Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Co dělat, když venku prší

Co dělat, když venku prší

Tipy pro výběr her a hraček 15. 5. 2019 3 minuty
Kateřina Hrubešová
Ráno se probudíte, podíváte z okna a najednou všechny vaše plány překazilo deštivé počasí. Za pěkného počasí zabavíte děti snadno, ale jakmile začne pršet, je potřeba vymyslet náhradní plán. Pokud máte správné oblečení, tak vyrazit ven můžete i za deště, ale určitě nestrávíte venku celý den. Děti mají spoustu energie a pokud nechcete, aby doma koukaly hodiny na pohádky nebo hrály hry na počítači, připravte jim jinou zábavu. Zkuste naše tipy, které vám pomohou zabavit vaše děti.

Tvořte s razítky

Nejmladším dětem jsou určena speciální dětská razítka StampoBaby. Tyto razítka jsou přizpůsobena dětské ručičce tak, aby dítě mohlo s nimi bezproblémově manipulovat a umožnila pevný a lehký úchop. Slouží jako hravý nástroj pro rozvoj slovní zásoby.

Nenechte dítě pracovat s razítkem samostatně a bouchat s ním jen tak na papír "bum, bum", ale ukažte mu pomalé obtisknutí obrázku. Společně pojmenujte obrázek, povídejte si o něm a postupně obtiskujte další obrázky. Každý obrázek můžete dotvořit – vybarvit nebo nalepit samolepky – a vytvořit příběh. Budete mile překvapeni, že vaše dítě vydrží dlouhé minuty u jedné aktivity.

Upečte sušenky

Podpořte dítě správnou dávkou kreativity a fantazie. Pro první tvoření jsou ideální měkké a lehké modelíny Play Doh. Pomocí modelíny mohou děti napodobovat činnosti dospělých bezpečnou formou. Pomáhají vám děti rády při vaření a pečení? Pak vyzkoušejte sadu na sušenky. Malí kuchařinky a kuchtíci mohou připravit těsto, vyberou tvar koláčku a pak už jen stačí koláčky přesunout na plech a upéci! Aby bylo dílo dokonáno, je potřeba koláčky ještě ozdobit. Určitě vás překvapí, co vaše dítě dokáže vyrobit!

Zatloukáme, montujeme

Malé kluky spolehlivě zabaví krásná zatloukačka s korkovou podložkou od francouzského výrobce Djeco. Děti vidí, jak tatínkové něco kutí v garáži či dílničce, a chtějí se zapojit. Vzít do ruky kladívko, vrtačku, šroubovák a zkrátka chtějí něco vyrobit.

Zatloukačka je skvělá hračka právě pro malé kutily. Děti mají za úkol vytvořit obrázky aut a dopravních prostředků za pomoci hřebíčků a kladiva, které připevní na korkovou desku. Autíčka mohou vytvářet podle předlohy, ale samozřejmě lze montovat podle své fantazie, čímž ve hře rozvíjí dětskou představivost i jemnou motoriku. Aby jste podpořili i rozvoj slovní zásoby, povídejte si s dítětem o tom, co který stroj dokáže či k čemu slouží. Zatloukačka baví i malé holčičky, které rády pracují s kladívkem a zatloukají. Motiv plný kytiček a ptáčků je jistě potěší.

Staňte se na okamžik kouzelníkem

Máte-li větší děti, zkuste s nimi natrénovat záludné triky, který mi oslníte kamarády. Začněte s těmi nejjednoduššími kouzly a teprve potom postupně přidávejte další. S trochou šikovností se naučíte mnoho působivých kouzelnických triků, které kouzelnické sady Djeco obsahují. Vyzkoušejte karetní triky, nemožný uzel, věštění, uhodněte zvíře vybrané divákem.

Tip na jednoduché kouzlo: Vezměte tři stejné kalíšky a minci. Minci ukryjeme pod jeden kalíšek a promícháme je jako v hazardní hře Skořápky. Kalíšek, pod kterým se schovává mince, nenápadně posuňte na okraj stolu tak, aby vám mince spadla do klína. To bude překvapení pro děti, že se mince ztratila :)

Koumání nás baví

Experimentální sady jsou určeny pro všechny zvídavé předškoláky a školáky. Nechte je hrát s vlastní představivostí a uvidíte, že budete nadšeni z jejich nápadů. Každé dítě je zvídavé a rádo objevuje, zkoumá a dělá pokusy.

Novinkou jsou experimentální sady Boffin, která prodává ve třech provedeních - verze 100, 300 a 500 podle počtu projektů, které si můžete sestrojit. Děti zábavnou formou proniknou do tajů fyziky a elektroniky. Mohou sestavit zajímavé elektrické obvody, které toho hodně umí. Každá stavebnice obsahuje podrobný návod, který ze začátku oceníte. S jeho pomocí zvládne dítě od 8 let samostatně tvořit různé projekty. Nechte děti pracovat samostatně podle návody a budete překvapeni, že brzy začnou skládat své vlastní projekty.


Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.