Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog České Vánoce: Tipy na dárky od lokálních výrobců

České Vánoce: Tipy na dárky od lokálních výrobců

Tipy na vánoční dárky a tvoření 24. 11. 2023 4 minuty
Tereza Kotilová
Chcete mít opravdu ryze české Vánoce? Nejen po stránce tradic, ale chcete letos podpořit lokální výrobce a darovat typicky české produkty? Pojďte si k nám pro vánoční tipy z českých dílen.

České Vánoce: Tipy na dárky od lokálních výrobců

4bambini: Vzdělávací společenské hry

Za původ značky 4bambini můžeme být vděční Taťáně le Moigne, současné ředitelce české a slovenské pobočky mezinárodní firmy Google. Když byla na mateřské, uvědomovala si, že syna je důležité již odmalička zahrnovat mateřskou láskou a péčí, ale také ho důsledně vést a vychovávat. Proto vymyslela vzdělávací společenské hry 4bambini. Dnes je tato značka pevně v rukou Agátina světa.  

Objevte společně s námi výjimečný koncept dětských her 4bambini, který si svojí schopností předávat srozumitelně nadčasová, ale velmi důležitá témata, získal renomé doma i v zahraničí. 

Co třeba zkusit hru Nešťourej se v nose? aneb Etiketa pro děti. S touto hrou si nejmenší děti připomenou základy slušnosti a mezilidské komunikace nebo základy stolování a osobní hygieny. Dozvědí se, jak se chovat na veřejných prostranstvích, v přírodě či ke zvířátkům i jak ve společnosti ostatních zacházet s mobilními telefony.

4bambini: Nešťourej se v nose? aneb Etiketa pro děti

Marionetino: Překrásná loutková divadla

Za českou firmou Marionetino stojí úsilí manželů Drdlových. Vlastní loutková divadla vyrábí více než 13 let. Vývoj a výrobu této tradiční hračky pojali moderním způsobem a začali vyrábět jak dřevěná, tak kartonová divadla. Loutky, kulisy a rekvizity jsou vysekávány z vysoce kvalitní knihařské lepenky. Použitím tohoto pevného, odolného a ekologického materiál získávají loutky dokonalý potisk.  
 
Veškeré loutky mají oboustranný potisk. Vodí se pomocí dřevěných či plastových tyček. Manipulace s loutkami je velice snadná. Zvládnou je obsluhovat děti od 3 let. 

Marionetino: Loutková divadla

Pipasik: Kreativní a naučné aktivity

Dvě maminky, které pro děti připravují kreativní a naučné aktivity všeho druhu, to je česká značka Pipasik. Své zábavné a rozvíjející hry koncipují podle principů italské pedagožky Marie Montessori. Pokud máte doma malé kreativce, tímto dárkem rozhodně nešlápnete vedle. 

Pipasik: Malý zoolog

Pikle: Kreativní sady

Kreativní sady české značky Pikle pro malé i velké vás okouzlí svou originalitou. Seznamte děti s nejznámnějšími souhvězdími hravým způsobem, vyrobte si společně vlastní lapač snů, který vám zaručí klidné spaní nebo jedinečné ozdoby pro zkrášlení vašeho bytu. 
 
A znáte kreativní kufříky Pikle, které rozvíjejí dětskou fantazii, umožňují dětem vymýšlet vlastní příběhy, vcítit se do různých postav a vyřádit se při zařizování nábytkem a výzdobě? 

Pikle: Kreativní kufřík plný fantazie

Krasohrátky: Autorské tvořivé sady

Krasohrátky z podhůří Jizerských hor představují autorské tvořivé sady výtvarnice Pavly Petrnouškové. Jsou určené všem, kdo milují rukodělnou práci. Krasohrátky probouzejí v dětech fantazii a nadšení z vlastní tvorby. 

Zkuste si společně s dětmi vyrobit důvtipně elegantní domeček pro panenkydesignový nábytek či krásné ozdoby pro každou příležitost. 
 
Krasohrátky jsou nositelem značky Regionální produkt Jizerských hor. Touto značkou jsou označovány produkty, u nichž převažuje rukodělná výroba a jejichž zhotovení je spjaté s daným regionem. 

Kreslíkárna: Malé radosti pro děti

Společnost Kreslíkárna představují tři maminky, které se rozhodly dělat spolu radost dětem nejen svým, ale i těm ostatním. Čím? Skládacími pohledy, puclesem, omalovánkamipexesy s příběhem.  

Nevíte, co je pucleso? Pucleso je pexeso a puzzle v jednom. Je na vás, zda se rozhodnete si zahrát pexeso s kartičkami, které jsou k sobě zrcadlově otočené, nebo využijete všechny kartičky a poskládáte si puzzle.  

Pucleso: Praha

Detoa: Dřevěné hračky pro nejmenší

Firma Detoa je tradiční český výrobce dřevěných hraček pro ty nejmenší děti. Proto firma věnuje velkou pozornost kvalitě svých výrobků. Všechny hračky jsou důsledně testované, zdravotně nezávadné, bezpečné a hlavně prověřené několika generacemi dětí. Detoa je tak jasnou volbou pro rodiče, kteří hledají pro své děti kvalitní ekologické dřevěné hračky.  
 
