Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Vzpomínka na přečtené knihy: stáhněte si Agátin čtenářský deník

Vzpomínka na přečtené knihy: stáhněte si Agátin čtenářský deník

Stáhněte si zdarma 23. 2. 2020
Kateřina Hrubešová
Čtenářský deník není žádná novinka. Mnoho z nás si ho pamatuje ze základní nebo střední školy. Byl často povinný, a proto jsme ho neradi psali. Je to škoda, protože čtenářský deník je krásná vzpomínka na přečtenou knihu. Nikdo z nás nemá sloní paměť, aby si pamatoval děj každé knihy. Začnou se vám plést rozpustilé babičky, Analfabeta s Aničkou, lichožroutí.....prostě páté přes deváté. A proto jsme pro Vás a vaše malé vášnivé knihomoly připravili užitečnou věcičku - čtenářský deník, do kterého si můžete zapsat knihu zcela dle vlastního výběru.

Čtenářský deník - 3 důvody, proč ho mít

1. Vzpomínka na knihu

Čtenářský deníček vám připomene, co jste četli a o čem kniha byla. Oživíte si hlavní postavy a místo, kde se příběh odehrává a především váš pocit - jestli se kniha líbila, co se vám na ní líbilo nebo naopak nelíbilo.  
 

2. Rozvíjí čtenářskou gramotnost

Čtenářská gramotnost neboli porozumění textu má velký význam. Bez porozumění čteného textu máme jen poloviční čtenářský zážitek. Doporučujeme si s dětmi o knize povídat, klást jim otázky, protože se často stává, že děti vůbec neporozumí obsahu. Pokud předčítáte, přečtěte pouze kousek pohádky/příběhu a poté se zeptejte dětí na čtený text. Děti tak lépe porozumí obsahu a mohou změnit názor na knihu. Díky deníčku si ho zapamatují.  
 

3. Inspirace pro kamarády

Čtenářský deník může také sloužit jako inpirace pro ostatní. Pokud se vám kniha líbila, můžete kamaráda nechat nahlédnout do vašeho deníčku a třeba jeho příští přečtená kniha bude právě ta vaše.
 
 

Čtenářský deník nemusí být jen pro školní děti. I školkové děti mohou svůj názor na knihu vyjádřit do čtenářského deníku. Stačí pár pastelek, samolepky a dejte jim prostor vyjádřit svůj názor do obrázku. Navíc je to bude bavit a budou připraveni na školní léta, kdy budou muset čtenářský deník psát povinně.

Stáhněte si Agátin čtenářský deník ZDE a užijte si ho při každé nové knížce. Bude to krásná vzpomínka na dětství, něco k prohlédnutí!

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-