Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Postřehové hry pro děti od 3 do 5 let

Postřehové hry pro děti od 3 do 5 let

Tipy pro výběr her a hraček 25. 9. 2014 4 minuty
Kristýna Křížová
Malé i větší děti milují akci. Je-li hra dostatečně živá, rády si prostřednictvím hry rozvíjejí paměť, postřeh a logické myšlení. Hry, které jsem pro vás jako maminka tří dětí vybrala, jsou zaměřené na postřeh. Naše děti bavily a dlouho nás provázely. Děti si v každém věku ve hře našly nové a nové možnosti a třeba s mírně upravenými pravidly si je hrály pokaždé jinak.

Hry pro děti od 3 let

Malé děti milují akci! Rychlé postřehové hry jsou tedy pro ně ideální. Nemusíte se ale bát, že by hry, které jsme pro vaše děti vybrali, byly "pouhou" dobrou zábavou. Buďte si jisti, že děti při hraní těchto her pro nejmenší trénují vnímání detailů, pozornost i trpělivost. Hry, které Kristýna doporučuje vašim dětem, mají i pratické balení na cesty.

Zajíc v pytli: Hra ze série Her a legrácek Dráčka Fráčka rozvíjí představivost, slovní zásobu a schopnost rozeznávat věci hmatem - děti totiž při hře například vytahují z pytlíku různé tvary, snaží se je hmatem rozpoznat, pojmenovat a najít obdobný obrázek na hrací ploše. Hra s oceněním „Správná hračka“ umožňuje až tři herní varianty.

Loto - zvířecí rodinky: Jedna z prvních jednoduchých stolních her pro nejmenší děti, která děti učí poznávat zvířátka, rozšiřovat slovní zásobu a procvičovat logické myšlení. Karty položte na stůl obrázky dolů jako pexeso. Hráč vybere kartu a snaží se zaplnit jeho hrací kartu obrázky všech zvířecích rodinných příslušníků.

Hry pro děti od 4 let

V tomto věku si děti formují první logické poznatky. Rozeznávají symboly, vyjadřují se kreslením a začínají chápat podstatu hry. Hry pro děti od 4 let tak nabízejí poměrně široké možnosti hraní. Děti se mohou snažit zapamatovat si obrázky z kartiček, rozlišovat různé tvary, asociovat slova... Zkrátka, hravému rozvoji vašich děti nic nebrání.

Hledej a najdi: Hra pro děti zaměřená na rozvoj postřehu, vnímání detailů a pohotovosti. Položte doprostřed stolu velkou kartu se spoustou obrázků a hledejte co nejrychleji obrázky na svých kartách, které se nacházejí i na velké kartě. Ale pozor: podobná zvířátka jsou jen podobná, ale ne stejná!

Moje první obrázky: Desetiminutová hra na procvičení paměti aneb co si zapamatujete za 10 vteřin? Cílem vašeho dítěte bude nasbírat za 10 minut co nejvíce karet. Jak na to? Vždy si 1 kartu vybere, dívá se na ni 10 sekund (než se přesypou hodiny) a poté si vezmete kartu vy. Hráč hodí kostkou a podle toho, jaké na ní padne číslo, mu přečtete otázku. Např.: Usmívá se beruška na obrázku?, Je na obrázku 5 ovcí? či Kam se dívá slon na obrázku? Hra je ve tvaru krychle a obsahuje 71 karet s roztomilými dětskými obrázky a vždy s 6 otázkami.

Hry pro děti od 5 let

V pátem roce začínají děti vyhledávat kamarády, takže přicházejí na chuť i společenským hrám. Zkoušejí taktickou logiku a volí strategii tak, aby porazily svého soupeře. Učí se přijímat výhry a prohry. Vybrali jsme pro vás nejlepší hry pro předškoláky, které je zabaví a potrénují jejich logické myšlení.

Sardinky: Akční hra rozvíjející postřeh a paměť. Každá karta = konzerva obsahuje různé sardinky: elegantní dámy či fešácké džentlmany, plavce a plavkyně atp. Najdete mezi svými kartami ty, které byly v konzervě? Hra se hraje na několik kol. V každém kole se otočí jedna karta s konzervou sardinek. Hráči se na ni chvíli dívají a snaží se zapamatovat si, které sardinky v konzervě byly. 

Uno karty: Karetní hra pro celou rodinu vycházející z oblíbeného principu hry Prší. Ať už prší nebo hřeje sluníčko, všude, kde máte UNO karty s sebou, tam se baví celá rodina! Můžete hrát ve dvojici nebo dokonce v týmech! UNO hra je rychlá, napínavá a zábavná pro všechny.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-