Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak vybrat stavebnici BOFFIN

Jak vybrat stavebnici BOFFIN

Tipy pro výběr her a hraček 1. 10. 2023 3 minuty
Monika Domincová
Vymyslet neotřelý dárek pro malé fyziky ve věku 6-10 let není opravdu jednoduché. Co takhle stavebnice Boffin, které jsou nejen zábavnou hračkou, ale také učební pomůckou? Úžasnou jednoduchostí a názorností zasvěcuje děti do tajů fyziky a elektroniky. Na skládání není potřeba mít žádné technické znalosti, snadno pochopitelný návod je přiložen ke každé stavebnici. Děti si vyzkouší stavbu elektrických obvodů od těch jednodušších až po složitější. Jakou stavebnici vybrat? Připravili jsme pro vás přehled jednotlivých sad, které v Agátině světě nabízíme.

Jak vybrat stavebnici BOFFIN

ŘADA BOFFIN I

Boffin 100 obsahuje 30 součástek, z nichž je možné postavit minimálně 100 projektů dle návodu, mj. lampičku, větrák, sirénu, pojistku, zvonek, hlasem nebo světlem ovládanou žárovku či detektor odrazu.

Boffin 300 obsahuje 60 součástek, z nichž postavíte až 300 projektů dle návodu, všechny projekty obsažené ve verzi 100 a navíc detektor lži, rádio, vodní poplach, měřič tlaku, detektor pohybu, měřič odporu, zvukovou vlnu, laser a další.

Boffin 500 obsahuje 75 součástek a z celkových 500 projektů lze opět postavit vše z předchozích verzí a navíc pak FM rádio, playback, telegraf, hlasem a dotykem řízenou hudbu, ptačí zpěv, zvuk policejního auta, sanitky, střelné zbraně apod.

Boffin 750 obsahuje 80 součástek a již správně předpokládáte, že postavíte dle návodu až 750 projektů, z nichž nechybí ty, co jsou v menších verzích. Navíc najdete návod na kompas, maják, detektor lži, možnost připojení solárního panelu a připojení stavebnice k PC – díky tomu můžete sestavit další projekty pomocí programu, jenž je součástí balení.


 

ŘADA BOFFIN II

Tato řada obohacuje předchozí stavebnice a tematické verze s dalšími stovkami projektů. Nabízí možnost připojení MP3 přehrávačů, vytvoření 3D obrázků, her na paměť a rychlost.

Boffin Hry obsahuje 35 součástek a umožňuje sestavit podle návodu 203 projektů her zaměřených na postřeh, rychlost, paměť či přesnost. Obsahuje také barevný displej a různé světelné a zvukové efekty.

Boffin 3D nabízí navíc prostorové stavění do výšky – desky umožňují stavět stěny a docílit například tvaru domu. Obsahuje 5 mřížek, které se dají skládat k sobě ve třech dimenzích. Má 60 součástek a vyzkoušíte si např. kapalný kabel, světelný tunel, telegrafní věž, ohňostroj, sirénu či 3D záři. Mezi celkem 159 projekty najdete i dva bonusové projekty světelného domu.Řada Boffin II 3D

Boffin Můj Dům obsahuje 60 součástek, díky kterým si můžete sestavit světelné čidlo, elektrické topení, svítící strom a další projekty. Děti tak objeví, jak se elektřina dostává do domů.

Boffin Zelená Energie obsahuje 45 součástek, díky kterým si postavíte hybridní motor, zkoušečku materiálu, solární hodiny a další projekty. Děti se díky této stavebnici dozvědí, jak se vytváří elektřina z vody.

Boffin Sound obsahuje více než 40 součástek a postavit z nich lze například vodní alarm, elektronickou klávesnici, měnič hlasu, detektor vody, alarm či hudební přehrávač. Odpovíte si třeba na otázky typu: „Co je prostorový zvuk?“, „Co je aerodynamický třesk?“ či „Jak fungují ultrazvukové vlny?“. Celkem sestavíte dle návodu 188 projektů a ti, co navíc vlastní Boffin II Light sadu, mohou očekávat jeden bonus navíc.

Boffin Light obsahuje přes 50 součástek, z nichž postavíte tranzistor, zesilovač, barevné varhany, vyzkoušíte si použít Morseovu abecedu v praxi či světelný tanec. Můžete hledat odpovědi na otázku, jak vzniká světlo, jak se přenáší, jakým způsobem lze rozpohybovat věci, jak vznikají 3D obrázky, jaké je světelné spektrum, ale dozvíte se třeba i to, jak si vytvořit telefon z kelímku či provázku. V návodu je popsáno celkem 175 projektů.

Boffin Motion obsahuje více než 60 součástek a postavíte z nich projekty jako třeba detektor pohybu, maják, stroboskop s hudbou, kulomet, generátor, kolotoč – celkem 165 projektů, u nichž najdete odpovědi na otázky: „Co je elektřina?“, „Jak se elektřina přenáší?“, „Jak rozpohybovat věci a jak je ovládat?“, „Jak funguje motor s převodovkou?“, „Jak vytvořit světelnou show?“.
 


 

ŘADA BOFFIN III

Boffin Bricks je lahůdka pro milovníky stavebnic typu Lego. Obsahuje dílky, které jsou s běžným Legem kompatibilní, celkem 200 součástek, z nichž postavíte maják, světelnou křižovatku, most, třípodlažní dům, pevnost – vše s možností obohacení o různé elektronické efekty.

Tip: Podívejte se také na video s přehledem všech řad stavebnice Boffin.


Uznávám, že je velmi těžké si z takové nepřeberné nabídky variant vybrat. Je však pravdou, že se nemůžete splést. Základní princip poznávání fungování elektrických obvodů splňuje každá verze stavebnic. Vždy víte, že různá balení mezi sebou můžete kombinovat a obohacovat je. Výhodou je možnost dokoupení sad, které z nižších verzí řady I vytvoří ty vyšší.
 

ŘADA BOFFIN MAGNETIC

Naučte se základům elektroniky hravou formou s první magnetickou řadou stavebnic Boffin.

Boffin Magnetic obsahuje více jak 50 součástek, mezi nimi malý všestranný počítač Arduino Nano, mikrofon, joystick, reproduktor nebo LED displej. Pomocí součástek si sestavíte více než 200 projektů jako je herní konzole Gameboy, světelný senzor, měřící přístroje a další.

Boffin Magnetic Lite obsahuje 30 základních komponentů pomoci kterých vytvoříte více jak 100 zajímavých projektů, jako například bludiště různých úrovní a délek, DJ pult, alarm proti krádeži, vodivé piškvorky a další. 

Veškeré součástky stavebnic Boffin se dají dokoupit, což je velmi ojedinělé, ne často se s takovou výhodou na trhu her a stavebnic setkáme. Díky tomu také můžete počítat s tím, že až děti odrostou, zúročíte jednu ze svých nejlepších investic do vzdělání tím, že stavebnice s čistým svědomím pošlete dál a umožníte tak dalším generacím objevovat kouzla fyziky a světa elektřiny.
Internetový obchod
Sdílet
Monika Domincová Monika je naší externí posilou, autorkou mnoha recenzí a hodnocení společenských her a stavebnic na blogu Agátina světa. Její zálibou je hledat edukativní rozměry napříč hrami a rozvíjet hrou svou dceru Karolínu.