Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak rozvíjet školáky od 9 let: Už na to přijdu sám

Jak rozvíjet školáky od 9 let: Už na to přijdu sám

Tipy pro výběr her a hraček 30. 6. 2015 2 minuty
Kristýna Křížová
Školáci jsou zavaleni množstvím informací, které si potřebují zpracovat a utřídit. Bezpečné a jednoduché experimenty jsou ideální cestou, jak hravě porozumět fungování světa okolo nás, zabavit se a získat další motivaci pro svůj rozvoj i úspěch ve škole. Inspirujte se našimi tipy, jak umožnit svému školákovi porozumět přírodě i technice.

Příroda, věda, technika a technologie jsou oblasti, ve kterých školáci mohou mnohé zažít. Dobrodružství při objevování zákonitostí, šťastný pocit, když se pokus povede, i příležitost pochlubit se kamarádům a rodině, co jsem sám dokázal - to vše dětem přinášejí experimentální sady. Kromě toho mohou být také velmi zajímavou alternativou k všudypřítomným obrazovkám telefonů či tabletů. Děti jsou při provádění pokusů off-line a používají hlavu a ruce jinak, než při hraní počítačových her. V dnešní době je více než zásadní, dát dětem tyto příležitosti.

Jak vybrat experimentální sadu, originální stavebnici či model?

Vyjděte ze zájmů svého dítěte. Vybírat můžete mezi vědecky zaměřenými sadami, originálními robotickými či atraktivními  eletronickými stavebnicemi.

Druhým základem pro úspěch vybrané sady u vašeho školáka je, aby obsahovala vše potřebné, příp. vyžadovala doplnění jen těch nejběžnějších věcí z domácnosti (běžná baterie, šroubovák, plechovka od nápoje). Pokud byste museli před využitím experimentální sady ještě složitě shánět doplňující součásti, z radosti z objevování se stane spíše kopa starostí.

Nejlepší tipy na experimentální sety a technické hry pro školáky

Nejste-li si jisti zaměřením svého dítěte, zkuste pro začátek experimentální hru, která má neobvyklé téma, například sestavení hmyzího robota nebo odlévání lidské kostry ze sádry. Tyto sady jsou zábavné a přiměřeně náročné. Děti se při sestavování zabaví i pobaví a to jim jistě dodá chuť jít dál ve stavění či dokonce modelaření. Využít také můžete doporučení ostatních rodičů: ti vybrali v soutěži Dobrá hračka 2016 experimentální sadu Chemická laboratoř jako vítěze v kategorii od 9 let.

Technicky zaměřeným dětem doporučujeme vybrat stavebnici robota. Italský výrobce Clementoni připravil programovacího robůtka, který může třeba hledat mince zatoulané v pokojíčku nebo mu na programovat slalomovou dráhu. Atraktivní je také robotická ruka.Elektronické stavebnice Boffin umožní dětem vyzkoušet si práci výzkumníka a vývojáře. Přinášejí dětem skvělou zábavu i nové znalosti z oblasti elektroniky. V základní nabídce jsou čtyři varianty: Boffin 100, Boffin 300, Boffin 500 a Boffin 750. Číslo znamená počet projektů, které se dá s jednotlivými stavebnicemi sestavit. Stavebnice Boffin jsou napájeny standardními tužkovými bateriemi. 

Každá sada stavebnice Boffin obsahuje základní desku, na kterou se jednotlivé součástky snadno přicvaknou. Obvody tvoří baterie, LED diody, solární panely, motorky, žárovky a další spotřebiče, které jsou spínány různými způsoby. Po sestavení modelu si pak vaše dítě snadno zkontroluje správnost a funkčnost. Součástky jsou od sebe barevně odlišeny, aby nedocházelo k záměnám při stavění elektronických modelů.

Interaktivní kuličková dráha pro děti i dospělé

Absolutním hitem je montážní stavebnice GraviTrax. Děti se seznámí hravou formou s tajemnou sílou, která vládne celému vesmíru. Země působí na všechna těles a přitažlivou silou, která se nazývá gravitační síla. Vyzkoušejte interaktivní kuličkovou dráhu, která testuje zákony gravitace. 

Stavebnice baví nejen děti, ale i tatínky a mladší sourozence. Můžete společně stavět nejrůznější dráhy. Pokud vás omrzí základní sada, v naší nabídce je k dispozici hned několik velkých i malých rozšíření. Akční doplňky, jako magnetický kanon, katapult, kladivo, smyčka nebo lopatka posouvají stavebnici a její zábavnost o úroveň výše. Dráhu lze stavět pomocí návodu nebo své vlatní fantazie. Přijměte výzvu a nechte se strhnout kuličkovou dráhou. Postavíte tak originální stavby a divoká jízda barevných kuliček může začít! 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-