Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog RECENZE: Savanimo - DJECO

RECENZE: Savanimo - DJECO

Recenze 23. 3. 2020 1 minuta
Monika Domincová
Ne každá postřehová hra, kdy je potřeba rychle zareagovat správným způsobem, je vhodná i pro menší děti předškolního věku. Savanimo však je pro menší děti ideální – obsahuje nádherně zpracované gumové postavičky zvířátek, s nimiž si pohraje i batole. Součástí balení je sada žetonků s obrázky hlav stejných zvířátek, které se rovněž dají použít na rozličné hry s menšími dětmi. Celý obsah krabice přímo vyzývá ke hře a zapojení fantazie.Hra Savanimo nabízí velmi hravé a podnětné prostředí. Ať  zvolíte vlastní pravidla nebo dodržíte ta standardní, je to zábava pro děti i dospělé. Váš mozek se zapotí a děti často zjistí, v čem mají nad dospělými navrch ☺.

Já nad dcerou vyhrát nedokážu. Snad jen tehdy, když se rozptýlí. To samozřejmě není až tak těžké… Pro děti je tedy hra především o schopnosti se soustředit a nerozptylovat. Pro nás dospělé je to sice snazší, zas ale nejdeme tolik do hloubky a náš mozek stejně tak trochu utíká do myšlenek a souvislostí.

Tak pojďme to otestovat!

Postavte zvířátka do kruhu tak, aby se střídaly barvy (žlutá a šedá). Zástupci žluté barvy jsou gazela, žirafa a lev. Šedá jsou hroch, slon a nosorožec. Přiznám se, že pro mne největším úskalím při snaze rychle zareagovat a chytit do ruky to správné zvíře, je neskutečná podobnost právě šedých zvířat. Můj mozek se vždy zacyklí v porovnávání malých odlišností – roh a uši. Proč s tím ty naše malé děti nemají vůbec problém? 

Přichází část házení kostkami, kdy je potřeba zapojit pozornost na maximum. Kostek je pět – dvě s šedými zvířátky, dvě se žlutými zvířátky a jedna s puntíky šedé a žluté barvy. Hážeme se všemi kostkami najednou. To může být trochu náročné pro malé ručičky. Dá se to ale vyřešit tím, že kostky dáte do nějaké krabice, se kterou se zatřese, anebo hází dospělý. Případně házíte společně. Jde použít i variantu, že dítě hodí  kostkami postupně. Vždyť nejde o závod, ale o hru a radost.


A teď pozor! Přichází práce pro závity. První věc, která vás zajímá, je barva puntíku. Barva určuje, na která zvířátka na kostkách se zaměříme. Pokud tedy padne šedá, díváme se na dvě kostky se šedými zvířátky. Pokud padnou dvě stejná, popadneme zobrazené zvíře. Padnou-li tedy např. dva sloni, bereme do ruky slona. Když však padnou zvířátka odlišná, naším úkolem je co nejrychleji vzít do ruky žluté zvířátko postavené mezi  těmito dvěma šedými zvířátky. Taky už se vám zahřívá mozek? A to si to jen představujete. Například pokud by padl šedý hroch a slon, bereme žluté zvíře mezi nimi. 

Kdo první chytí správné zvíře, bere si žetonek, abychom na konci dokázali spočítat vítězné body. 

Je to jednoduché, že? Zábavné a hravé zároveň. Postavičky a kostky jsou bytelné a kvalitně zpracované, takže vydrží i horší zacházení. Doporučuji si najít nějaký pytlíček, a tak lze brát  hru s sebou i na cesty. Nepotřebujete žádnou desku, vše je kompaktní.

Jsem si jistá, že když tuto hru vytáhnete kdekoli na stůl, vždycky se k vám někdo přidá. Zahrát si mohou až 4 osoby, což slibuje velkou legraci. Pro děti je navíc povzbuzující, že mohou snadněji svou bystrou hlavičkou porazit dospěláky. Nikdo není ve výhodě.


 

 

Internetový obchod
Sdílet
Monika Domincová Monika je naší externí posilou, autorkou mnoha recenzí a hodnocení společenských her a stavebnic na blogu Agátina světa. Její zálibou je hledat edukativní rozměry napříč hrami a rozvíjet hrou svou dceru Karolínu.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 3000,-