Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Rozvíjíme předškoláky: Hravá příprava na školu

Rozvíjíme předškoláky: Hravá příprava na školu

Rozvíjíme předškoláky 30. 5. 2019 1 minuta
Kateřina Hrubešová
Váš předškolák se rozvíjí mnoha směry. Nejdůležitější však je dobře se připravit na vstup do školy, kde na děti čeká čtení, psaní a počítání a spousta nových informací. Využijte naše tipy, jak udělat z přípravy na školu zábavnou hru.

Svět dětí je světem her. Hrají si pro zábavu, ale i pro svůj rozvoj. Hraním dokážou lehce vstřebat informace, posilovat trpělivost, důvtip, kreativitu i rozvíjet svou řeč. Při správné volbě didaktické hračky dítě zabavíte a potěšíte a současně mu můžete pomoci rozvíjet se v těch oblastech, kde to nejvíc potřebuje.

Jak vybrat správnou didaktickou hru pro předškoláka

Jako rodiče nejlépe víte, jaký způsob hry vaše dítě baví a v jakých oblastech by se měl posunout. V nabídce didaktických her pro předškoláky hledejte kombinaci těchto faktorů. Vždy však mějte na paměti, aby zvolená hračka byla dostatečně variabilní. Ideální totiž je, když dítě zaujme natolik, že si s ní hraje samo (nebo se sourozencem či kamarádem) "jen tak", pro radost. V tu chvíli víte, že si při hře ani nebude uvědomovat, že se vlastně učí.

Nejoblíbenější naučné hračky pro předškoláky

Řada předškoláků se ráda učí znát písmenka, snaží se umět napsat své jméno či oblíbená slova jako "máma", "táta". Podpořit je v této snaze můžete třeba postřehovou stolní hrou V kostce! Abeceda. Hráči se v této hře snaží zapamatovat si obrázky na kartě, která je vždy zaměřená na jedno písmeno abecedy. Jinou zajímavou možností je hra Topologix, která získala významné ocenění Dobrá hračka. Vzdělávací hra pomáhá dětem se zorientovat v prostoru. Tvořivým předškolákům můžete nabídnout také dětská razítka s českou abecedou.

Dalším častým tématem pro předškoláky je čas. Děti by při vstupu do školy měly znát dny v týdnu, roční a denní doby. Naučit se hodiny není snadné, a proto trénujte hravou formou například s knihou Podívej se pod okénko - určuj čas! Děti najdou odpovědi na své otázky pod odklápěcími okénky a postaví si vlastní hodiny s papírovými ručičkami. Skvělá je také vzdělávací hra od francouzské značky Vilac Nauč se hodiny. Hra nabízí společnou aktivitu pro všechny členy rodiny. Hromada kartiček pomáhá dětem poznávat čas a také jej dobře využít. Zahrajte si hru Kdo prožije svůj den naejaktivněji!

 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-