Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Výsledky testu školních aktovek

Výsledky testu školních aktovek

Tipy pro rodiče školáků 10. 7. 2016 5 minut
Kristýna Křížová
Časopis dTest zveřejnil výsledky nejnovějšího test 15 školních aktovek. Absolutním vítězem se stala aktovka Hama Step by step "Touch" Černý pavouk, který samozřejmě najdete v Agátině světě. Aktovka Topgal CHI 735I si také vedla výborně - získala celkové 4. místo a porazila řadu vyhlášených značek školních aktovek!

Jak testování aktovek probíhá

Nezávislá nezisková organizace dTest provádí od r. 1992 spotřebitelské testy kvality, v nichž se pravidelně věnuje i školním aktovkám. Aktovky hodnotí v praktických zkouškách (komfort nošení, stabilita, možnost nastavit popruhy atp.), v otázce odolnosti, bezpečnosti, kvality provedení, vybavenosti a návodu k použití. Ověřuje také jejich soulad s českými i evropskými normami.


  

Jak uspěly značky HAMA Step by step Touch a Topgal?

Uspěly skvěle! Jsme rádi, že se potvrdilo, že na výběr z Agátina světa se můžete spolehnout! Školní aktovky Hama Step by step Touch získaly nejlepší celkové hodnocení - 88%. V kategoriích Odolnost, Bezpečnost a Vybavenost tyto aktovky obdržely dokonce 96 - 100%. Překvapilo nás, že na českém trhu najdete i aktovky, které v testu bezpečnosti dosáhly na pouhých 30 - 48%!

Stejné kvality jako oceněná aktovka s červeným pavoukem mají samozřejmě i ostatní varianty této aktovky pro kluky i holky:Značku Topgal zastupovala duhová aktovka CHI 735 I (v chlapeckém provedení jde o CHI 736 D). V testu se dostala do elitní skupiny, která za sebou nechala, řečeno sportovní terminologií, zbytek pelotonu, zahrnující řadu známých značek. Pro Topgal je tento fakt o to cennější, že tato krásná duhová aktovka vlastně 100%ní aktovkou není.

 

Topgal se specializuje na školní batohy a tyto modely jsou tak trochu aktovkou a trochu batohem. Aktovka Topgal  se držela na medailových pozicích snad ve všech oblastech, jediná výtka směřuje k tomu, že nemá pevné lisované dno, a tudíž měla horší výsledky při delším stání v louži vody. Od testování uplynula nějaká doba a Topgal se zaměřil u nových batohů na zlepšení jejich komfortu, což je vidět na kolekci 2019.

Dlouhodobá sázka na kvalitu

Výborné hodnocení obou těchto značek pro nás není překvapením. Značka HAMA získala také německou certifikaci AGR - "Akce zdravá záda". Topgal pravidelně nechává své školní batohy a aktovky každoročně testovat ve zlínském Institutu pro testování a certifikaci, a.s.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500,-