Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog @lenky_myslenky - Ambasadorka Agátina světa

@lenky_myslenky - Ambasadorka Agátina světa

Inspirativní rozhovory 23. 7. 2019 2 minuty
Naše ambasadorka Lenka, blogerka @mammas.cz a influencerka @lenky_myslenky, se v rozhovoru svěřila, jaké by hry a hračky měly být podle ní a jejich dětí.

Spolupracuješ s námi teprve krátce. Proč sis Agátu vybrala? Jaký má pro tebe význam kvalita hraček? Co od hraček očekáváš? 

U Agáty se mi líbí výběr hraček. Přijdou mi promyšlené, nic prvoplanového. Toho si cením - zvlášť v dnešní době, kdy je na trhu přehršel věcí, o jejichž kvalitě a smysluplnosti dost pochybuji. A to jsou přitom vlastnosti, které by hračkám neměly chybět. Kvalita, aby hračka něco vydržela a nemusela jsem se strachovat, když ji děti ožužlávají a okusují. Adélce je 2 a půl roku, Domíkovi čerstvě rok. Společně jsou docela slušné komando na prověření kvality a výdrže hraček... 

 
 

Dříve se hodně hračky dědily a schovávaly pro příští generaci, nejspíš asi z pocitu nejistoty, jak bude. Dneska už naštěstí žijeme jinak. Budeš i tak něco schovávat svým dětem na památku? 

Těžko říct. Hromadění věcí mě znervózňuje. Na druhou stranu by bylo určitě hezké za x let vytáhnout panenku a dát ji naší vnučce s tím, že si s ní hrávala její maminka. 

 
Jaké hry či stavebnice jsi dětem v Agátině světě vybrala? Jak se hračka osvědčila?

V první řadě hru Hmatej a najdi, která se u nás osvědčila parádně! Jsem ráda, že už můžeme s Adélkou hrát stolní hry. Domík nám u toho dost často asistuje a úřaduje po svém, takže se to sem tam neobejde bez vztekání ze strany Adélky.Kromě téhle hry jsem koupila i nějaké pracovní sešity (hlavně s oblíbenými samolepkami) a pro mě úplnou novinku Pucleso, což je kombinace pexesa a puzzlí. 

                 

Hračky by měly děti především bavit a rozvíjet. V neposlední řadě dokáží utvořit společný prostor pro aktivitu celé rodiny, jako třeba společenské hry. Hrajete je doma? A jaké?

Jsem ráda, že Adík do stolních her dorostl. Hned je tolik dalších aktivit, které společně můžeme dělat! Nejčastěji "paříme" Dovádění v oceánu, pexeso, Dobble a už zmíněné Hmatej a najdi.

Čtete si s dětmi? Pamatuješ si na svou nejoblíbenější knihu? Jaké knihy u vás teď “frčí”?

Ano, ano, čteme :). Teď máme rozečtené Logopedické pohádky a Áďa spadla do kanálu. K tomu samozřejmě pořád frčí bilderbuchy Jaro, Léto, Podzim, Zima, Rok v lese nebo třeba Velká kniha pro malé vypravěče Na stavbě. Vedle toho samozřejmě vyprávíme i námi vymyšlené příběhy. Z dětství mi v hlavě utkvěla Paní Láryfáry a Mach a Šebestová. A pak taky Enšpígl, kterého jsme měli ve 3.třídě jako povinnou četbu.  

A co ve školce a škole? Už víš, kam děti jednou půjdou? Klasický směr nebo nějakou alternativu? Myslíš, že by si děti měly hrát i ve škole?

Škola je naštěstí ještě daleko, ale máme moc dobré reference na tu místní. Je pokroková např. v tom, že během prvních let se děti neznámkují, ale mají písemné hodnocení. To se mi líbí. Hlavně v začátcích můžou známky děti zbytečně zaškatulkovat. Hraní ve škole určitě fandím - protože škola hrou je podle mě to nejlepší. Samou chválu slýcháme i na místní školku. Na druhou stranu jsme nedávno objevili moc hezkou lesní... Takže uvidíme, kam nás to potáhne víc. 

 
A poslední otázka: v letošním roce jsi podpořila hlasování Dobrá hračka. Jaká hračka je podle tebe dobrá? A kterému kandidátovi jsi držela palec?

Svoje hlasy jsem už rozdala. Mým favoritem je Hmatej a najdi.  A jaká hračka je dobrá? Ta, se kterou si dítě hraje  :). Z vlastních zkušeností totiž můžu říct, že i když si myslíte, že jste koupili hračkový zázrak, dítě může mít úplně jiný názor.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 400 Kč