Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog RECENZE: Kinoptik - DJECO

RECENZE: Kinoptik - DJECO

Recenze 2. 3. 2020 1 minuta
Monika Domincová
Nechte se mile překvapit! Kinoptik není hrou, ale je to skvělý nástroj k tvořivému hraní. Do svého světa plného fantazie a neohraných kouzel s optikou vtáhne nejen dítě, ale i dospělého. Rozhýbe vaše obrázky bez použití složitých technologií. Je to takový malý zázrak.

Vyzkoušeli jsme si neotřelé tvoření na našem oblíbeném Kreativním festivalu Agátina světa na Střeleckém ostrově. Této hře jsem zpočátku vůbec nevěnovala pozornost, protože na první pohled mi připomínala spíše hraní pro mrňata, která už doma nemám. Ale chyba lávky! Těch několik destiček s nepochopitelnými obrázky si mě přitáhlo k sobě jako magnet. Každý si prostě chce vytvořit pohyblivý obraz. TEĎ HNED.

Štěstím je, že výrobce nabízí hned několik témat, které si rádi vystřídají mezi sebou holky i kluci. Díky tomu se těžko omrzí. Existuje nespočet variant a  kombinací. Ideální však je vymyslet si jakoukoli návaznost, protože tím rozhýbe tajuplné kouzlo celý obraz, jako by jím protékala nějaká zázračná energetická vlna.

Celý princip spočívá v tom, že některé části obrázků jsou tvořeny příčnými tenkými kontrastními proužky. Ty je potřeba pokládat stejným směrem, protože jinak kouzlo nefunguje. Metodou pokus – omyl na to ale děti snadno přijdou samy. Po přiložení průhledné folie se stejně tenkými černými linkami a jejím pohybováním ve stylu rolování po obrázku celý výtvor doslova obživne. Opět je ale potřeba se zamyslet, jakým směrem folií pohybovat, aby tajuplný trik nastal.Možnost hrát si ve skupině i individuálně je na této neobvyklé stavebnici krásná. Pro více dětí je potřeba počítat s větším počtem stavebních karet s obrázky a s více kouzelnými foliemi. A pak už si jen mohou rodiče dát kávu nebo čaj, protože času na popovídání budou mít rozhodně dost. 

Alespoň já jsem u stolečku s touto skládačkou vystála dost hluboký důlek. Škoda, že jsem nebyla dobře „připravena“ a nevzala si kávu alespoň do ruky. Naštěstí je na Festivalu v podobných případech vždycky možnost si něco dobrého dát.


 

 

Internetový obchod
Sdílet
Monika Domincová Monika je naší externí posilou, autorkou mnoha recenzí a hodnocení společenských her a stavebnic na blogu Agátina světa. Její zálibou je hledat edukativní rozměry napříč hrami a rozvíjet hrou svou dceru Karolínu.