Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Logopedové doporučují: hrajte s dětmi hry

Logopedové doporučují: hrajte s dětmi hry

Tipy pro výběr her a hraček 30. 6. 2015 2 minuty
Kristýna Křížová
Asociace klinických logopedů udělila svou záštitu několika vybraným hrám pro děti od 2 do 7 let. Logopedům se při jejich práci osvědčily hry zn. Granna.

Proč odborníci doporučují hrát s dětmi hry

Při hraní jakékoliv hry (nejen pro logopedické účely) se dětem aktivuje motorické i řečové centrum v nervovém systému a zlepšuje se také koordinace mezi jednotlivými částmi nervového systému. Obecně, i mimo logopedické záležitosti, dětem hraní her prospívá i z toho důvodu, že zejména malé děti u her rozvíjejí své komunikační i sociální dovednosti, rozšiřují svou slovní zásobu, zdokonalují jemnou motoriku atp. Větší děti zase zlepšují strategii, plánování či logické uvažování. proto hraní her doporučují nejen logopedové, ale i další odborníci na rozvoj dětí. Vybrané hry zn. Granna totiž získaly nejen akreditaci Asociace klinických logopedů, ale i ocenění Správná hračka (zelený lísteček).

Proč se v mnoha rodinách osvědčily hry zn. Granna

Hraní her u menších dětí je někdy složitější proto, že se děti těžko smiřují s prohrou. Je tedy dobré na začátek vybírat hry, jejichž herní mechanismus je citlivý a snadno přizpůsobitelný věku či atmosféře. Hry zn. Granna, které nyné získaly i doporučení logopedů, právě takto přizpůsobit lze. Mívají obvykle jak několik stupňů obtížnosti, tak i pravidla pro to, aby si hru mohlo hrát dítě samo. Jednoduše se také dokážou přizpůsobit rozdílným věkům dětí. Hru tedy může hrát celá rodina, ale každý hráč hraje na úrovni obtížnosti, kterou dokáže zvládnut. I malí tedy mohou porazit velké.

Hraní her rozvíjí i emoční inteligenci a sociální dovednosti. Je tedy důležité, aby děti jako malé nevnímaly hry jako zdroj neúspěchu a frustrace, ale naopak. Hry jako Kolečko, Zajíc v pytli či Duha jsou pro motivaci k hraní her velmi vhodné. 

Kompletní seznam her doporučených Asociací klinických logopedů najdete zde:

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.