Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Knihozem na Kreativním festivalu

Knihozem na Kreativním festivalu

Agátiny oblíbené knížky 15. 5. 2019 3 minuty
Kristýna Křížová
Krásné knížky jsou naše velká láska, a proto s velkou radostí přivítáme na našem Kreativním festivalu v Praze naprosto čerstvou Zásilku z Knihozemě. Společně s herečkou Michaelou Maurerovou, ilustrátorkou Eliškou Podzimkovou a dětmi ji rozbalíme 25. 5. 2019 v 11:30 na Střeleckém ostrově. Během festivalu nás pak 4 autoři či ilustrátoři osobně seznámí s knížkami, které k nám z Knihozemě letos přiletí.


Knihozem
je výjimečný projekt, jehož cílem je pomoci rodičům orientovat se v široké nabídce dětských knih a rozvíjet čtenářství u dětí. Nabízí rodičům, prarodičům, učitelům i knihovnám prostor, kde najdou doporučení na dětské knihy různého zaměření pro různé typy dětí. 

Přijďte 25. 5. 2019 v 11:30 na Kreativní festival a pomožte nám rozbalit letošní Zásilku z Knihozemě!

Knihozem letos vyšle k dětem svou druhou zásilku. Hvězdou té první byla velryba Gerda, letos jí bude nadčasová klasika Malý princ, ovšem ve výjimečném zpracování. Nové vydání Malého prince totiž doprovází fotoilustrace Elišky Podzimkové: „Od začátku jsem na sto procent věděla, že bych chtěla fotky k ilustracím fotit právě na Islandu. Příběh Malého prince je krásně melancholický, čistý a tajemný, stejně jako tenhle severský drsný ostrov plný mýtů a rozlehlých mechových polí. Vypadá to tam trochu jako na jiné planetě. Nebo na asteroidu B6012?Po Islandu cestovala Eliška Podzimková se svým týmem 2 týdny a zařekla se, že po celou dobu vzniku knihy neotevře klasické vydání s Exupéryho ilustracemi. „Měla jsem z toho obrovský respekt, ale zároveň jsem se strašně těšila, co vznikne. A to už musíte objevit sami přímo v knížce,“ doplňuje talentovaná výtvarnice.
 
Pro starší děti nabízí Zásilka z Knihozemě fascinující velkoformátový Atlas vyhubených živočichů nebo dobrodružný příběh s nádhernými ilustracemi dua Tomski & Polanski Vilma běží o život. Malé děti okouzlí půvabně ilustrovaný příběh o síle přátelství Myšák jménem Julian nebo netradiční hravé zpracování knihy Strom, kterou si děti seskládají ve velký košatý strom a poznají tajemný svět, který se skrývá v kořenech, pod kůrou i v korunách stromů. Pro nejmenší děti nechybí ani leporelo s pohyblivými obrázky Medvídek na farmě.
 
Program Knihozemě na Kreativním festivalu


 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-