Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Cestovní hry, které děti zaručeně zabaví

Cestovní hry, které děti zaručeně zabaví

Tipy pro výběr her a hraček 23. 6. 2024 4 minuty
Tereza Kotilová
Cestování s dětmi nemusí vždy vyjít podle našich ideálních plánů. Všichni rodiče moc dobře vědí, že jakmile dítě přestane bavit pozorování plynoucí cesty za okénkem, začne vymýšlet lumpárny. Chcete takové situaci předejít? Vybavte se na vaši další cestu zábavnou hrou, kterou využijete jistě i mimo dopravní prostředek. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak děti zabavit při cestování.

Cestovní hry, které děti zabaví

Zábava do batůžku: Karetní hry

Výhoda karetních her je, že jsou skladné, takže se dají vzít i na pěší výlet do batůžku. A navíc se dají hrát opravdu kdekoliv bez větších příprav. Jednoduše sednete a hrajete.

Velmi oblíbenou karetní hrou jsou Čarodějky od francouzské značky Djeco. Hra je určena pro všechny malé čarodějky, kterým už bylo 5 let. Z vlastních zkušeností ale víme, že ji zvládnou i čarodějky o trošku mladší, pravidla jsou totiž opravdu jednoduchá. Párkrát si hru s dětmi zahrajete a dál už hrají samostatně. "U nás tahle hra baví nejen děti, ale i dospělé. Děti si hru vozí na akce s kamarády, měly ji i na škole v přírodě. Opakovaně jsme ji v této nebo pirátské verzi dávali jako dárek dalším dětem a vždy měla hra velký úspěch.", říká Kristýna, máma tří školních dětí a zakladatelka Agátina světa.

Znáte Tip top klap? Tak při téhle karetní hře se náramně zasmějete. Úkoly, které jsou v rámci hry potřeba splnit, jsou doslova bláznivé. Ale o to větší je dětská chuť se do nich po hlavě pustit. A co teprve, když pozorují, jak si s úkoly poradíme my dospěláci. To je sranda dvojnásobná. Věřte, že při téhle hře z vás minimálně na chvíli odpadnou starosti všedních dní a skvěle se odreagujete. Doporučujeme hrát s dětmi od 6 let.

Hledáte-li karetní hru pro děti školního věku, sáhněte po Spících královnách. Tady už je potřeba se pořádně zamyslet a zvolit správnou strategii ve hře. Karetní hra je zábavná, dobře se hraje a k tomu ještě krásně vypadá. Nedivili bychom se, kdybyste si ji vytáhli z šuplíku vašeho dítěte i s partou dospělých. Hodí se prostě pro každého.Tip: Nenechte si ujít video, ve kterém vám Jana blíže představí pět karetních her Djeco. Jana je velmi zkušená hráčka a moc dobře ví, které karetní hry zabaví na cestách nejlépe. 

Barevné leporelo širokého využití: 4 zvířátkové hry

A protože při cestování je potřeba zabavit i ty nejmenší zvídavé dětičky, tak pro vás máme tip na krásně zpracované leporelo obsahující 4 zvířátkové hry, kdy jednu z nich si zahrají děti už od 3 let. Leporelo her s kostkou a figurami je z dílny české ilustrátorky Lucie Ernestové. Sama autorka označuje své dílo jako knížkohry, které lze snadno přibalit na cestu. Díky svému formátu jde tato hra navíc využít jako praktické desky na převoz dětských obrázků či suvenýrů z cest.

V balení najdete čtyři hry s jednoduchými pravidly: Utíkej zajíci, Veselý statek, Ředitel ZOOUpovídaní papoušci. Díky těmto čtyřem hrám se i ty nejmenší děti hravě seznámí se zvířátky všeho druhu a budou se u toho náramně bavit.

Hry do každé drncačky: Magnetické hry

Hledáte cestovní hru, která se při hupíku nebo prudším brzdění nerozsype? Pak vybírejte magnetické hry z naší široké nabídky všehochuti. Ideálním společníkem pro delší cestování budou magnetické knihy a kufříky, které jsou plně vybaveny magnety nejrůznějších tvarů a barev. Děti mohou zapojit fantazii a tvořit třeba svou představu o místu, kam cestují, nebo využijí přiložené kartičky s předlohou a skládají konkrétní obrázek. Rozvíjí tak svůj smysl pro detail a prostorovou orientaci. Zároveň podporují své motorické dovednosti.

A co si takhle zavzpomínat a zahrát si staré dobré lodě? Tak šup pro čtverečkový papír, tužku do ruky a pusťte se do toho...Ale kdepak. Máme pro vás cestovní variantu Magnetické námořní bitvy, která vám hru maximálně usnadní a zahrát si ji s vámi mohou na cestách už děti od 4 let.

Cestovní hry, které zapojí mozek: Hlavolamy

Chcete, aby se dítě opravdu ponořilo do hry a trošku si zapřemýšlelo? Řada hlavolamových her pro jednoho hráče SMART games je k tomu jako dělaná. Hlavolamy jsou určeny pro děti i dospělé, pobaví se u nich všechny věkové kategorie. Můžete vybírat z různých variant.


Všechny hry mají několik úrovní obtížností a v každé z nich je několik variant rébusů. Takže na nějakou dobu je o zábavu postaráno. Pokud byste nemohli hlavolam vyřešit, nebojte se, řešení je součástí. Avšak, nic vám nenahradí ten pocit, když zapeklitou hádanku rozluštíte sami!

Máte tipy na cestovní hry, které u vás na děti zaručeně fungují? Podělte se s námi v naší facebookové skupině Agátina hravá poradna a inspirujte ostatní rodiče, kteří právě takovou hru hledají.

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.