Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak vybrat vánoční dárky pro děti od 9 let?

Jak vybrat vánoční dárky pro děti od 9 let?

Tipy na vánoční dárky pro děti 25. 11. 2020 3 minuty
Kateřina Hrubešová
Tvořivé a chytré hraní, to je to, co děti kolem 10 let potřebují. Hrát si ještě chtějí, k tomu však už mají mnoho dovedností a znalostí. Doporučíme vám tipy na šikovné vánoční dárky, které se trefí do zájmů dětí a budou je hravou formou dál rozvíjet.

Tvořivé hraní

Zájmy dětí ve věku kolem 10 let jsou velmi pestré, ale pro nás rodiče se stále ještě dají plnit docela snadno - stačí dětem  naslouchat. "O loňských vánocích byly pod naším stromečkem hned 4 sady výtvarných potřeb Maped. Štědrý den slaví naše rodiny společně a dvě moje dcery (9 a 13 let) a dvě sestřiny dcery (8 a 10 let) si přály totéž - právě tuto sadu od Mapedu. Všechny z ní měly obrovskou radost. Po celý rok se o pastelky, fixy a linery krásně starají, vše vzorně uklízejí do původní obalu," popisuje Kristýna, proč pod společným vánočním stromečkem obou sester zakladatelek Agátina světa byl hned čtyřikrát stejný dárek.
 

Dětem, které baví více vyrábět než kreslit, můžete vybrat některou z tvořivých sad. U holčiček často vede vyrábění šperků a vyšívání panenek či zvířat. Vyšívání je totiž velmi rozšířená a oblíbená technika. Každý z nás si jistě pamatuje už z dob svého dětství vyšívané panenky. Zasvěťte děti do technik vyšívání a zkuste originální kreativní sady s vyšíváním. Vytvořte si roztomilého robota nebo kouzelnou lištičku.
 

Tvoření však rozhodně není výsadou jen děvčat. Kluci si mohou zajímavou metodou přenášení barev z fólií vyrobit naprosto úžasné obrázky originálních robotů. Technika je velmi snadná a naprosto efektní! 


 

Chytré hraní

Většina školáků na 1. stupni má své jasné zájmy. Někoho přitahuje věda, jiného příroda, vesmír či počítače. Úlohou nás rodičů je děti v jejich zájmech podpořit, protože právě v tomto věku lze ještě utvářet jejich vztah k poznání. Později pak bude jedním z klíčů pro to, aby si děti mohly vést svůj život směrem, který jim bude vyhovovat. 

Pod stromečkem by tedy neměla chybět experimentální sada. Mezi jednu z nejoblíbenějších patří například velká sada experimentů od značky Clementoni. Tahle sada vtáhne děti do tvořivého a věděckého světa, v němž se mohou stát anatomy, botaniky, mineralogy, geology, paleontology i astronomy. Děti se naučí rozpoznávat lidské kosti, vypěstují si lichořeřišnici, pozorují a zkoumají barevné krystaly, objeví kostru piraně či sestaví Sluneční soustavu. Sada jim nabízí nepřeberné množství tvoření, u kterého se děti učí hrou a zároveň se baví.


Máte doma malého technika? Poradíme vám, co pod stromeček. Stavebnice Boffin je výborná elektronická a kreativní stavebnice, která úžasným způsobem zasvěcuje děti do tajů fyziky a elektroniky. Nemějte obavy, že by to děti nezvládly! Nejsou potřeba žádné technické znalosti. Uvnitř každé stavebnice je návod, který je snadno pochopitelný. Děti se naučí stavět elektrické obvody od těch jednodušších až po složitější. Máte na výběr z varianty Boffin I, Boffin II a Boffin III. Všechny stavebnice jsou navzájem kompatibilní a mohou se navzájem kombinovat. Jak vybrat stavebnici se můžete inspirovat v našem článku na blogu.

 
 
 

Hrajeme společně

Nejlepší způsob, jak strávit čas společně s vašimi dětmi, jsou společenské hry. Věk dětí kolem 10 let je úžasný v tom, že jsou sice už velké a šikovné, ale stále mají rády společně strávený čas v rodině. Vyberte deskovou hru, která bude bavit děti i vás. V nabídce je mnoho her, doporučujeme vybírat podle toho, co je aktuálně zajímá a baví a také podle doporučeného věku. Pro někoho to může být jemnější hra typu Dixit, v níž zapojíte svou fantazii a vzájemnou empatii. Pro jiného jsou to akčnější hry s nádechem dobrodružství. "Záchranáři jsou už dlouhé roky jednou z našich nejoblíbenějších her. Jsme rádi, že jako rodina ve hře nemusíme proti sobě soupeřit, ale naopak jsme jeden tým, který táhne za společný provaz. Hra má v jednom balení mnoho úrovní náročnosti. Začínali jsme na té základní, ale dnes už hrajeme těžší verzi a zapojujeme do hašení požárů postavy se speciálními dovednostmi a větší týmovou koordinaci. Druhou oblíbenou hrou jse hra Rivalové, která je také velmi akční. Hráli jsem ji s dětmi a jejich kamarády na letní dovolené a moc jsme se u ní všichni bavili, jak děti, tak i dospělí," popisuje svou zkušenost s touto hrou Kristýna, zakladatelka Agátina světa.
 

Máte doma šoumena či šoumenku? Vyberte mu či jí nádhernou sadu 20 kouzel. Naučit se kouzlo a dokázat ho ostatním předvést není tak lehké, jak se zdá. Vyžaduje totiž kromě obratnosti při samotném provádění kouzla i schopnost komunikovat s publikem, dokázat ho zaujmout a udržet jeho pozornost. Vlastní představení kouzel přináší celé rodině krásné a vtipné okamžiky a děti ještě navíc "nenápadně" rozvíjejí svoje prezentační dovednosti, které budou jednoho dne zcela jistě potřebovat.


 

Hledáte tipy na vánoční dárky pro menší či větší děti? Tady jsou:

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-