Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jaké společenské hry vzít s sebou na hory?

Jaké společenské hry vzít s sebou na hory?

Tipy pro výběr her a hraček 25. 1. 2024 3 minuty
Tereza Kotilová
Jarní prázdniny jsou tu! Co může být lepšího, než vyrazit s dětmi na hory? Děti se přes den vyřádí na lyžích, na sáňkách nebo si postaví sněhuláka a večer se všichni společně vrátí na chalupu. Osvědčený způsob, jak si odpočinout od sportovního vyžití, jsou staré dobré společenské hry. Proto nezapomeňte nějakou tu deskovku přibalit do cestovního zavazadla, ať vám večery nejsou dlouhé.

Chystáte se na hory? Omrkněte tipy na oblíbené rodinné hry

Tento způsob společně stráveného času je ideální zábavou během zimních radovánek jak pro děti, tak pro dospělé. Přináší jak zábavu, tak poznání, odpočinek a napětí. Vzpomínky na večery strávené nad společnou zábavou patří k těm, ke kterým se budete rádi vracet. A navíc je to skvělý způsob, jak rozvíjet hrou své děti.

Nabídka společenských her je široká, že si opravdu vybere každý. Můžete vybírat od jednoduchých her pro malé děti a začátečníky až po varianty pro předškoláky, školáky, náctileté i dospělé. Ať už jsou to hry deskové, zábavné nebo karetní, jedno mají společné – dokáží přinést hodiny zábavy. Máme pro vás pár tipů, jak oživit pobyt na zimních prázdninách a zažít tak spoustu zábavy.

Party hra pro každý večer

Jednoduchá, originální a přitom velice zábavná hra, která vás pohltí? Vyzkoušejte Dixit! Po celém dni nových zážitků na horách budete mít plnou hlavu příběhů, které právě u této hry přijdou vhod. A jakže se Dixit hraje? Každý z hráčů dostane do ruky 6 karet. Začínající hráč si vybere ze svých karet jednu, kterou položí na rubem nahoru stůl a slovně ji popíše. Jen na něm je, zda se omezí pouze na jedno slovo nebo si vymyslí celý příběh. Ostatní k ní přidají jednu ze svých karet. Karty na stole se zamíchají a poté rozloží lícem nahoru. Nyní ostatní hráči pomocí svých žetonů s čísly tipují, kterou kartu začínající hráč popsal.
 
Party hry pro každý večer: Dixit
 

Trénujte postřeh a vizuální představivost

Skvělou volbou na jarňáky je karetní hra Bataflash, ve které musí hráči zapojit postřeh a vizuální představivost. Princip hry je velmi jednoduchý. Hráči si rozdělí balíček karet mezi sebe a položí je obrázkem dolů. Ve stejný okamžik všichni hráči otočí vrchní kartu ze svého balíčku. Kdo první vykřikne název zvířátka shodného na všech kartách, bere otočené karty spoluhráčů. Ovšem pozor, zvířata mají na jednotlivých kartách různou velikost a jsou různě poskládána, takže aktivujte maximální soustředění a pozornost i k sebemenším detailům! Cílem je získat všechny karty. Navíc tato veselá rodinná hra se vejde do každého baťůžku, takže si ji můžete zahrát i na cestách.

Známou a taktéž oblíbenou alternativou k této hře je postřehová hra Dobble, kterou nabízíme v různých tematických provedeních.

Posledním tipem na bleskovou postřehovou hru pro 2-8 hráčů od 8 let je Duch. Hru můžete hrát v jednodušší i složitější variantě podle aktuální nálady a únavy ze svahu.


 

Strategická hra pro každý věk

Máte děti v širším věkovém rozpětí a vybrat tak deskovku pro všechny naráz je problém? Pak zkuste strategickou hru Hádej, kdo jsem, kterou s přehledem zvládnou už čtyřletí, ale zábavu si u ní užijou dvanáctiletí i dospělí. Není to super? Pojďme hrát! Úkolem hráčů je vylučovací metodou uhádnout jaké zvířátko má na kartičce protihráč. Hra je navíc vhodná pro rozvoj logiky a strategického plánování. 
 

Strategická hra: Hádej, kdo jsem

Kooperativní hra pro nejmenší horaly

Nesmíme zapomenout ani na naše nejmenší lyžníky a sáňkaře, kteří si budou po akčním dnu ve sněhu také chtít trochu pohrát. Pro ty nejmenší víme, že jsou ideální kooperativní hry, kde hrají všichni spolu namísto souboje mezi jednotlivci či týmy. Toho soupeření určitě bude dost za celý den, a tak si díky hře Pohádkáři dopřejí trochu klidu a pohody. Jde o kouzelnou dětskou hru pro 2-6 hráčů od 5 let, kde se každý hrdina může zhostit libovolné role. Stačí použít důvtip a představivost. Tak už se společně pohodlně usaďte kolem stolu, popusťte uzdu fantazii a hrajte si.

Karetní hry pro každou příležitost

V žádném cestovním zavazadle nesmí chybět dobrá karetní hra. Výhodou je, že jde o hromadu zábavy v malém balení, které se vejde všude. Třeba i když dojdou síly na svahu a je potřeba se trochu nakopnout energií. Stačí rozbalit tyčinku z pravé kapsy a rozdat karty z levé kapsy. Výběr záleží na věku dětí a na tom, co máte rádi za téma. Náš výběr karetních her je opravdu široký.


Využijte našich výhodných balíčků karetních her Djeco, kde získáte vždy jednu hru ZDARMA.

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.