Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tipy na hry a hračky pro děti od 9 let

Tipy na hry a hračky pro děti od 9 let

Tipy pro výběr her a hraček 3. 9. 2023 4 minuty
Tereza Kotilová
Tvořivé a chytré hraní, to je to, co větší, školou povinné děti kolem 10 let potřebují. Na jednu stranu si chtějí ještě hrát, ale zároveň už mají mnoho osvojených dovedností a posbíraných znalostí. Dáme vám originální tipy na šikovné hry a hračky, které se trefí do zájmů dětí v tomto věku a budou je hravou formou dál rozvíjet.

Tipy na hry a hračky pro děti od 9 let

Tvořivé hraní

Zájmy starších, školou povinných dětí ve věku kolem 10 let jsou většinou velmi pestré. Pro nás rodiče je stále těžší a těžší vymýšlet, které hry a hračky je zaujmou a zároveň je budou stále rozvíjet. Snadněji to půjde, pokud budete vašim dětem důkladně naslouchat.
 
"Pro naše všechny naše malé puberťačky v rodině jsme v nedávné době pořídili hned 4 sady výtvarných potřeb Maped. Všechny z ní měly obrovskou radost. O pastelky, fixy a linery se krásně starají, vše vzorně uklízejí do původní obalu," popisuje Kristýna, co u nich v rodině u obou sester zakladatelek Agátina světa frčí. Vyzkoušíte sadu výtvarných potřeb i vy?
 
Tipy na hry a hračky pro děti od 9 let - Tvořivé hraní

Dětem, které baví více vyrábět než kreslit, můžete vybrat některou z tvořivých sad. U holčiček často vede vyrábění šperků a vyšívání panenek či zvířat. Vyšívání je totiž velmi rozšířená a oblíbená technika. Každý z nás si jistě pamatuje už z dob svého dětství vyšívané panenky. Zasvěťte děti do technik vyšívání a zkuste originální kreativní sady s vyšíváním. Vytvořte si robota nebo třeba kočičku.


 

Poznávání formou her

Většina školáků na 1. stupni má své jasné zájmy. Někoho přitahuje věda, jiného příroda, vesmír či počítače. Úlohou nás rodičů je děti v jejich zájmech podpořit, protože právě v tomto věku lze ještě utvářet jejich vztah k poznání. Později pak bude jedním z klíčů pro to, aby si děti mohly vést svůj život směrem, který jim bude vyhovovat. 

Co takhle nějaká experimentální sada? Mezi nejoblíbenější patří ty od Albi. Hry vtáhnou děti do tvořivého a vědeckého světa, v němž se mohou stát chemiky, botaniky, vědci, zoology, ale třeba i detektivy. Experimentální hry od Albi nabízejí nepřeberné množství tvoření, u kterého se děti učí hrou a zároveň se baví.

Máte doma malého technika? Poradíme vám, co ho natuty potěší. Stavebnice Boffin je výborná elektronická a kreativní stavebnice, která úžasným způsobem zasvěcuje děti do tajů fyziky a elektroniky. Nemějte obavy, že by to děti nezvládly! Nejsou potřeba žádné technické znalosti. Uvnitř každé stavebnice je návod, který je snadno pochopitelný. Děti se naučí stavět elektrické obvody od těch jednodušších až po složitější. Máte na výběr z varianty Boffin I, Boffin II a Boffin III. Všechny stavebnice jsou navzájem kompatibilní a mohou se navzájem kombinovat. Jak vybrat stavebnici se můžete inspirovat v našem článku na blogu.

 

 
Hrajeme si společně

Nejlepší způsob, jak strávit čas společně s vašimi dětmi, jsou společenské hry. Věk dětí kolem 10 let je úžasný v tom, že jsou sice už velké a šikovné, ale stále mají rády společně strávený čas v rodině. Vyberte deskovou hru, která bude bavit děti i vás. V nabídce je mnoho her, doporučujeme vybírat podle toho, co je aktuálně zajímá a baví a také podle doporučeného věku. Pro někoho to může být strategická hra typu Quartino, v níž děti pořádně potrénují mozkové závity. Pro jiného zase didaktická hra Tajný kód 13+4, která celou rodinu procvičí v matematice.

Tajný kód 13+4
 
Máte doma zapáleného šoumena – kouzelníka? Vyberte mu nádhernou sadu 20 kouzel. Naučit se kouzlo a dokázat ho ostatním předvést není tak lehké, jak se zdá. Vyžaduje totiž kromě obratnosti při samotném provádění kouzla i schopnost komunikovat s publikem, dokázat ho zaujmout a udržet jeho pozornost. Vlastní představení kouzel přináší celé rodině krásné a vtipné okamžiky a děti ještě navíc "nenápadně" rozvíjejí svoje prezentační dovednosti, které budou jednoho dne zcela jistě potřebovat.
 

Tak co z našich tipů na hry a hračky najdou pořídíte vy?
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.