Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Recenze hry HABA: Perlová párty

Recenze hry HABA: Perlová párty

Recenze 16. 7. 2022 3 minuty
Jana Chlupová
Představujeme vám motorickou hru vhodnou už pro nejmenší lovce perel. Pojďte si přečíst, jak se Perlová párty hraje a co všechno při hře děti mohou procvičovat.

Recenze HABA hry: Perlová párty

Společenské hry pro nejmenší hráče

Když přivítáte nového člena do vaší herní rodiny, nebude mít snadnou výchozí pozici. Musí se totiž nejprve všemu naučit, především trpělivosti a koncentraci, ale i vyrovnat se s možnou prohrou, což je pro mnohé děti nadlidský úkol. Společenské deskové hry pro nejmenší hráče doporučujeme vybírat s maximální pečlivostí a obezřetností, abyste dítě neodradili pouhým nešťastným výběrem. Hra musí odpovídat schopnostem dítěte, aby mělo pocit, že zvládne hru ovládat samo. Nádhernou hru pro nejmenší, kterou si však zamilují i všechny starší děti, přináší HABA. Perlová párty je vhodná pro děti od 3 let.


 

Co vás ve hře Perlová párty čeká? 

Blíží se velká podmořská párty na korálovém útesu. Chcete si to tam hezky vyzdobit a co může být lepšího než perlová girlanda? Pokud budete mít štěstí, pětičlenná rodina škeblí vám poskytne dostatek perliček na báječnou výzdobu. Pokud se vám bude dařit méně, perly si přivlastní sousedka chobotnice. Házejte, sbírejte, navlékejte!

Hra pro nejmenší hráče Perlová párty
 

Co hra obsahuje?

Krabice obvyklého formátu ukrývá mnoho atraktivních komponentů pro 2 až 4 hráče. 5 otevíratelných škeblí z tvrdého kartonu, do nich 65 dřevěných korálků (ala perel), 2 kostky (z nichž jedna určuje mořského živočicha, druhá barvu), postavu chobotnice, 25 žetonů s mořskými tvory v různých barvách, 4 zásobníky na korálky ve tvaru mušle, 4 navlékací provázky.
 
Co ukrývá a naučí hra Perlová párty?
 

Jak se Perlová párty hraje?

Princip hry je založený na hodu dvěma kostkami, tudíž na náhodě, kterou nemůžete svými schopnostmi nijak ovlivnit. Po hodu kostkou zkontrolujete rozložené žetony barevných živočichů, zda se mezi nimi nenachází právě ten, jehož kombinaci určily kostky. Pokud takového tvora najdete, můžete si z otevřené škeble vzít daný počet perel a ty si navléct na svůj provázek. Pokud takovou kombinaci mezi žetony nenajdete (byla využita již dříve), perlu dostane místo vás chobotnice. Hráči se střídají v poměrně svižném tempu a vyhrává ten, jehož perlová girlanda je nejdelší.

První společenská hra Perlová párty

 
Tříleté dítě zvládne hrát opravdu samostatně, s lehkou dopomocí můžete zapojit i o něco mladší děti - šikovný dvouleťák si už taky zahraje. K samostatné hře dítě potřebuje znát barvy. Většina prvních deskových her se opírá právě o schopnost dítěte rozeznávat barvy, což je bezpochyby nejjednodušší herní princip.

Hra HABA: Perlová párty
 
Perlová párty je ideální hra i pro úplné začátečníky, můžete dítěti pořídit jako první společenskou hru. Forma i zpracování z ní však dělají jednoduchou zábavu i pro mnohem zkušenější hráče. Malé děti učí rozpoznávat barvy a vodní živočichy, učí je kombinovat hody na dvou kostkách. Moc se nám líbí, že je do hry zapojena i aktivita na jemnou motoriku - sbírání a navlékání korálků je opravdu super nápad. HABA opět boduje.
 
První společenská hra HABA: Perlová párty

Vyzkoušejte další zábavné společenské hry z naší bohaté nabídky a užijte si společnou zábavu.
Internetový obchod
Sdílet
Jana Chlupová
Máma 3 dětí, která na svém blogu www.blogzrzky.cz sdílí své zážitky z cest, dělí se o zkušenosti s dobrými knihami a chytrými hračkami. Tahá děti do přírody a na dobrodružné výpravy, ony ji naopak zatahují do svého nekomplikovaného světa, který ji učí, že nic v životě není černobílé.