Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tipy na hry a hračky pro děti od 6 let

Tipy na hry a hračky pro děti od 6 let

Tipy pro výběr her a hraček 3. 9. 2023 4 minuty
Tereza Kotilová
Tvořit, přemýšlet, bavit se a objevovat. Nejlépe společně. Tak by se dal ve zkratce popsat život mladých školáků. Mají mnoho zájmů, rádi vše zkoumají. Pro nás rodiče je to ideální příležitost vybrat hry a hračky, které odpovídají jejich zájmům, a dále je podporovat. Troufáme si tvrdit, že mnohé z těchto her a hraček si s dětmi užijeme i my dospělí. V tomto článku proto najdete nejen tipy na hry a hračky pro děti od 6 let, ale vlastně obrovskou inspiraci pro celou rodinu.

Tipy na hry a hračky pro děti od 6 let

Tvořím si svůj svět

Tvořit, vyrábět, zdobit. Dívky i chlapci na prahu školního věku tvoří každodenně, spontánně, stále ještě bez zábran, a přitom již často s nemalou dávkou zkušenosti z výtvarky ve školce či zájmového kroužku. Vhodný tvořivý dárek jim tak nejen udělá radost, ale také rozvine jejich záliby. My rodiče tak můžeme doufat, že dětem chuť tvořit vydrží o to déle. Se vstupem do školy totiž přijde i mnohem větší nápor ze strany chytrých telefonů či tabletů. Čím déle udržíme děti offline, tím lépe. Tak tady je pár tipů, jak to zkusit.
 
Tipy na hry a hračky pro děti od 6 let - tvořivý dárek

Každého baví jiný způsob tvoření. Těm, kteří nejradši kreslí, uděláte velkou radost nádherným výtvarným kufříkem od francouzské značky Djeco, který obsahuje několik druhů velmi kvalitních pastelek, fix, voskovek atp.

Slečnám, které si rády tvoří svůj romantický a fantazijní svět kolem sebe, můžete vybrat velkou kreativní sadu, která jim v tom snadno pomůže. Pokud vaše malé slečny dávají přednost skutečným výrobkům, kterými si mohou ozdobit pokoj či je třeba zavěsit na klíče, vyberte některou ze sad francouzské značky Avenue Mandarine, například výrobu lapače snů, či přívěsku na klíče.
 

Tipy na hry a hračky pro děti od 6 let - kreativní sady
 
 

Přemýšlíme a smějeme se společně

Hra je zábava a také život nanečisto a to je na ní skvělé. Pro spokojený rodinný život jsou společná zábava a legrace zásadní. Doma by tedy neměla chybět alespoň jedna svižná, vtipná a originální společenská hra, kterou si s chutí zahrajete i v den, kdy jsou všichni unavení. Uvidíte, jak vám třeba nakupování roztomilých příšerek ve hře Monster Park zvedne náladu!

Večer, o víkendu nebo na dovolené zase bývá skvělá příležitost ke hře větší společenské hry. Společně s dětmi se ponoříme do příběhu, do vzdálené doby, vžijeme se do postav a hrajeme (si). Velké oblibě se těší třeba hra Ticket to ride junior, v níž děti staví železnice.
 
 
Desková hra Superfarmář je výborným dárkem pro každou příležitost. Není jen zábavná, ale také velmi poučná, překvapivě logická i strategická. Vede děti k počítání, předvídání a plánování. Navíc učí děti zvládat emoce. Děti se ji naučí snadno hrát a velmi brzy propadnou kouzlu této hry. 
 
 

Rozumím světu kolem sebe

Malí školáčci jsou dychtiví po poznání. Touží porozumět světu kolem sebe. Každý má své zájmy, často velmi konkrétní a specifické. Někdo se hodně zajímá o lidské tělo, jiný o vesmír, další zase o techniku. Nám rodičům tím děti příjemně ulehčují práci při výběru her, hraček a dárků pro ně. Pro malé vědkyně a vědce můžete vybrat některou z experimentálních sad

Tipy na hry a hračky pro děti od 6 let - experimentální sady
 
Většině dětí udělá také radost magnetická tabule s částmi lidského těla od značky Janod. Díky přiloženým kartám s popisky se naučí pojmenovávat nejdůležitější orgány a části kostry. Malí technici zase ocení lunární vozítko na dálkové ovládání, které si sami mohou sestavit z magnetické stavebnice GeoSmart. Tyto vzdělávací sady děti beze sporu zabaví. Počítejme však s tím, že se na nás rodiče snese řada zvídavých dotazů. Neberme to jako "otravování", ale naopak jako fajn příležitost předat dětem něco ze svých znalostí a sdílet s nimi jejich zájem. 
 
Tipy na hry a hračky pro děti od 6 let - magnetická tabule lidské tělo
 

Máte vaše tipy na hry a hračky pro děti od 6 let? Sdílejte je s ostatními v naš Agátině hravé poradně.
 
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.