Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Recenze kooperativní hry HABA: Jednorožec – Party pro Rosalii

Recenze kooperativní hry HABA: Jednorožec – Party pro Rosalii

Recenze 1. 10. 2022 2 minuty
Daniela Dušek
Každý den se můžete ocitnout na parádní narozeninové oslavě. Jak na to? Stačí, když si doma s dětmi rozložíte hru Jednorožec: Party pro Rosalii od značky HABA. Německá značka přináší na trh opět skvělou kooperativní hru pro děti od 4 let.

Recenze hry HABA: Jednorožec – Party pro Rosalii

Pro koho je hra určena a z čeho se skládá?

Hra je pro maximálně 4 hráče, kteří jsou na party pozvaní. Každý z nich si vybere ze 4 figurek jednorožce. Pozor! Každý jednorožec má své úchvatné jméno – Třpytivé štěstí (tmavě růžový jednorožec), Hvězdný prach (žlutý jednorožec), Čarovná květinka (fialový jednorožec) a Magický vír (tyrkysový jednorožec). Součástí hry je ještě jedna figurka oslavence celé této party – jednorožec Rosalie (růžová figurka). Herní deska se skládá z pěti částí. Jedna část je rotující šipka, která je pro hru velmi důležitá. Ve hře ještě najdete kostku, 10 obláčkových krystalů, 8 kulatých a 8 čtvercových dílků přátel. Hru budete hrát přibližně 15 minut. Pravidla hry nejsou vůbec složitá, a lehce jim porozumí i menší děti. 

Recenze hry HABA: Jednorožec – Party pro Rosalii
 

Hra může začít aneb kdo přivede na party nejvíc kamarádů

Společenská hra Jednorožec: Party pro Rosalii se odehrává v nádherné obláčkové krajině, ve které malý jednorožec Rosalie oslavuje svoje narozeniny. Vy s přáteli jste se rozhodli uspořádat mu narozeninovou party, na kterou má přijít oslavenkyně jako poslední. To bude překvapení! Kostka hráčům určuje o kolik mraků se mohou posunout na hrací ploše. Když kostka ukáže mráček, hráč si může sám vybrat, na jaký žlutý nebo růžový mrak se automaticky posune. Důležité je posbírat všechny růžové krystaly, které hráči získávají pomocí růžových obláčků a rotující šipky.

Recenze hry HABA: Jednorožec – Party pro Rosalii

Co by to bylo za oslavu bez gratulantů? Právě proto je úkolem hráčů přivést na party dalších 8 kamarádů, kteří se nacházejí na hrací ploše. Ale pozor! Musí to stihnout dřív, než-li se na party objeví Rosalie.
 

Recenze hry HABA: Jednorožec – Party pro Rosalii
 
V této hře děti již trénují strategické rozhodování, a to v případě, kdy volí mezi sebráním krystalu či pozváním dalšího kamaráda. Co je lepší krok pochopí postupně, až si hru trochu osvojí. Hra je kooperativní, avšak každý hráč má navíc svůj vlastní mini úkol, který se stanoví na začátku hry. Každý hráč si totiž vybere jeden či dva z 8 čtvercových dílků s přáteli, což znamená, že právě tyto kamarády musí na party přivést on a nikdo jiný.

Recenze hry HABA: Jednorožec – Party pro Rosalii

Je to hra pouze pro děvčata?

I přesto, že je hra růžová a plná jednorožců, zabaví se při ní i kluci a netřeba ji dle obalu škatulkovat do sekce "pro holky". Kéž by na trhu bylo ještě více podobných kooperativních her, které by naše děti učily společně kooperovat a fungovat v týmu.

Recenze hry HABA: Jednorožec – Party pro Rosalii

Tak co, zkusíte hru Jednorožec: Party pro Rosalii pořídit domu a zahrát si společně s dětmi? Dejte nám pak vědět, jak vás hra baví a podělte se o zážitky ze hry v naší Agátině hravé poradně.
Internetový obchod
Sdílet
Daniela Dušek Daniela, marketérka, která se ocitla ve světě hraček odkdy se jí narodila dcerka. Píše blog, tvoří podcasty a nejen na Instagramu ukazuje tipy na zajímavé dětské hračky, které mají u dětí úspěch.