V dnešní době je Detoa největší a zároveň nejstarší výrobce dřevěných hraček u nás. Všechny hračky se vyrábějí z kvalitního dřeva, které pochází z České a Slovenské republiky. K barvení používá firma ekologické a certifikované barvy, které jsou založené na přírodní bázi, nezatěžující životní prostředí. Všechny výrobky jsou označeny logem "Vyrobeno v České republice". Hodnotami, pro které si hračky Detoa získávají obdiv zákazníků, jsou kvalitní zpracovaní, vkusný design, vzdělávací a rozvíjející potenciál. 

Detoa: Magnetické divadlo
 

Gao: Hravá leporela

Lucie Ernestová je skvělá ilustrátorka, grafička a nadšená cestovatelka. Své životní zkušenosti a zážitky z cest přenáší do svých obrázků. Jako matka dvou chlapců ví, že děti je nutné podporovat a permanentně rozvíjet, a proto se rozhodla vydávat leporela plná poučných her. Své hry navrhuje tak, aby bystřily myšlení, probouzely fantazii, podněcovaly k drobnému špičkování, a především aby vzdělávaly. Její hry dokážou stmelit rodinu. Jsou prostředkem ke vzájemné komunikaci i vtipkování. 
 
Posledním počinem Lucie Ernestové je knížkohra 4 zvířátkové hry určená předškolákům a mladším školákům. Seznamuje děti s domácími i exotickými zvířaty. Hru Upovídaní papoušci můžete použít také k procvičování logopedie. 
 
Všechna herní leporela Lucie Ernestové jsou ideálním společníkem na cesty. Ke skládacím herním plánům je připevněn látkový pytlíček s figurkami a hrací kostkou, a tak mají děti všechno potřebné po ruce.
 
Gao: Herní leporela 

Walachia: Dřevěné stavebnice 

Firma Walachia vyrábí dřevěné stavebnice z kvalitního valašského dřeva již od roku 1991. U stavebnice řady Vario (určené pro děti od 5 let) jsou základním stavebním prvkem bukové kulatiny různých délek. Malí stavitelé skládají kulatiny postupně na sebe, aniž by museli použít lepidlo k fixaci spojů. Jakmile se stavba okouká nebo se nehodí do kompozice exteriéru, stačí stavbu rozložit a postavit něco jiného. 
 
Stavebnice Walachia nejsou jen krásnou dřevěnou hračkou. Pro děti mají také edukativní přínos: rozvíjí manuální zručnost, probouzí představivost, tříbí smysl pro detail, učí trpělivosti a plánování.  

Walachia: Originální dřevěná stavebnice

Mimijo: Designové a praktické doplňky pro nejmenší 

Mimijo je ryze česká značka, která od roku 2016 nabízí designové a zároveň praktické doplňky pro ty nejmenší. V naší nabídce najdete kojicí korále, chrastící silikonová i dřevěná kousátka a další nádhernosti. 
 
Všechny výrobky obsahují zdravotně nezávadný potravinářský silikon, který se perfektně hodí k uvolnění nateklých dásní a k prořezávání prvních zoubků. Produkty jsou testovány v ČR a jsou vhodné pro bezpečný kontakt s ústy dětí do 3 let. 
 
Značka Mimijo si za krátkou dobu získala velkou oblíbenost mezi svými zákazníky, a tak věříme, že si jí po prvním prohlédnutí a vyzkoušení oblíbíte i vy. 

Mimijo: Designové a praktické doplňky pro nejmenší 

ELIS Design: Montessori pomůcky

Značka ELIS design je na českém trhu oficiálně od roku 2018. Tato značka vám nabídne kompletní řešení pokojíčku pro vaše děti včetně edukativních montessori pomůcek a hraček. Snahou firmy je pravidelně rozšiřovat nabídku kvalitních výrobků s ohledem na přírodu, kvalitu, design a funkčnost. 

Jedním z nejznámějších produktů od ELIS design, který u nás můžete zakoupit, je oblíbená dřevěná houpačka veselých barev. Děti totiž milují nové možnosti pohybu. Houpačka je velice multifunkční – vytvoříte z ní mimo jiné most, tunel, prolézačku, sedačku, ohrádku, pult pro výdej zmrzliny či třeba jeviště pro maňásky. Stačí být kreativní a oddat se naplno hře. 

ELIS Design: Barevná montessori houpačka

Merkur: Nesmrtelné montážní stavebnice

Musíme vám vůbec ryze českou značku Merkur představovat? Kovové montážní stavebnice zná snad každý už od roku 1925. A věřte, konstrukční systém se doposud nezměnil. Kovové dílky se k sobě připevňují šroubky a matičkami. Při stavbě kovových modelů si děti otestují své technické myšlení i manuální zručnost. 

Merkur: Nesmrtelná stavebnice


A čím doplnit typicky české dárky? No přeci knížkami. V naší nabídce najdete několik českým nakladatelství, u kterých jistě vyberete překrásnou knížku pod stromeček.

Krásné české Vánoce přeje Agátin svět.

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.