Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog RECENZE: Králíčci - DJECO

RECENZE: Králíčci - DJECO

Recenze 29. 1. 2020 2 minuty
Monika Domincová
Když jsme měli možnost si tuto mile a vkusně animovanou hru půjčit od mladší kamarádky, netušila jsem, jak velkou zábavou se stane i pro sedmileté dítě. Roztomilí králíčci jsou doslova k pomazlení a téma krmení dětmi oblíbenými mrkvičkami a zeleným hráškem dokáže být atraktivní pro malinké i větší děti. Mohou si tedy hru užít děti společně, i když jsou věkově dál od sebe.

Líbí se mi velká názornost a jasný koncept. Dítěti je hned jasné, jak si se zvířátky, zeleninou i kartami hrát. Nechte klidně děti jen tak použít vše, co v krabici najdou. Uvidíte, že se nudit nebudou. I u nás vznikly zajímavé příběhy o králičcích kamarádech, co se potřebují nakrmit. Ale pozor! Liška nikdy nespí!


Počítání do 3 je chytře zvoleno pro všechny sbírané části, předkreslené tvary vedou dítě beze slov. Celkově je zkrátka jasné, že když mám na kartě mrkev, a mám jí kam dát, tak jí tam zkrátka položím.

Zároveň je srozumitelné i bez čtení pravidel, že kdo první vše zaplní, případně jakmile dojdou všechny dílky, je konec. Je také jasné, že liška asi bude mít jedinou roli, a to sežrat králíky ☺.

Líbí se mi i prvek „podmínky“ – tedy králíčka s hráškem v tlapkách si mohu vzít pouze, pokud už nějaký hrášek mám. Stejně tak u mrkvičky. Menší děti to možná ještě nepoberou, ale postupně se naučí, že „není králík jako králík“. Každý chce přeci papat něco jiného (jako děti ☺).

Tuto sympatickou hru snadno sbalíte na cestu či třeba do čekárny. Výhodou je, že jednotlivé dílky kreativní malé děti použijí tak, jak právě potřebují. Vyhrají si s nimi na mnoho způsobů. Umím si také snadno představit, že potkáte-li se s jiným dítkem při čekání, velmi snadno ho zlákáte ke společnému hraní.

Když si představíme nesmrtelné hry jako je třeba Člověče, nezlob se, které svou jednoduchostí rozhodně nedávají předpoklad opakovaného hraní, je tato hra mnohem rafinovanější a zábavnější – s tím, že díky maximálnímu počtu 3 zvládnou celý koncept zahrát i velmi malé děti.

Pro větší děti samozřejmě tato investice již smysluplná není. Máte-li však více dětí a potřebujete hru pro všechny, která je navíc skladná a vydrží dlouho, „Králíčci“ jsou skvělou volbou. Určitě se vyplatí pořídit menším dětem kolem druhého roku, aby si ji pořádně užily a mohly se také brzy naučit hrát podle pravidel a respektovat protihráče. Vzpomínám si, jak jsem právě v tomto útlém věku kolem dvou až tří let nemohla najít vhodou první hru a začít dceru zasvěcovat do nádherného světa deskových her. O to déle nám trvalo, než jsme se „rozjely“. Je ale naštěstí fakt, že jsme to velmi brzy zaručeně dohnaly ☺.

 

Internetový obchod
Sdílet
Monika Domincová Monika je naší externí posilou, autorkou mnoha recenzí a hodnocení společenských her a stavebnic na blogu Agátina světa. Její zálibou je hledat edukativní rozměry napříč hrami a rozvíjet hrou svou dceru Karolínu.