Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Odměna za vysvědčení: stačí drobnost, co třeba knihu?

Odměna za vysvědčení: stačí drobnost, co třeba knihu?

Agátiny oblíbené knížky 25. 6. 2018 5 minut
Kateřina Hrubešová
Už jen pár týdnů a dětem se blíží prázdniny, se kterými je spojen konec školního roku. Děti dostanou vysvědčení. Ať už na něm jsou samé jedničky nebo se objeví i horší známky, měli by jste dítěti dát najevo, že o jeho snaze víte a patřičně ji oceňujete. Nezapomeňte, že vzdělávací proces nekončí a děti potřebují motivaci do dalších ročníků. Odměňte je krásnou knihou a oslavte společně konec školního roku.

Knihy pro malé školáky

Neobyčejný příběh Davida Walliamse

Dědečkův velký útěk pochází z dílny oblíbeného autora Davida Walliamse, který si získal srdce malých čtenářů šíleně troufalou Babičkou Drsňačkou či dojemným Panem Smraďochem.
Dědečkův velký útěk je kniha především pro malé čtenáře, ale svůj obdiv si získá i u dospělých. Kouzelný příběh je plný smutných a veselých momentů. Dědečkův boj se zákeřnou Alzheimrovou chorobou vám vžene slzy do očí a zároveň nutí usmívat se nad bláznivými momenty popleteného dědečka. Starý pán se stále vrací do minulosti a věří, že létá jako stíhač Královského letectva a bojuje proti Němcům ve slavné bitvě o Anglii. Opravdu tomu tak bylo před mnoha lety. Jediný, kdo má pro něj pochopení, je právě jeho vnuk.

Dobrodružství Aničky... tentokrát na řece

Knížka Anička na řece je devátý díl oblíbené série o Aničce od autorky Ivany Peroutkové. Kdo je Anička? Je to skoro devítiletá dívka žijící v Praze, má malého brášku Štěpánka a nejlepší kamarádky Ditu, Julju a Katku. Letos prožije Anička a její nejlepší kamarádky báječné léto na vodě. Jako správné vodačky míří na Lužnici, kde prožijí prožijí báječný týden - dobrodružný, trochu nebezpečný, ale objevný a úžasný! 
Kniha se bude líbit především malým čtenářkám navštěvující první až třetí třídu ZŠ. Texty doplňují krásné ilustrace Evy Mastníkové a "ručně psané" deníkové poznámky. 
 

Slavná Knoflíková válka

Francouzský spisovatel Louis Pergaud napsal slavný román Knoflíková válka v roce 1912 a více jak sto let baví tento roztomilý rošťácký příběh malé chlapce. Naši dědečkové a tatínkové knihou doslova žili. Příběh se odehrává na konci druhé světové války v malé francouzské vesnici, kde vládne rivalita a nepřátelství malých chlapců ze sousedních vesnic. Loverňáci a Velraňáci se dostávají do sporu a jejich válka nabere nečekaný obrat. Z této války odcházejí poražení bez knoflíků. Vítězí v něm vesnice, která získá více knoflíků, tudíž spor získává jméno "knoflíková válka". Z toho ovšem nemají radost rodiče!

V nabídce Agátina světa naleznete mnoho knih pro začínající čtenáře. Vybíráme to nejlepší, co na českém knižním trhu vychází, proto u nás najdete i oceněné knihy

 

Knihy pro dospívající

Jídlo jako vášeň

Eva Chupíková je zárukou kvalitního čtení i krásných ilustrací. Kniha Všechny čtyři hvězdičky je psána čtivým způsobem, vhodným pro dětské čtenáře. Vypráví příběh jedenáctileté holčičky Gladys, která má vášeň pro vaření. Jenže jak to občas chodí, rodiče její lásku k vaření nepodporují. Není divu, mají o ni strach. A tak malá Gladys vaří potají až do okamžiku, kdy se ji přihodí malá nehoda. A s vařením je konec! Nešťastná Gladys brzy najde náhradu. Stane se z ní nejpřísnější restaurační kritička!

100 životních příběhů mimořádných žen

Kniha Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky pohádkově líčí osudy skutečných hrdinek, mezi nimiž figurují osobnosti z historie, politiky, sportu, umění i vědy. Seznámíte se s Kleopatrou, módní návrhářkou Coco Chanel, královnou Alžbětou I., teniskou Serenou Williams, matematičkou a filozofkou Hypatiou, výtvarnicí Fridou Kahlou a dalšími rebelkami. Najdete tam ženy známé, ale nechybí pro hodně z nás méně známé jako například mořeplavkyně Jessica Watson. Všechny se zapsaly do historie a inspirují dětské čtenáře snít inspirativní sny! Autorkou knihy jsou Elena Favili a Francesca Cavallo. Ilustrace jsou od různých výtvarníků z celého světa.

„Chceme ukázat mladým dívkám a ženám, že není vždy důležité, aby byly oblíbené. V knize nejsou dokonalé, 'svaté' ženy. Jedná se o příběhy žen žijících podle svých vlastních pravidel, podle svých možností. A to je důležité. Myslíme si, že jejich příběhy jsou skvělým zdrojem inspirace pro každého. Doufáme ale, že rodiče budou číst tyhle příběhy také svým synům, protože je velmi důležité, aby se naučili identifikovat se a soucítit s ženskými hrdinkami,“ říká Elena Favili.

Kniha byla přeložena do více než 40 jazyků a se stala světovým bestsellerem! Úspěch umožnil autorkám věnovat přes 100 tis. dolarů do fondu Malály Júsufzajové, bojovnice za lidská práva a vzdělání pro ženy a dívky, nositelky Nobelovy ceny za mír. Britský deník Guardian napsal: „Zásadní čtení pro holky, ale i pro kluky. Děti, které si z téhle knížky budou číst před spaním, budou snít velké a inspirativní sny.“

Můj život Cuketky zasáhne srdce větších dětí i dospělích

Dojemný příběh malého chlapce, kterého přezdívají Cuketka. Jediným kamarádem je papírový drak s obrázkem tatínka, který je před pár lety opustil. Maminka svůj žal zapíjí pivem a Cuketka si při své dětské naivitě uvědomuje jen málo z toho, co se děje. Tragická událost v Cuketkově životě ho dostává do sirotčince, což paradoxně byla ta nejlepší věc, která se mu v životě mohla přihodit. Poznává zde přátelé a lásku, které se mu od žádného člověka ještě nedostalo. Sirotčinec se stává pro Cuketku školou života, naučí se rozeznávat dobro od zla, lásku od nenávisti, dobré lidi od těch špatných. 

V roce 2017 posloužil román malého chlapce jako předloha pro animovaný film, který byl nominován na mnoho cen. Stal se nejlepším animovaným filmem roku 2016 a také získal Césara 2017 za nejlepší film a scénář. Ať už jste film viděli nebo ne, přečtěte si knížku, opravdu stojí za to.

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-