Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Nová série Agáta TV 2021 - sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tipy na vánoční dárky pro děti od 9 let

Tipy na vánoční dárky pro děti od 9 let

Tipy na vánoční dárky pro děti 3. 12. 2021 3 minuty
Tereza Kotilová
Tvořivé a chytré hraní, to je to, co větší, školou povinné děti kolem 10 let potřebují. Na jednu stranu si chtějí ještě hrát, ale zároveň už mají mnoho osvojených dovedností a posbíraných znalostí. Doporučíme vám tipy na šikovné vánoční dárky, které se trefí do zájmů dětí v tomto věku a budou je hravou formou dál rozvíjet.

Tvořivé hraní

Zájmy starších, školou povinných dětí ve věku kolem 10 let jsou většinou velmi pestré. Pro nás rodiče je stále těžší a těžší vymýšlet, které hry a hračky je zaujmou a zároveň je budou stále rozvíjet. Snadněji to půjde, pokud budete vašim dětem důkladně naslouchat.
 
"O loňských Vánocích byly pod naším stromečkem hned 4 sady výtvarných potřeb Maped. Štědrý den slaví naše rodiny společně a dvě moje dcery (9 a 13 let) a dvě sestřiny dcery (8 a 10 let) si přály totéž – právě tuto sadu od Mapedu. Všechny z ní měly obrovskou radost. Po celý rok se o pastelky, fixy a linery krásně starají, vše vzorně uklízejí do původní obalu," popisuje Kristýna, proč pod společným vánočním stromečkem obou sester zakladatelek Agátina světa byl hned čtyřikrát stejný dárek. Vyzkoušíte letos sadu výtvarných potřeb i vy?
 
Tipy na vánoční dárky pro děti od 9 let - Tvořivé hraní

Dětem, které baví více vyrábět než kreslit, můžete vybrat některou z tvořivých sad. U holčiček často vede vyrábění šperků a vyšívání panenek či zvířat. Vyšívání je totiž velmi rozšířená a oblíbená technika. Každý z nás si jistě pamatuje už z dob svého dětství vyšívané panenky. Zasvěťte děti do technik vyšívání a zkuste originální kreativní sady s vyšíváním. Vytvořte si roztomilého robota nebo kouzelnou lištičku.


 

Poznávání formou her

Většina školáků na 1. stupni má své jasné zájmy. Někoho přitahuje věda, jiného příroda, vesmír či počítače. Úlohou nás rodičů je děti v jejich zájmech podpořit, protože právě v tomto věku lze ještě utvářet jejich vztah k poznání. Později pak bude jedním z klíčů pro to, aby si děti mohly vést svůj život směrem, který jim bude vyhovovat. 

Pod stromečkem by tedy neměla chybět nějaká experimentální sada. Mezi nejoblíbenější patří ty od Albi. Hry vtáhnou děti do tvořivého a vědeckého světa, v němž se mohou stát chemiky, botaniky, vědci, zoology, ale třeba i detektivy. Experimentální hry od Albi nabízejí nepřeberné množství tvoření, u kterého se děti učí hrou a zároveň se baví.

Máte doma malého technika? Poradíme vám, co pod stromeček. Stavebnice Boffin je výborná elektronická a kreativní stavebnice, která úžasným způsobem zasvěcuje děti do tajů fyziky a elektroniky. Nemějte obavy, že by to děti nezvládly! Nejsou potřeba žádné technické znalosti. Uvnitř každé stavebnice je návod, který je snadno pochopitelný. Děti se naučí stavět elektrické obvody od těch jednodušších až po složitější. Máte na výběr z varianty Boffin I, Boffin II a Boffin III. Všechny stavebnice jsou navzájem kompatibilní a mohou se navzájem kombinovat. Jak vybrat stavebnici se můžete inspirovat v našem článku na blogu.

 

 
Hrajeme si společně

Nejlepší způsob, jak strávit čas společně s vašimi dětmi, jsou společenské hry. Věk dětí kolem 10 let je úžasný v tom, že jsou sice už velké a šikovné, ale stále mají rády společně strávený čas v rodině. Vyberte deskovou hru, která bude bavit děti i vás. V nabídce je mnoho her, doporučujeme vybírat podle toho, co je aktuálně zajímá a baví a také podle doporučeného věku. Pro někoho to může být jednoduchá hra typu Dixit, v níž děti zapojí svou fantazii a vzájemnou empatii. Pro jiného jsou to akčnější hry s nádechem dobrodružství.

"Záchranáři jsou už dlouhé roky jednou z našich nejoblíbenějších her. Jsme rádi, že jako rodina ve hře nemusíme proti sobě soupeřit, ale naopak jsme jeden tým, který táhne za společný provaz. Hra má v jednom balení mnoho úrovní náročnosti. Začínali jsme na té základní, ale dnes už hrajeme těžší verzi a zapojujeme do hašení požárů postavy se speciálními dovednostmi a větší týmovou koordinaci," popisuje svou zkušenost s touto hrou Kristýna, zakladatelka Agátina světa.
 
Tipy na vánoční dárky pro děti od 9 let - Společenské hry

Máte doma zapáleného šoumena – kouzelníka? Vyberte mu nádhernou sadu 20 kouzel. Naučit se kouzlo a dokázat ho ostatním předvést není tak lehké, jak se zdá. Vyžaduje totiž kromě obratnosti při samotném provádění kouzla i schopnost komunikovat s publikem, dokázat ho zaujmout a udržet jeho pozornost. Vlastní představení kouzel přináší celé rodině krásné a vtipné okamžiky a děti ještě navíc "nenápadně" rozvíjejí svoje prezentační dovednosti, které budou jednoho dne zcela jistě potřebovat.
 

Tak co z našich tipů na vánoční dárky najdou pod stromečkem ti vaši velcí školáci?
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč