Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak poskládat vláčkodráhu na míru?

Jak poskládat vláčkodráhu na míru?

Tipy pro výběr her a hraček 2. 10. 2018 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Nechcete hned zpočátku investovat do velké sady vláčků, kolejí a doplňků? Nevadí, skvělou vláčkodráhu si můžete sestavit sami. U nás si vyberete koleje, křižovatky, samozřejmě lokomotivy i vagóny a také stavby a doplňky, bez kterých by svět na kolejích nebyl úplný.

Bez lokomotivy to nejde...

Mašinek je na výběr hodně. Elektrické i rukou poháněné nebo na dálkové ovládání. Který typ lokomotivy máte nejraději? Dáváte přednost parním, dieselovým, elektrickým, barevně potištěným? Každá má nějaké přednosti, ale všechny nakonec jezdí krásně. Ve vagonech můžete vozit jakýkoli náklad, např. poštu, mléko, auta, buldozer či traktor. Na osobní vagony bychom také neměli zapomenout, protože přepravovat lidí z místa na místo je také prima zábava. 

Lokomotivy jdou s dobou

Má vaše dítko raději moderní technologie, než tradiční svět motorových vlaků? Chtěli byste vláček ovládat na dálkové ovládání? Vyzkoušejte vlakovou soupravu na dálkové ovládání od výrobce Brio. Stačí uchopit dálkové ovládání a začít s divokou jízdou vpřed a vzad. Lokomotiva umí také svítit na cestu a vydávat zvuky. Poslouží k přepravě lidí i nákladu. Před ničím se nezastaví, strmě stoupá do kopce a zvládá prudké sjezdy s lehkostí. Malé děti potěší možnost ovládání tlačítkem přímo na mašince.

Doplňky k dřevěným vláčkům

Vláčkem cestuje hodně lidí do školy, práce nebo třeba na školní výlet. Proto nesmí chybět nádraží, kde cestující nastupují a vystupují z vlaku, nebo se mohou schovat pod stříšku, když je deštivé počasí.

Pracovní příležitosti jsou také důležité, stejně jako nakupování a chození do kavárny. Překladiště kontejnerů se zbožím za pomoci jeřábu je práce pro pořádné kluky. Kdyby se náhodou stala nehoda, je důležité mít hasičskou stanici.

Samotná péče o vláčky je hodně důležitá. Přece nemohou jen tak moknout pod širým nebem, když nepracují. Měly by se přepravit do depa, kde si mohou odpočinout od celodenní tvrdé práce nebo si přečíst naučnou knihu o vlakovém inženýrství, aby šly s dobou.

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 3000,-