Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jiří Žáček - krásné pohádky a básničky pro děti

Jiří Žáček - krásné pohádky a básničky pro děti

Agátiny oblíbené knížky 21. 11. 2014 3 minuty
Kristýna Křížová
Jestli máte rádi říkanky a humor, určitě znáte Jiřího Žáčka. Většina z nás se do školy učila jeho básně a dostávala pěkné známky za recitaci. "Žáčkovy říkanky mám spojené s obrázky Adolfa Borna. Podle mě se k sobě náramně hodí a doplňují se.", říká Kristýna, zakladatelka Agátina světa a máma 3 dětí.

Jak to s ním bylo, jak to s ním je...

Málokoho by napadlo, že Jiří Žáček (*1945) vystudoval technické školy a k literatuře se dostal až později a od té doby bez ní nemůže žít. A děti jsou podle něj nejkrásnější a nejcennější na světě, protože svou spontaneitou a fantazií obrozují náš dospělý svět. My potřebujeme ty malé človíčky s velkým srdcem daleko víc než oni nás. Ne my dospělí, ale děti dávají světu smysl.
 

Která kniha je ta pravá?

Možná proto, že dětem opravdu věří, jsou jeho knihy stále tak oblíbené. Nejmenší dětem přečtěte populárního krtečka - Krtek a jeho svět. Malé čtenáře zase nadchnou Čarodějné pohádky z celého světa plných kouzelníků, čarodějnic, kouzelných předmětů a zaklínadel. Děti po přečtení pohádek, pochopí, že láska je mocnější než všechna kouzla. Kniha je doprovázena krásnými ilustracemi Adolfa Borna.
Dalším jejich společným dílem je bajkařská výprava Ezopovy bajky, která malé i větší děti zavede v čase až k starořeckému Ezopovi. Jiří Žáček převyprávěl několik desítek bajek snadno srozumitelným jazykem.

 
Nepostradatelnou knihou pro všechny zvídavé děti je Encyklopedie pro děti 21. století. Hlavní předností této encyklopedie jsou srozumitelná hesla, poezie i legrace. Děti se zábavnou formou seznamují se základními pojmy z různých rovin života, takže se naučí mnoho nových věcí a zároveň se pokochají krásnými ilustracemi a pobaví nad říkankami a průpovídkami.
 
 
Jiří Žáček se inspiroval obrázky Josefa Lady a vyjádřil se k nim verši v knize Čáry máry fuk, ať jsem zase kluk. Ukazuje dětem svět víl, hastrmanů a mluvících kocourků, které je nejen pobaví, ale pomohou jim rozvíjet vlastní fantazii, slovní zásobu i smysl pro humor. Kniha nenechá chladnými ani dospělé. Vzpomínky na dětství vyjádřené ilustracemi Josefa Lady v kombinaci s verši Jiřího Žáčka vás naplní optimismem. Kniha je ideální čtení rodičů či prarodičů s dětmi.
 
A když náhodou přijdete o hlas, můžete jim pustit audioknihu. Hrůzostrašné pohádky podruhé vyprávěné Josefem Somrem, Čarodějné pohádky podruhé v nezapomenutelném podání Petra Kostky či Aprílová škola, jejíž verše recitují Lucie Pernetová, Vojtěch Dyk a Martin Písařík. 
 

  
A třeba si vaše děti jednoho podzimního večera zavzpomínají na jeho básničky. Na chvíli se zastaví, pousmějí se, najdou starou knížku a darují ji dětem svým.

Celkvý přehled dostupných knížek od Jířího Žáčka naleznete zde.
 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-