Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Počítání pro předškoláky a malé školáky hravě a zábavně

Počítání pro předškoláky a malé školáky hravě a zábavně

Rozvíjíme předškoláky 27. 8. 2018 2 minuty
Kristýna Křížová
Některé děti čísla a počítání baví a chtějí si tyto dovednosti pilovat a procvičovat, jiné děti zase nebaví a většinou se tedy o to víc potřebují matematice věnovat. Pro obě skupiny dětí jsme vybrali několik zajímavých her, které dětem předvedou svět čísel a logického přemýšlení jako zábavnou aktivitu; děti pak snadno pochopí, že se s matematikou lze kamarádit.

Připravujeme se na počítání (od 3 let)

U nejmenších počtářů má absolutní prioritu hravá a poutavá forma, která je často tím, co děti přitáhne k určité aktivitě. Proto v Agátině světě máme pro děti již od 3 let připraveny zábavné hry zaměřené na počty včetně těch podle pedagogiky Marie Montessori, které děti provedou poznáváním čísel a množství.

Začínáme počítat s předškoláky

Předškoláci milují úkoly a výzvy. Baví je, když dokáží vyřešit hádanku a vnímají jako odměnu, že mohou dostat další, o něco náročnější. V didaktických hrách z řady Eduludo od francouzské značky Djeco děti najdou dostatek zadání s rostoucí náročností. Další výbornou vychytávkou je fakt, že děti si samy mohou zkontrolovat, zda úkol vyřešily správně. 

Albi tužka patří trochu do dětského elektronického světa, ale musíme přiznat, že tato "pomůcka" dokáže děti zabavit i užitečně. Malým předškoláčkům se bude určitě líbit a vaše dítě ocení, když si budete "číst" s ním. Chytré učení zaujme i vás. V knize Moje první čísla najdete číslice od 1 do 20. Znalost číslic není vůbec podmínkou. Děti se hravou formou samy naučí číslice. Na každé dvoustraně se děti seznámí postupně se 4 číslicemi, které jsou seřazeny za sebou ve správném pořadí. 

První krůčky matematikou pro malé školáky (1. - 2. třída)

Procvičování prvních matematických operací (sčítání a odčítání) vašim dětem usnadní další povedená hra a jedno netradiční, ale o to důmyslnější počítadlo.

Ve hře Počítáme zvířátka děti řeší jednoduché úkoly spočívající v přidávání a odebírání zvířátek u rybníčku. I zde platí, že si samy mohou zkontrolovat, zda úkol vyřešily správně.
  Počítání pro předškoláky a malé školáky hravě a zábavně

Velmi zajímavou pomůckou je netradiční počítadlo německé značky Legler. Je oboustranné a děti si na něm mohou vyzkoušet sčítání a odčítání.
 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.