Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog A je tady dlouho očekávaná kolekce Ergobag 2021!

A je tady dlouho očekávaná kolekce Ergobag 2021!

Tipy pro rodiče školáků 27. 4. 2021
Kateřina Hrubešová
Školní batohy značky Ergobag jste si velmi oblíbili a jistě netrpělivě vyhlížíte novou kolekci. Máme velkou radost, že vám konečně můžeme představit tak dlouho očekávanou kolekci 2021. Nové modely jsou designově povedené, skvělá technologie provedení a kvalitní materiál z nich dělá ideální školní batoh pro každého školáka.

Edice ekologických batohů ECO HERO od Ergobag

Značce Ergobag velmi záleží na životním prostředí a proto zodpovědně přistupuje i jeho ochraně. Tkaniny včetně poutek na zipu jsou 100% vyrobeny z recyklovatelných PET lahví. Přeměna plastového odpadu na materiál přispívá k ochraně životního prostředí. Například na výrobu jednoho batohu ECO HERO bylo použito 41 PET lahví o objemu 0,5L, což přispělo ke snížení emise CO2 o 2010 g na batoh. To odpovídá množství emisí CO2 z 410 nafouknutých balónků!

Kolekce batohů Ergobag se rozšířila o novou edici školní batohů ECO HERO. Nabízí dva nové modely - Eco blue a Eco pink. Tato speciální edice představuje školní tašku nejvíce ohleduplnou k životnímu prostředí. ECO HERO je nositelem certifikátu bluesign® product a jeho výroba je klimaticky neutrální. Namísto syntetické pěny v ramenních popruzích je použita speciální ekologická pěna vyrobená z mořských řas.   

První školní taška s certifikátem bluesign®

Ekologická značka „bluesign product“ věnuje pozornost nejen tomu, zda finální produkt obsahuje znečišťující látky nebo zbytky chemikálií, ale také celému výrobnímu procesu. V každé fázi výrobního řetězce je zkoumán způsob, jak optimalizovat proces z hlediska materiálu, chemikálií, spotřeby vody a energie, emise, ochrany zdraví při práci a ochrany spotřebitele.

Výrobky se štítkem „bluesign®“ musí splňovat přísná kritéria, které nejsou pro výrobu batohu snadná. Batoh se vyrábí z mnoha dílů a implementace bluesign normy v celém výrobním řetězci je dlouhá a obtížná cesta. Značce Ergobag se podařilo vyrobit školní batoh ECO HERO s certifikací bluesign®! 

Ekologická pěna BLOOM z mořských řas

Značka Ergobag používá plastovou pěnu BLOOM pro výztuhu ramenních popruhů. BLOOM je první plastová pěna, která je částečně vyrobena z biomasy vodních řas. Tyto řasy jsou obnovitelným zdrojem. Řasy se podílejí na udržování ekologické rovnováhy v přírodě, ale při jejich přemnožení mohou poškodit životy rostlin, zvířat a dokonce i lidí. Odfiltrováním přemnožených řas pomáháme zmírňovat dopady na životní prostředí. Přeměnou řasové biomasy na plast také redukujeme naši závislost na ropě, která je na rozdíl do řas neobnovitelným zdrojem. Namísto syntetické pěny v ramenních popruzích je použita speciální ekologická pěna vyrobená z mořských řas. 

Spony z bioplastu

Pro výrobu spony použila značka Ergobag také přírodní materiál. Jedná se o materiál, jehož hlavní složkou je ricinový olej (60%) z bobů skočce obecného. Podařilo se tak najít obnovitelnou alternativu ke klasickým plastům, jež jsou vyráběny z ropy.

Nové designy v kolekci Ergobag 2021

Dnešní děti jsou bohužel zahrnovány spoustou svítících a blikajících předmětů, které přitahují jejich pozornost. Není proto divu, že batoh bez nápaditého designu a hravých prvků je nezaujme. Letošní kolekci Ergobag oživilo několik zářivých a světlých modelů. Všechny batohy lze přizpůsobit módním trendům pomocí kletties, což jsou vyměnitelné obrázky na suchý zip. Nechybí opět nabídka plyšových a reflexních kletties


Z nové kolekce si vybere každá dívka i chlapec. Model Magical blue zaujme na první pohled svoji krásnou modrou barvou se vzorem hvězd. Batoh působí elegantně, ale zároveň sportovním dojmem. Ozdobu batohu tvoří dvě rozkošné kletties s motivem víly. Až omrzí motiv, jednodušše vyměníte kletties za jiný, který je zrovna "IN". Batoh tak neztrácí na atraktivitě už po dvou až třech měsících.

Velmi krásný je také model Violet confetti. Látka je zdobena potiskem barevných konfet. Ilustrovaný motiv narozeninové oslavy na vyměnitelných obrázcích rozzáří váš batoh během minuty. Některé barvy milujete, některé vám nevadí a pokud nemáte rádi dívčí odstíny, vyberte z tmavších tónů jako např. Fluo mystic, Modrý Zig Zag 2021 nebo Eco blue.

V kolekci 2021 najdete opět černý batoh zig zag 2021, který je celý reflexní. Tento batoh je vidět ze všech stran, je celý vyrobený z reflexní látky. Kombinace decentní barvy s jemně bílým vzorem působí velmi čistě. Připomíná noční oblohu za letní bouře. Díky reflexnímu materiálu bude vaše dítě vždy vidět za šera nebo na neosvětlené vozovce - dokonalá viditelnost z 360 stupňů. 

Z klučičích modelů stojí dále za zmínku batoh se sportovním motivem. Designéři se inspirovali pohybem a navrhli krásný batoh pro vášnivé fotbalisty. Dominantní roli zde hraje samozřejmě zelená barva - barva trávníku. Decentní potisk rysů fotbalového míče a sítě dodává batohu mimořádný vzhled, který lze ještě pozdvihnout o úroveň výše díky kletties s tematikou fotbalových šampionů. Tak hurá do školy a pak na fotbal!

Ergonomický batoh šetří záda dětí

Unikátní ergonomické řešení je velkou výhodou značky Ergobag. Všechny batohy Ergobag mají skvěle vyvinutý zádový systém, který zaručuje zdravý vývoj dětské páteře a správné držení těla. Zároveň je ale nutné počítat s vyšší cenou, která je dána vysokou kvalitou zpracování a použití pevných a odolných materiálů.
Podle odborníků je důležité mít správně nastavené popruhy, umístit těžké věci směrem k páteři a přitáhnout celý batoh co nejblíže k zádům. Výškově nastavitelný hrudní popruh přitahuje ramenní popruhy více na hrudník, tím dostanete batoh co nejblíže k zádum. Bederní pás pomáhá rozdělit náklad rovnoměrně na pánev a nohy a ulehčuje tak ramenům a vyšším částem zad. Při správném nastavením zajistíte pohodlnou polohu batohu na zádech. 

Přehled kolekce 2021

Prohlédněte si celou kolekci školních Ergobag 2021 určených pro žáky 1. stupně ZŠ. Ve stejném designu můžete zakoupit i školní penál, sportovní pytel, peněženku a vyměnitelné obrázky kletties. Nebo pořiďte školní batoh ve zvýhodněné sadě s penálem nebo v širším setu s dalšími školními potřebami. Celou nabídku najdete v našem e-shopu.Vše v jednom designu, který si vaše dítě zamiluje.
Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.