Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak rozvíjet předškoláky: Učím se hrou

Jak rozvíjet předškoláky: Učím se hrou

Tipy pro výběr her a hraček 1. 9. 2015 2 minuty
Kristýna Křížová
Předškoláci zkoumají písmenka a číslice a připravují se na velký úkol, který je před nimi – naučit se číst, psát a počítat. Ve škole je ale čeká mnohem víc. Podívejte se s námi na dobré tipy, jak děti hravě připravit na vstup do velkého světa školy.

Předškoláky můžete docela snadno připravit na školu tak, aby se na ni těšily, nebály se jí a aby jejich první kroky v ní proběhly hladce. Vzpomeňte si na heslo "škola hrou" a vyzkoušejte naše tipy. Uvidíte, že se děti o svět okolo sebe budou s chutí zajímat a že dovednosti potřebné k hladkému vstupu do školy budou vstřebávat snadno, jakoby nenápadně.

Jak vybrat didaktickou hru pro předškoláka?

Při výběru hry či hračky, která by měla vašeho předškoláka připravit na školu, dbejte na to, aby složka vzdělávací a zábavné byly dobře vyvážené. Hra, která bude čistě výuková, děti brzy přestane bavit. Ideální hra je taková, která dítě bude bavit sama o sobě a vy jako rodič budete mít příležitost jaksi "nenápadně" využít vzdělávací složku vybrané hry.

Inspirativní tipy na didaktické hry pro předškoláky

Velmi častou komplikací, s níž se děti při vstupu do školy potýkají, bývají logopedické potíže. Dětem však můžete docela snadno pomoci právě vhodnou hrou. Doporučujeme například hru Mluvím správně, která motivuje děti ke správné výslovnosti, aby mohly ve hře postoupit kupředu. Budete-li ji hrát opakovaně, jistě sami uvidíte, jakých pokroků děti při pravidelné snaze dosáhnou. Snazší vítězství ve hře pak povzbuzuje chuť dětí se výslovnosti věnovat.

Otevřenost, respekt k ostatním nebo zdravé sebevědomí jsou základní životní hodnoty, kterým se děti učí již odmalička. Podpořte přirozený rozvoj zdravého sebevědomí formou hry. Didaktická hra pro předškoláky Vadí nevadí! aneb Nejsme všichni stejní byla přepracována tak, aby vyhovovala současnému prostředí dětí.

V ilustracích se děti opět setkají s Ondrou, jeho sestřičkou Eliškou a jejich rozpustilými kamarády Hugem a Emilem, které už znají z předchozích her Nešťourej se v nose či Dávej bacha.

Předškoláci mají velkou oblibu v české abecedě. Rozeznání základních písmenek se mohou naučit pomocí hry Najdi to - obrázková abeceda od značky Vilac. Krásný kyblíček plný dřevěných kartiček s obrázky a abecedou. Děti postupně tahají z kyblíčku kartičku obrázku nebo písmena a co nejrychleji ji umístí na herním poli. Hra je především o rychlosti, postřehu a paměti, ale zvídavé dítě se naučí rozeznávat písmena.

Chcete-li u svého předškoláka podpořit spíše všeobecný rozvoj, doporučujeme vybírat hravé didaktické pomůcky, z nichž ty nejzajímavější nabízí francouzský Janod. Velice oblíbená je například magnetická tabule s lidským tělem, puzzle Mapa světa či závěsná magnetická mapa světa. U obou hraček výrobce uvádí doporučený věk od 7 let, my se však domníváme (a ohlasy zákazníků to potvrzují), že s těmito magnetickými hračkami si dobře dovedou hrát i děti od 5 let. 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-