Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Kristýna doporučuje knihy pod stromeček!

Kristýna doporučuje knihy pod stromeček!

Tipy na vánoční dárky pro děti 5. 12. 2020 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Není vůbec jednoduché se orientovat ve velkém množství dětských knih. Jak vybrat z tisíce nových titulů, které u nás každoročně vycházejí, ty opravdu kvalitní a dobré? V Agátině světě vybírá knihy Kristýna, velká milovnice knih, spolumajitelka Agátina světa a máma tří dětí. S pečlivostí vybírá knihy nejen pro své děti, ale i děti zákazníků. "Knihy jsou pro děti pozvánkou do říše fantazie, kde vše je možné. Díky čtení se především obohacuje slovní zásoba, formují se vlastní hodnotové postoje a rozvíjí se fantazie a sociální dovednosti dítěte. Čtení je důležitou činností, která by v životě dětí neměla chybět! Knihy, které doporučuji, můžete s klidným srdcem koupit jako vánoční dárek", říká Kristýna.

Doktor Proktor se vrací!

Jo Nesbo je především znám jako autor severských detektivek. Píše však také humorné knížky pro děti, v nichž vystupuje jako hlavní postava doktor Proktor. Ten se proslavil především svým prdícím práškem. V nové knize Zachrání doktor Proktor Vánoce? se malí čtenáři setkávají se všemi známými a oblíbenými postavami. Tentokrát hrdinové musí vyřešit problém s Vánocemi. Chamtivý obchodník Trán totiž koupil veškerá práva k Vánocům. Kdo chce slavit nejkrásnější svátky v roce, musí nejdříve utratit slušnou sumičku v jeho obchodních domech. Po ulicích chodí speciální Vánoční policie a kontroluje, jestli náhodou někdo neoprávněně nezpívá koledy, nevaří vánoční kaši či nepije vánoční punč. Co budou dělat ti, kteří nemají tolik peněz, aby mohli za Vánoce zaplatit? Doktor Proktor, Bulík a Líza se s tím nechtějí smířit a rozhodnou se zachránit Vánoce. Čeká je spousta práce a jedno velké dobrodružství.

Fantastický příběh o podzemní říši Mytologii

"Nejoblíbenější knihou mého dětství je jednoznačně Mluvící balík od Geralda Durrella. Její poutavý příběh, v němž se prolínají skutečné děti a zvláštní bytosti z říše Mytologie, otevřel cestu žánru fantasy a fenoménu Harryho Pottera. Mluvící balík ilustroval úžasný Adolf Born, který dokonale vystihl zvláštní atmosféru říše Mytologie a jejích bájných postav.", říká Kristýna.

Děj příběhu se odehrává v podzemní říši Mytologii, kterou vytvořil velký kouzelník Hengist Hannibal Velebobule, aby zachránil pohádkové bytosti před úplným vyhynutím. Po staletích klidného a spokojeného života si však baziliškové vzali do hlavy, že si podrobí ostatní obyvatele říše a ovládnou celou Mytologii. A kdyby se dva bratři, Šimon a Petr, a jejich sestřenice Penelopka nešli jednoho odpoledne na pláž koupat, nikdy by neobjevili tajemný mluvící a nikdy by se nedozvěděli o podzemní říši Mytologii a jejím ohrožením. Děti se vydávají na cestu fantastických dobrodružství! A kdoví jak by to dopadlo s podzemní pohádkovou říší, kdyby se děti nevydali na pomoc...

Tajemný příběh z olivového háje

Úžasná knížka je určená pro malé školačky, ale líbit se bude i dospělým. Tajuplný příběh se snoubí s krásnými ilustracemi Evy Chupíkové, které jej dělají ještě pohádkovější. Hlavními hrdinkami jsou maličké víly žijící ve Francii v jedné krásné opuštěné zahradě. Jak se tam dostaly? 

Příběh začíná ve chvíli, kdy vílu Markétu odnese krutý vítr Mistral z hor do opuštěné zahrady. Víla se o zahradu začne starat a na nový domov si postupně zvykne. Zanedlouho se Markétka setkává s další vílou Hedvikou, kterou také odvanul chladný a krutý vítr Mistral. Víly se vypraví do města do kavárny, kde se setkávají s kavárenskou vílou Marií.

Tyto křehké a laskavé bytosti však může ohrozit lidský smutek, který sedá na všechno a na všechny. Proto se společně rozhodnou vykonat dobrý skutek. Chtěly by najít chlapce, kterému patří brýle, zapomenuté v altánu za domem. Dozvěděly se, že patří chlapci jménem Benedikt a že jej touha po vědění zavedla až na jiný konec světa. Jejich cesta vede do kavárny u staré kašny, do olivového háje i na pobřeží moře. Podaří se jim chlapce jménem Benedikt najít?

Inspirující příběhy skutečných můžů a žen

Nečekejte žádné dobrodružné a fantazijní příběhy. Knihy obsahují příběhy obyčejných můžů a žen z doby minulé i současné, kteří dokázali být vzorem pro ostatní a učinit svět lepším. Přečtěte si s dětmi Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky nebo Příběhy, pro kluky, kteří se nebojí být vyjímeční a povzbuďte děti, aby se nebály jít za svými sny. 

První vyšla kniha pro malé rebelky. Dvě italské autorky, Elena Favilli a Franchesca Cavallo, napsaly inspirativní knihu pro malá děvčata. Příběhy jsou psané srozumitelně, aby je pochopili děti od šesti let. Vlevo na stránce najdete vždy příběh vyjímečné ženy a vpravo naleznete ilustraci. Na knize se podílelo celkem 60 výtvarnic z celého světa a  výsledek je opravdu povedený. Na koho se můžete těšit? Julia Child, Frida Kahlo, Kleopatra, Yoko Ono či železnou lady Margaret Thatcher. Příběhy vás zavedou jak do minulosti, tak do současnosti. 

Každopádně, takhle knížka je určená nejen holčičkám, ale i klukům. Přece by se měli dozvědět, kolik vyjímečných žen bylo a je na světě. Malé rebelky mají už pokračování, takže se můžete těšit na další osobnosti.

  

A aby to klukům nebylo líto, Ben Brooks napsal knihu o vyjímečných mužích Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční. Můžete se těšit na 100 mužů, 100 životů a 100 inspirativních příběhů - Barack Obama, Bill Gates, Daniel Radcliffe, Galileo Galilei, Jamie Oliver, John Lennon, Lionel Messi, Oscar Wilde, Roald Dahl, Stephen Hawking, či Vincent van Gogh a mnoho dalších.

 

Půlnoční gang

"David Walliams si získal srdce dětských čtenářů humornými tituly Babička drsňačka, Dědečkův velký útěk či Nejhorší děti na světě. A jinak to nebude ani u Půlnočního gangu. Jsem už o něco starší než cílové publikum této knihy, ale slova jako "půlnoční" a "gang" ve mě vyvolávají stále živé vzpomínky na dětství, na naše tajné hry spolu se sestrou uprostřed noci na chatě a na nebezpečné experimenty, kterým noc dodávala zvláštní kouzlo...", vzpomíná Kristýna 

V příběhu Půlnoční gang nehovoříme o kamarádech, který v noci během spánku rodičů vkrádají do ledničky, aby usrkli mléko či ulomili potají kousíček čokolády. Jde o dobrodružství v mnohem větším měřítku, jehož hlavní hrdina Tom se jednoho dne ocitne v nemocnici. Setkává se zde s Půlnočním gangem, který plní sny nemocným dětem. Zažijete mnoho legrace a setkáte se s nezapomenutelnými postavami. David Walliams vás bude bavit a zanechá úsměv na rtech za poslední stranou. 


 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-