Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak zabavit děti na cestách?

Jak zabavit děti na cestách?

Tipy pro výběr her a hraček 24. 7. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Cestování s malými dětmi je vždy zdlouhavé a náročné na vymýšlení zábavy. Připravili jsme pro vás proto několik tipů na hry a úkoly, které se lehce vejdou do jakéhokoliv zavazadla a vašim dětem poskytnou chytrou zábavu a rozptýlení na dostatečně dlouhou dobu.

Skladné úkoly a hry pro předškoláky


Pro předškolní děti jsou ideální sady kartiček s různými úkoly. Děti si vyberou úkol, na který mají chuť, a pokusí se hledat cesty labyrinty, najít zvířáta schovaná v trávě, nají rozdíly či naopak dvě stejné siluety, spočítat zvířátka atp. Většinu sad těchto hravých kartiček lze použít opakovaně - buď se na ně píše fixou, kterou lze smazat ubrouskem, nebo dětem k vyřešení postačí oči a prstíky. Vybírat také můžete ze sad karet obsahujících různé typy úkolů nebo ze sad, které jsou zaměřené vždy na jeden úkol (např. labyrinty, spojování čísel atp.).

 logické úkoly pro děti bludiště DjecoÚkoly pro děti Djeco
 

Logické hry a hlavolamy do auta, vlaku či letadla


Výběr logických her a hlavolamů pro předškoláky a školáky na cestu má jednu důležitou podmínku: hra nesmí obsahovat příliš mnoho dílků, jinak hrozí jejich poztrácení. Proto doporučujeme tyto tři hry ze široké nabídky logických her SmartGames, které cestu zvládnou bez potíží.

Hra Čarovný les, určená dětem od 6 let výše,  má sice devět dílků, ale všechny jsou magnetické, takže se nemusíte bát, že se ztratí. Na principu magnetických dílků je také vytvořená hra Noemova archa, se kterou se děti od 6 let snaží správně naskládat zvířátka na loď, která je odveze do bezpečí.

Dětem od 7 let doporučujeme hru Safari - schovej a najdi. Tato hra sice není magentická, ale má jen 4 velké dílky, které se skládají do víka obalu. Dílky jsou dostatečně velké a barevné na to, abyste je vždy jednoduše našli, pokud by dětem při hře spadly na zem. Po skončení hry dílky i knížku se zadáním úkolů (i jejich řešením) jednoduše uklidíte do plastového obalu hry, který hru ochrání pro další přepravu.

logická hra SmartGames Čarovný les  Logická hra pro děti SmartGames Noemova archa
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-