obyčejným provázkem. Holčičky jistě ocení vánoční ozdobu malé baletky nebo rozkošný koláček, který se stane součástí její kuchyňky a zároveň krásnou dekorací dětského pokojíčku. 

"Zajímavým řešením k tradičním stuhám je například kousek rozmarýnu nebo sušené kolečko pomeranče. Další alternativou jsou umělé květiny, které jsou letos velkým hitem. Nejenomže je klienti umísťují na stromeček nebo vánoční stůl, ale dají se také využít místo stuhy. Připevněte květinu k dárku pomocí tavné pistole a věřte, výsledek bude působivý!", dodává Petra Gernerová.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-