Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Testujeme všestrannou pastelku Stabilo - 2. část

Testujeme všestrannou pastelku Stabilo - 2. část

Tipy pro výběr her a hraček 9. 10. 2018 2 minuty
Kateřina Hrubešová
"Práce s dětmi se neobejde bez malování. Dejte jim do ruky štětec a vodovky a uvidíte, čím budete překvapeni. Děti mají nesmírně bohatou fantazii a nebojí se ji přenést na papír. Tentokrát jsme místo vodovek vyzkoušeli pastelku woody 3v1 - techniku Akvarel. Neváhali jsme a pustili jsme se s dětmi do výtvarného tvoření!", říká Šářka Čížková z MŠ Zahrádka. Prošla pastelka zátěžovou zkouškou?
V první části našeho testovacího seriálu jsme si představili multifunkční pastelku woody 3v1. Podrobně jsme popsali její vlastnosti, výhody a nevýhody, stejně tak faktory rozhodující o kvalitě pastelky. Pokračujeme v testování a v tomto díle vyzkoušíme techniku Akvarel. Velkou výhodou této techniky je fakt, že nepotřebujete příliš mnoho pomůcek. Stačí pastelky woody 3v1, štětec a voda. Je potřeba myslet na to, že pastelku ředíme vodou, a proto je velmi vhodné pracovat se silnějším papírem (papír se nasátím vody může zkroutit). 

Namalovaný obrázek vypadal skoro jako malovaný vodovkami. Nejprve děti namalovaly obrázek a následně přetřely pastelku na papíře vodou za použití štětce. Barvy tak více vynikly, byly jasnější a nádherně stínovaly. Také se nám líbil efekt, který pastelka vytvořila, pokud se nanesla na jedno místo a rozmyla do ztracena vodou. Děti také bavilo namáčet špičku pastelky přímo do vody a poté malovat. Výsledný obrázek měl sytější a výraznější barvy. 
 

 

Práce s pastelkami děti velmi bavila, lze říci, že je přímo okouzlila. Obecně lze konstatovat, že technika akvarelu s těmito pastelkami je jednodušší než s vodovkami. Navíc se děti u malování tolik nezašpiní.....tedy pokud nepoužijí ruce jako při našem testování 😀 Ale nebojte se, barva se dobře odstraňuje vodou a mýdlem. Jako rodič oceňuji, že po malování mě čeká méně úklidu než při tvoření s vodovkami. 

Filip, 5 let

Adam, 3 roky

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 3000,-