Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík

Nechte se provést
světem hraček

Cena:
Prodejny:
Příznaky:
Rozvíjí:
Typ hračky:
Určeno pro:
Věk:
Vyrobeno v Evropě:
Vymazat filtr
Potřebujete poradit?
Linda Hodková

Quercetti

První roky dětí jsou rozhodující pro osvojení základních dovedností a znalostí, které zásadním způsobem ovlivní jejich další vývoj. Quercetti přináší hračky, které hledáte! Jedná se o vysoce kvalitní hračky, které rozvíjí logické myšlení a tvůrčí inteligenci dětí. Jedním ze způsobů, jak si s dětmi chytře hrát, naučit je samostatně se zabavit, představují mozaiky Fantacolor. Skládání barevných mozaik je tradiční rozvíjející hra, kterou vřele doporučují pediatři i logopedové. Při tvorbě mozaik se totiž rozvíjí nejen jemná motorika, ale i koncentrace, vnímání detailu či fantazie.

Jiné možnosti kreativního hraní nabízí stavebnice Georello. Ze základních dílků si postavíte podložku. Na podložku děti umisťují barevná ozubená kolečka (u tříletých dětí jde o úkol procvičující jemnou motoriku a trpělivost). Jsou-li umístěna správně, po zatočení kličkou se soustava koleček roztočí. Stavebnici lze doplňovat dalšími sadami GeorelloVšechny stavebnice Georello rozvíjí jemnou motoriku, trpělivost, fantazii i schopnost logického myšlení. Pro mladší konstruktéry je určena stavebnice Georello Toolbox s krásnou brašnou na uklizení dílků stavebnice. Tato didaktická hračka získala cenu Národního sdružení pro nadané děti v USA. Další americké ocenění, a to "Nejlepší naučná hračka roku“, získala stavebnice Discovery Car. Děti s ní vidí doslova pod kapotu auta: vidí (a především samy testují), jak fungují válce, převodovka, kliková hřídel apod.

Společnost Quercetti myslela také na malé konstruktéry, kteří milují montážní stavebnice typu Merkur. Stavebnice je uvedená pod názvem Tecno, kde šroubky, matičky i další příslušenství je uzpůsobené malým dětským prstíkům. Děti podle návodu nebo své fantazie šroubováním vytvářejí obrázky na desce. Jakmile získají trochu zkušeností, mohou začít stavět obrázky i do prostoru a desku využít jen jako stojnou plochu. Na tuto montážní stavebnici navazuje sada Tecno Toolbox, nabízející další možnosti stavění a šroubování a navíc úložný box, který jakoby vypadl z tatínkovy dílny! Stavebnice Tecno rozvíjejí jemnou motoriku a manuální zručnost, prostorovou představivost a konstrukční kreativitu.

Quercetti je italská společnost, která se může pochlubit více než 60 letou tradicí výroby hraček. Společnost založil v roce 1950 Alessandro Quercetti a tuto rodinnou firmu nadále vedou jeho potomci. Firma Quercetti sídlí v Turíně, kde se všechny hračky navrhují, vyrábí i balí. Majitelé mají tak celou výrobu plně pod kontrolou. Inspiraci k tvorbě nových hraček a stavebnic čerpají od dětí. Zajímají se o to, co děti s hračkou mohou dělat, ale také o to, co může hračka udělat pro děti. Na prvním místě je samozřejmě bezpečnost a kvalita hraček. Nepodceňují kvalitní zpracování, jelikož dlouhá životnost hraček zajistí, aby si s nimi děti mohly dlouho hrát. Stavebnice a vzdělávací hračky Quercetti se dětem jen tak neomrzí. Ještě v dospělosti budou na své oblíbené hračky z dětství vzpomínat.

Chci vědět víc

Agátiny nejoblíbenější stavebnice a mozaiky