Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Přehled značek Meander Hry a hračky v akci -15 %

Nechte se provést
světem hraček

Cena:
Prodejny:
Příznaky:
Vymazat filtr
Potřebujete poradit?
Linda Hodková

Meander

V roce 1995 založila nakladatelství Meander překladatelka Ivana Pecháčková. Impulsem pro jeho založení byla snaha zakladatelky vydat své vlastní dílo (adventní kalendář), které ji jiná nakladatelství nechtěla vydat. Podařilo se a světlo světa spatřily, kromě adventního kalendáře, také její pražské legendy: Legenda o Golemovi, Legenda o svatém Václavovi, Legenda o Loretě, Legenda o Pražském Jezulátku.

Ivana Pecháčková je dnes úspěšná nakladatelka, spisovatelka i překladatelka. Pod jejím nakladatelstvím Meander vyšlo na dvě stě knižních titulů. Mnoho z nich získalo nebo bylo nominováno na prestižní ocenění Nejkrásnější kniha ČR (2014 Nech ten mech), Magnesia Litera (2014 Cesta svatým Vít-ahem nominace za knihu pro děti a mládež), Zlatá stuha IBBY (2012 Velikonoční pohádka o kohoutech, bouřce a duze – nominace za výtvarný počin), Cena ministryně školství za přínos k rozvoji dětského čtenářství (2009 Kam až smí smích), Cena učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství (2012 Pohádky o malé tlusté víle) nebo Cena noci s Andersenem (2012 Natálčin andulák).

Ivana Pecháčková pečlivě vybírá, které práce českých či zahraničních autorů v nakladatelství Meander vyjdou. Výslednými produkty jsou vždy výjimečná literárně-umělecká díla, která uspokojí i náročného čtenářeDětské knihy z nakladatelství Meander vynikají působivým textem, jež doplňují zajímavé ilustrace.
 
Chci vědět víc

Agátiny nejoblíbenější knihy