Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Brio - švédská tradice a výtečná kvalita dřevěných hraček a vláčků

Brio - švédská tradice a výtečná kvalita dřevěných hraček a vláčků

Tipy pro výběr her a hraček 20. 11. 2014 1 minuta
Kristýna Křížová
Pod značkou Brio vám představujeme švédskou firmu, která se zabývá výrobou dřevěných hraček, zejména dřevěných vláčkodrah. Historie značky Brio začíná v roce 1884 v Osby, malém městečku v jižním Švédsku, kde pan Ivar Bengtsson v 18 letech začíná s prodejem pletených košů. Jeho podnikání se daří, a tak v roce 1907 vzniká první hračka – dřevěný koník. Postupně roste sortiment a rozšiřuje se i firma, kterou v roce 1908 předává pan Ivar svým třem synům. Následující rok dostává firma svůj název BRIO (zkratka Bröderna Ivarsson Osby) a hračky se stávají důležitou součástí sortimentu. Firma se stále rozšiřuje, v roce 1920 začíná dovážet německé kočárky a od r. 1958 vyrábí dřevěné vláčky.
V roce 1958 spatří světlo světa jedna z neoblíbenějších hraček: miniaturní dřevěná železnice s několika sadami vláčků a příslušenstvím. V současné době se původně malý rodinný podnik rozrostl do velké globální společnosti s pobočkami po celém světě. V roce 2014 oslavila firma výročí 130 let od založení.

první dřevěná hračka Brio   kočárek Brio       

Brio je v současné době nejznámější díky svému dřevěnému železničnímu systému prodávanému od roku 1958. Vláčky jsou dřevěné nebo elektrické na baterky, lze je vzájemně spojit pomocí magnetů. Brio nabízí i vlaky na dálkové ovládání, rychlovlak Shinkansen a velké množství příslušenství. Vše je vyrobeno z kvalitních materiálů a velmi odolné. Vybere si každý.
Brio elelktrická lokomotiva s figurkouBrio hlasová vlaková stanice se zvukyBrio nákladní loď k dřevěné vláčkodráze
Pro začátek doporučujeme zakoupit některou ze základních sad. Pak můžete svoji dřevěnou vláčkodráhu dále rozšiřovat a zdokonalovat. V nabídce jsou koleje, vláčky dřevěné i elektrické a nepřeberné množství nejrůznějších doplňků. Nádraží, mosty, depo, přejezd a mnoho dalšího. Děti s nadšením oceňují i to, že součástí některých setů a vláčků jsou malé figurky strojvedoucích nebo cestujících.  

Brio vláčkodráha u farmyBrio věž s jeřábem a panáčkemBrio železniční přejezd


                    Brio souprava metra se zvukem a světlem        Brio vagónek metra s figurkou

Brio - svět dřevěných vláčkodráh - nabízí dětem nekonečné hodiny úžasné zábavy při budování nejrůznějších sestav, čímž podporuje dětskou tvořivost a motorické dovednosti.

Brio ví, že hra je důležitá pro rozvoj a tvořivost dětí, ale mnohdy i dospělých. A to je důvod nikdy si nepřestávat hrát.

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 3000,-