Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak vybrat vánoční dárky pro děti od 6 let?

Jak vybrat vánoční dárky pro děti od 6 let?

Tipy na vánoční dárky pro děti 18. 11. 2020 3 minuty
Kristýna Křížová
Tvořit, přemýšlet, bavit se a objevovat společně... tak by se dal ve zkratce popsat život malých školáčků. Mají mnoho zájmů, vše rádi zkoumají. Pro nás rodiče to je ideální příležitost vybrat takový vánoční dárek, který vyjde vstříc jejich zájmům a ještě je dále podpoří. Troufám si říci, že nemálo těchto dárků si s dětmi s chutí užijeme i my, dospělí.

Tvořím svůj svět

Tvořit, vyrábět, zdobit... Dívky i chlapci na prahu školního věku tvoří každodenně, spontánně, stále ještě bez zábran, a přitom již často s nemalou dávkou zkušenosti z výtvarky ve školce či v kroužku. Vhodný tvořivý vánoční dárek jim tak nejen udělá radost, ale také rozvine tuto jejich zálibu. My rodiče tak můžeme doufat, že dětem chuť tvořit vydrží o to déle. Se vstupem do školy totiž přijde i mnohem větší nápor ze strany chytrých telefonů či tabletů. Čím déle udržíme děti off-line, tím líp.
 

Každého baví jiný způsob tvoření. Těm, kteří nejradši kreslí, uděláte velkou radost nádherným výtvarným kufříkem od francouzské značky Djeco, který obsahuje několik druhů velmi kvalitních pastelek, fix, voskovek atp.

Slečnám, které mají raději hraní s bužírkami scoobidoo, můžete vybrat kreativní sadu, díky níž budou splétat hřívy jednorožcům. Pokud ale dávají přednost skutečným výrobkům, kterými si mohou ozdobit pokoj či je třeba zavěsit je na klíče, vyberte některou ze sad francouzské značky Avenue Mandarine, například výrobu lapače snů, krabičky a přívěsku na klíče.
 


 
 

Přemýšlíme a smějeme se společně

Hra je zábava a také život nanečisto a to je na ní skvělé. Pro spokojenný rodinný život jsou společná zábava a legrace zásadní. Doma by tedy neměla chybět alespoň jedna svižná, vtipná a originální hra, kterou si s chutí zahrajete i v den, kdy jsou všichni unavení. Uvidíte, jak vám třeba nakupování roztomilých příšerek ve hře Monster Park zvedne náladu!

Večer, o víkendu nebo na dovolené zase bývá skvělá příležitost otevřít větší společenskou hru. Společně s dětmi se ponoříme do příběhu, do vzdálené doby, vžijeme se do postav a hrajeme (si). Velké oblibě se těší třeba hra Ticket to ride junior, v níž děti staví železnice.
 
 
Desková hra Superfarmář je výborným dárkem pod stromeček. Není jen zábavná, ale také velmi poučná, překvapivě logická i strategická. Navíc učí děti zvládat emoce. Děti se ji naučí snadno hrát a velmi brzy propadnou kouzlu této hry. Hra vede děti k počítání, předvídání a plánování. Ale musí si dát pozor na nebezpečnou lišku a věčně hladového vlka - kalkulovat i s riziky.
 
 

Rozumím světu kolem sebe

Malí školáčci jsou dychtiví po poznání. Touží porozumět světu kolem sebe. Každý má své zájmy, často velmi konkrétní a specifické. Někdo se hodně zajímá o lidské tělo, jiný o vesmír, další zase o techniku. Nám rodičům tím děti příjemně ulehčují práci při výběru vánočních dárků. Pro malé vědkyně a vědce můžete vybrat některou z experimentálních sad. Mezi nejoblíbenější patří sady s vykopávkami dinosaurů a mamutů, které motivují děti dozvídat se více o pradávné historii.
 

 
Většině dětí udělá také radost magnetická tabule s částmi lidského těla od značky Janod. Díky přiloženým kartám s popisky se naučí pojmenovávat nejdůležitější orgány a části kostry. Malí technici zase ocení lunární vozítko na dálkové ovládání, které si sami mohou sestavit z magnetické stavebnice GeoSmart. Tyto vzdělávací sady děti beze sporu zabaví. Počítejme však s tím, že se na nás rodiče snese řada zvídavých dotazů. Neberme to jako "otravování", ale naopak jako fajn příležitost předat dětem něco ze svých znalostí a sdílet s nimi jejich zájem. 
 

 

 

Hledáte tipy na vánoční dárky pro menší či větší děti? Tady jsou:

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-