Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Nová série Agáta TV 2021 - sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Kreativní a Hravý festival

Kreativní a Hravý festival

Festival kreativního a logického hraní se stal součástí Agátina světa. Sedm let jsme společně s Vámi rozdávali radost v Brně v Lužánkách a v Praze na Střeleckém ostrově. Festivalové dny byly pro nás odměnou, spokojené dětské oči zářily a smích zněl u každého stanoviště. V loňském roce jsme bohužel nemohli realizovat festival ve své obvyklé podobě, ale sdíleli jsme s vámi naše zkušenosti s hrami, hračkami či stavebnicemi z našich domovů.

Žijeme v Agátině světě

Zakladatelky Agátina světa chtěly pro své děti akční dětství off-line, plné hraní, tvoření, objevování, zkoušení... zkrátka plné smysluplného hraní. Začaly shánět kvalitní a kreativní hračky, které na českém trhu nenacházely. O své objevy se chtěly podělit s dalšími rodiči, kteří vyznávají podobné hodnoty. Tak byly postaveny základy Agátina světa, který dnes tvoří nejen e-shop a kamenné prodejny, ale i ten nejhravější festival, Agátin Festival kreativního a logického hraní, který má za sebou již 7 krásných ročníků!

Festival kreativního a logického hraní: den plný tvoření pro děti i rodiče

Festival kreativního a logického hraní je hravým, logickým a kreativním vyústěním širšího konceptu obchodu Agátin svět. Během roku probíhá intenzivní příprava festivalu a velké díky patří všem kolegyním z Agátina světa. Připravovali pro děti program se spoustou zábavy, soutěže i hry s odměnami. V den festivalu kreativního a logického hraní navštíví stovky dětí s rodiči Střelecký ostrov a Lužánky v Brně. Rodiče s dětmi si společně hrají, stavějí, skládají a lámají si hlavičky. 

Aktivity jsou rozděleny do tří věkových kategorií. Nejmenší děti od 1 do 3 let si pohrály například v herním koutku pro miminka a batolata, v herně didaktických hraček, vytvořily umělecké dílo v naší dílničce, prozkoumaly svět magnetů či objevily kouzlo dřevěných kostek. Předškoláci vyzkoušely stavět z nejrůznějších typů stavebnic, popřemýšlely nad hlavolamy, vyrobily si obrázek nebo složily 3D obrázek z papíru. Poslední kategorií jsou školáci, kteří vyzkoušeli zajímavé společenské hry, rozlouskli hlavolamy nebo například vyrobili linoryt. Na festivalu si každé dítě našlo zábavu! Zavzpomínejte s námi na tyto překrásné dny!


Přečtěte si článek, jak se na našich festivalech v minulých letech líbilo jedné z našich maminek - ambasadorek, Jany Chlupové alias @blogzrzky.  
     

Hravý festival: Letos jsme doma

V loňském roce se festival kvůli pandemickým opatřením přesunul do on-line světa. Proto bylo možné jeden týden v dubnu (8.4. - 14.4.2020) za pomoci Facebooku a YouTube sledovat každý den řadu videí, recenzí, soutěží a dalších příspěvků. Osmnáct rodin z Agátina světa se zapojilo do on-line aktivit.   

Zpětná vazba na on-line festival byla pozitivní a všem děkujeme za komentáře. Vzhledem k trvajícímu nouzovému stavu i po skončení festivalu jsme se rozhodli pokračovat v natáčení pod projektem Agáta TV. Tento projekt vás nechá nahlédnout pod pokličku, stavebnic a tvoření, přinese zajimavé rozhovory nejen s odborníky v oblasti rozvoje dětí, ale také představíme výrobci hraček, vydavatelství a mnoho dalších. 

Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.