Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Hry na cesty: inspirujte se našimi tipy

Hry na cesty: inspirujte se našimi tipy

Tipy pro výběr her a hraček 25. 6. 2020 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Cestování s dětmi může být poměrně náročné. Zkušení rodiče to znají - jakmile děti nemají co dělat, začnou zlobit. Pokud tušíte, že taková situace nastane, snažte se děti co nejvíce zabavit. Nejlepším způsobem je zábavná hra. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak děti zabavit na cestách či na prázdninách.

Zábava do batůžku: karetní hry

Velmi oblíbená je karetní hra Čarodějky od francouzské značky Djeco. Hra je určena pro malé čarodějky ve věku od 5 let, ale zvládnou ji i mladší. Pravidla jsou opravdu jednoduchá. Párkrát si hru s dětmi zahrajete a dál už hrají samostatně. "U nás tahle hra baví nejen děti, ale i dospělé. Děti si hru vozí na akce s kamarády, měly ji i na škole v přírodě. Opakovaně jsme ji v této nebo pirátské verzi dávali jako dárek dalším dětem a vždy měla hra velký úspěch.", říká Kristýna, máma tří školních dětí a zakladatelka Agátina světa.  

Tip top klap nás baví hlavně proto, že se u něj výborně odreagujeme. Ulítlost úkolů, které je ve hře třeba splnit, a dětská chuť plnit s velkou vervou právě tyto bláznivé úkoly, nás vždycky spolehlivě strhne. Odprostíme se od seriózních dospěláckých starostí a skvěle si odpočineme.


Hledáte-li karetní hru pro děti školního věku, sáhněte po Spících královnách. Naprosto parádní záležitost, která nezůstane u jedné partie. Je zábavná, dobře se hraje a k tomu ještě krásně vypadá. Stane se oblíbenou rodinnou hrou a určitě ji vytáhnete z šuplíku i na hraní jen mezi dospělými. Hodí se prostě pro každého. 

Tip: Nenechte si ujít tohle video, ve kterém vám naše Jana představí pět karetních her Djeco. Jana je velmi zkušená hráčka a moc dobře ví, které karetní hry zabaví na cestách nejlépe. 

  

4 zvířátkové hry: desková hra pro předškoláky a malé školáky

Všechny doporučené hry jsou výborně a nápaditě zpracované. V případě 4 zvířátkových her navíc oceňujeme to, že jsou z dílny české ilustrátorky Lucie Ernestové. Jako akční rodiče akčních dětí často cestujeme a výletujeme. Využíváme proto formát těchto herních plánů i jako praktické desky na převoz dětských obrázků či jiných drobných (ale o to důležitějších!) suvenýrů z cest. Sama autorka označuje své hry jako knížkohry, které lze snadno přibalit na cestu. V balení najdete čtyři hry: Utíkej zajíci (5+), Veselý statek (3+), Ředitel ZOO (6+) a Upovídaní papoušci. Díky hrám se i ty nejmenší děti hravě seznámí se zvířátky a navíc se budou skvěle bavit! Všechny hry mají jednoduchá pravidla a vše, co potřebujete, je pouze figurka a kostka, které jsou součástí leporela.

Originální hry na cesty

Řada hlavolamových her pro jednoho hráče SMART games nabízí výbornou zábavu na cesty. Jsou určeny pro děti i dospělé, pobaví se u nich všechny věkové kategorie. Lehce se potrápíte, ale také najdete spoustu zábavných věcí. Můžete vybírat z různých variant. Velmi oblíbený je hlavolam Noemova archa nebo Brouci v akci. Všechny hry mají několik úrovní obtížností a v každé z obtížnosti je několik variant rébusů. Nebojte se, řešení je ke hře samozřejmě přiloženo. Avšak, nic vám nenahradí ten pocit, když na řešení hry přijdete sami!

Námořní bitvu jsme vybrali z čisté nostalgie. Jako děti jsme samozřejmě hráli hru, která nás nestála nic víc, než dva listy čtverečkovaného papíru. Hráli jsme v sítích třeba až 20x20 políček a někdy to byly skutečně napínavé lodní souboje. S malými dětmi tohle samozřejmě není ještě možné. Užíváme si proto alespoň zjednodušenou magnetickou variantu, kterou zvládáme hrát s dětmi už od 4 - 4,5 let.


 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-